Reklam
Güncel Hayat

Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Reklam

Bir zamanlar parlak netlikte bir şeffaf telefon kılıfı çekici olmayan sarı bir renge dönmesinden daha kötü bir şey yoktur. Muhtemelen hepimizin bir noktada deneyimlediği bir şey. Bununla birlikte, yeni bir telefon kılıfının sararması da aynı derecede hayal kırıklığı yaratıyor. Peki, yeni bir telefon kılıfı almak yerine sararan kılıfları orijinal rengine çevirmek mümkün mü?

İçindekiler

Şeffaf Telefon Kılıfı Neden Sararır?

Özellikle şeffaf kılıfların sararmasındaki en büyük faktör elbette ki sigara dumanıdır. Sigara kullanmasanız da sigara içilen ortamlarda yer almanız telefon kılıfınızın sararmasına neden olacaktır. 

Sigara İçmenin Zararları Nelerdir? Sigarayı Nasıl Bırakabiliriz? adlı yazı dizinimizi de merak ediyorsanız, mavili alana tıklayabilirsiniz.

Şeffaf telefon kılıfı
Şeffaf telefon kılıfı neden sararır

Bunun yanı sıra, aşırı miktarda kimyasal, ışık ve ısıya maruz kalan şeffaf kılıflarda sararma gözlenebilir. Ayrıca bu sararma sadece bir leke olmaktan ziyade, kılıfın malzemesinin bozulmasının da göstergesidir.

Sararan Telefon Kılıfını Temizleme Yolları

Telefonları korumak için kullandığımız kılıflar, zamanla sararabiliyor. Ancak evde yapılabilecek bazı yöntemler sayesinde, özellikle şeffaf telefon kılıfını temizleyebilirsiniz. 

Şeffaf telefon kılıfı
Şeffaf telefon kılıfı temizleme

Sizler için 4 yöntemi aşağıya sıraladık. Aşağıda yer alan yöntemlerden herhangi bir olumlu sonuç alamadıysanız, yeni bir kılıf almaktan başka çareniz kalmıyor. 

Karbonat, Sirke ve Limon Yöntemi 

Limon, sirke ve karbonat, evimizde hep var olan ve temizlik konusunda başvurduğumuz ürünlerdir. Sararan şeffaf telefon kılıfı için bu üç yöntemi ayrı ayrı denemeniz gerekiyor. 

  • Az miktarda karbonat ile az miktarda suyu karıştırıp macun kıvamına getirelim. Ardından, kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla telefon kılıfını fırçalayalım. Daha sonra, su ile durulayıp kurulayalım. 
  • Sirke yönteminde, telefon kılıfını geceden sirke içinde sabaha kadar bekletelim. Sabah da kılıfı telefonumuza takmadan önce su ile durulayalım ve kurulayalım.
  • Limon ile telefon kılıfı temizleme ise, 1 adet limonu ortadan ikiye bölüp yarım limonla sararmış şeffaf telefon kılıfını ovalım. Ovduktan sonra belli bir süre bekletelim.

Buzdolabı Kokusu Neden Olur? Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir? , Çamaşır Makinesi Lastiği Nasıl Temizlenir? adlı yazı dizinlerimizi incelemek için mavili alana tıklamanız yeterli.

Çamaşır Suyu, Cif ve Aseton Yöntemi

Cif, çamaşır suyu ve aseton ile de sararan telefon kılıfını beyazlatmak mümkün. Ancak kimyasal ürünler oldukları için kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir. Zira, yanlış ve fazla kullanımda telefon kılıfına zarar vermesi de mümkün.

Evde Küflenme Nasıl Önlenir? Küf Nasıl Temizlenir?Ütü Tabanı Nasıl Temizlenir? Yapışan Ütü Tabanı Nasıl Temizlenir? adlı yazı dizinlerimize de göz atabilirsiniz.

Diş Macunu Yöntemi

Telefon kılıfına zarar vermeyecek ama aynı zamanda temizleyecek ürün arıyorsanız, diş macunu tam size göre! Hem ucuz hem de zararsız oluşu sayesinde, telefon kılıfını temizleyebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Bandı İşe Yarıyor Mu?Diş Fırçası Nasıl Temizlenir?Dişleri Evde Nasıl Beyazlatırız? adlı yazı dizinlerimiz de ilginizi çekebilir. 

Alkol Yöntemi

Alkolün son derece güçlü dekontaminasyon özelliklerine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Alkol, sararmış nesneleri orijinal haline döndürmekte oldukça başarılı.

Peki, “telefon kılıfını temizlemek için alkolü nasıl kullanabiliriz?” Bunun için %75’lik tıbbi bir alkole ihtiyacınız olacak. Sararmış telefon kılıfını ortalama 10 dakika bu alkol içinde bekletip sonrasında tekrar tekrar silelim. 

Telefon Kılıfı Süsleme Fikirleri : Kendin Yap Telefon Kılıfları

Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? | Basit ve Etkili Ev Yöntemleri

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar? | Hızlı ve Pratik Çözümler

Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu