Reklam
DekorasyonGüncel HayatTasarım

Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Reklam

Balkonda vakit geçirmeyi çoğu kişi sever. Özellikle sigara tiryakileri için balkon sefası vazgeçilmezdir. Var olan balkonu yenilemek veya en baştan balkonunu dekore etmek isteyenler için balkon dekorasyonu fikirleri sizler için hazırlandı. Balkonunuzu en güzel biçimde dekore etmeniz için işte öneriler…

Cam Balkon Dekorasyonu Fikirleri

İklimi müsait olan illerde geniş balkon daha sık görülmektedir. Havalar ısındıkça balkon keyfi de öne çıkıyor. Doğrusu artık cam balkonlar sayesinde soğuk illerde de rahatlıkla balkonun keyfini çıkartabiliyorsunuz. Hatta farklı sebeplerden dolayı da cam balkonlar çok sık tercih ediliyor.

Cam balkonların yanında kapalı balkon dekorasyonu olarak da nitelendirebiliriz. Kimisi iç taraftaki duvarı yıkarak balkonu genişletebiliyor. Böylelikle balkonunuzu genişleterek daha ferah bir balkona kavuşabilirsiniz.

Cam balkonları kış bahçesine de çevirebilirsiniz. Balkonunuzun büyüklüğüyle orantılı olarak seçeeğiniz masa ve sandalyeler tabi ki başta geliyor. Kapalı balkonlar sayesinde sıcak kahveniz eşliğinde yağan yağmur ve karın da tadını çıkarabilirsiniz.

Balkon yerine odaya çevirmek istersenizde yine cam balkonlardan yararlanabilirsiniz. Öğrenciyseniz veya evde bilgisayar üzerinden işiniz var ise bu minik odayı da çalışırken oldukça seveceksiniz.

balkon dekorasyonu
balkon dekorasyonu

Balkon dekorasyonunun vazgeçilmezi çiçekler oluyor. İster renk renk farklı türden çiçekleri buluşturabilir isterseniz sadece yeşili tercih edebilirsiniz.

 

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır? diyorsanız işte doğru adrestesiniz. Özellikle daha öncede belirttiğimiz gibi senenin çoğunu serin havalarla geçiren illerde küçük balkonlar tercih ediliyor.

Büyük balkon dekorasyonu yaparken çok daha rahatlıkla istediklerinizi yerleştirirken küçük balkonlar için isteklerinizi minimuma indirerek hareket etmek gerekebiliyor. Tabii ki yine de bu durum ne istediğinize bağlı olarak değişebilir. Eğer sadelikten hoşlanıyorsanız sizin için bir sakınca yok.

sarmaşık balkon dekorasonu
sarmaşık balkon dekorasyonu

Küçük balkonunuzun olması çiçeklerden vazgeçeceğiniz anlamına gelmemeli. Eğer yer kaplamasın fakat yeşillik olsun istiyor iseniz sarmaşık da tercih edebilirsiniz.

Aslında dar balkonları değerlendirmek tamamen ihtiyaçlarla bağlantılı olarak dekore edilmeli. Eğer kahvaltıyı balkonda yapmayı sevenlerdenseniz ve minik bir masa ihtiyacınızı görecek ise bu şekilde tercih edebilirsiniz. Fakat masa ve sandalye yerine daha rahat bir yer olsun der iseniz minderlerden de destek alabilirsiniz.

balcony 2018
balcony 2018

Balkonunuz oldukça dar ise ve çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız biraz kendiniz için yerden fedakarlık göstererek; büyüttüğünüz çiçeklere karşı çay ve kahvenizi de yudumlayabilirsiniz.

renkli balkon tasarımları
renkli balkon tasarımları

Ayrıca pembe severlerin bu balkona ayrı bayılacağını düşünüyorum. Oldukça sevimli ve huzur dolu gözüküyor 🙂

Dar Uzun Balkon Dekorasyonu

Dar uzun balkonlarla da çok sık karşılaşıyor olabilirsiniz. Hatta bu durumdan çoğu kişi şikayetçidir. Bunun yerine ‘enden geniş olsa ne rahat ederdik’ diye düşünebilirsiniz. Fakat dar ve uzun balkon dekorasyonu fikirleri mizde var.

dar balkon dekorasyonu
dar balkon dekorasyonu

Yeşillikleri balkon demirlerinden destek alarak yerleştireilirsiniz. Minik bir balkon için mini masa ve iki sandalye oldukça sevimli duruyor.

Yine minik ışıklandırmalarla da sevimli balkonunuzu renklendirebilirsiniz.

renkli balkon önerileri
renkli balkon önerileri

Cam ve güneşliklerle de minik bir odaya dönüştürebilirsiniz.

dar ve uzun koridorlu balkon icin öneriler
dar ve uzun koridorlu balkon icin öneriler

Balkon dekorasyonu fikirleri yazı dizimizi umarım beğenmişsinizdir. Daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu