Reklam
Genel

AirPods Kulaklık Nedir? Airpods Alınmalı Mı?

Reklam

AirPods kulaklıklar son teknoloji tasarım olarak hayatımıza giren ürünlerdir. Apple markasının çıkardığı Bluetooth teknolojisini kullanan bir kulaklık türüdür. Paketinden çıkarır çıkarmaz kullanmaya başlayabileceğiniz pratik bir tasarıma sahiptir.

İçindekiler

AirPods’la Neler Yapılabilir?

Klasik bir kulaklıkla yapabileceğiniz her şeyi ve daha fazlasını AirPods’la yapabilirsiniz. Telefonla görüşme, müzik dinleme, Siri ile bağlantı kurma ve ses seviyesi ayarlama işlemleri için uygundur.

AirPods’un Özellikleri Nelerdir?

 • Apple markasına özel olarak tasarlanan bir kulaklık çeşididir.
 • Şarj kutusunda hızlı şarj olanakları sunar.
 • Yüksek ses kalitesine sahiptir.
AirPods
AirPods’un özellikleri
 • Farklı Apple cihazlar arasında rahatlıkla geçiş yaparak kullanabilirsiniz.
 • Siri’ye ulaşmak için sadece çift dokunuş yapmanız yeterlidir.
 • Otomatik olarak açılım ve bağlantı sağlar.
 • Uzun pil ömrüne sahip olarak üretilmiştir.

AirPods Kutusunda Neler Var?

AirPods kulaklık üretilirken çevreye duyarlı bir yaklaşım benimsenmiştir. Bu amaçla çevreye faydalı olabilmek için bromlu alev geciktirici içermez. Ayrıca berilyum ve pvc olmadan üretilmiştir.

AirPods
AirPods’un kutu içeriği

AirPods’un kutusunda yer alan ürünler;

 • AirPods
 • Kablosuz şarj kutusu
 • Lightning, USB şarj kablosu 
 • AirPods Kulaklık Bilgi

AirPods’un Kullanımı

Telefonla çok vakit geçiriyorsanız, eski tip kulaklıklar belirli bir zaman sonra kulağınızı acıtacaktır. Haliyle çıkarma ihtiyacı duyacaksınız. Bu durumda işlerinizi yaparken zorlanabilirsiniz.

Ancak AirPods kulaklık, kulağınızın içine tamamen oturur ve sizi rahatsız etmez. Ayrıca küçük bir ürün olması sebebiyle kullanmadığınızda rahatlıkla cebinizde veya çantanızda taşıyabilirsiniz.

AirPods Kullanım Süresi

AirPods tek bir şarjla 5 saate kadar müzik dinlemenizi ve 3 saate kadar da konuşma yapmanızı sağlar.

Şarj kutusunda sadece 15 dakika şarj ederek 3 saate kadar müzik dinleme ve 2 saate kadar konuşma şansına sahip olursunuz.

AirPods Eşleştirme 

AirPods’u diğer cihazlarla eşleştirirken, her iki kulaklık da kutusunun içindeyken kutu kapağını açın, kulaklıkta beyaz ışık yanana kadar kulaklığın arka tarafında bulunan küçük düğmeye basılı olarak tutun. Bu işlem sayesinde bağlantınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

AirPods’da Müzik Dinlemeye Nasıl Ara Verilir?

Müzik dinlemek için ara vermek istediğinizde sadece bir kulaklığı çıkarmanız yeterlidir. Kulaklık 15 saniye içinde tekrar takılırsa müzik devam eder. Yoksa duraklatılır.

Kulaklık Mı Yoksa Airpod Mu Daha İyi?

Ses kalitesine her şeyden çok önem veren biriyseniz, kulaklıkların sizin için daha iyi bir seçenek olduğu kesin . Ancak, yalnızca iyi ses kalitesine sahip iyi kulaklıklar arıyorsanız, piyasadaki bazı kulak içi kulaklıklar size hareket halindeyken yeterince iyi ses kalitesi sağlar.

AirPods Her Cihazda Çalışır Mı?

Her cihazla uyumlu değildir. Ancak AirPods’u Apple marka bütün cihazlarınızla uyumlu olarak çalıştırabilirsiniz. iPhone, İpad, Mac, Apple Watch modelleri, Apple TV modelleri sıralayabiliriz. Detayları için internet sayfasından bütün listeye ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, AirPods’u kullanabilmek için en yeni sürüme sahip iOS sürümü, İPadOS sürümü, WatchOS sürümü, MacOS sürümü ve TVOS sürümü gereklidir.

Apple cihazlarda kullanmak için tek dokunuşla kurulum sağlayabilirsiniz. Ayrıca telefon aramaları, müzik seçimi ve sesi ayarlamak için çift dokunuşla müdahale imkânı sunar.

AirPods’un Temizliği Nasıldır?

AirPods kulaklığınızı temizlemek için öncelikle bir bezi temiz suyla nemlendirmeniz gerekir. Sonrasında kulaklıklarınızı güzelce silebilirsiniz.

Tamamen kuruması için tüysüz, kuru ve aynı zamanda yumuşak dokuda bir bezle kurulamanız önemlidir. Kulaklığınız iyice kuruduktan sonra kutusunun içine koyarak saklayabilirsiniz.

Ancak özellikle hoparlör ve mikrofon kısımlarını temizlerken, su kaçırmamaya dikkat ediniz. Kuru, pamuklu çubukla temizleyebilirsiniz.

Telefon Kılıfı Süsleme Fikirleri : Kendin Yap Telefon Kılıfları

Bluetooth Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? | Bluetooth Kulaklık Önerisi

Spotify Liste İsim Önerileri

Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu