Reklam
Gebelik

Bebekler İçin Kullanılacak Islak Mendil Nasıl Olmalıdır?

Reklam

Bebek sahibi olan ailelerin en temel ihtiyaçlarından biri ıslak mendildir. Gün içerisinde bebeklerin temizliğinin ve bakımının yapılması için defalarca kullanılan ıslak mendiller elbette bebeklere zarar vermemelidir.

Bunun için bebek ıslak mendili çeşitlerinin bazı özelliklere sahip olması da gerekir. Biz de bu içeriğimizde bu konuyu ele almak istedik. Dilerseniz, fazla vakit kaybetmeden hemen bu özellikleri gözden geçirelim.

Öncelikle bebek ıslak mendillerinin bebeklerin ellerini, yüzünü, bez bölgesini nazik bir şekilde temizlemek için uygun yapıda olması gerekir. Bunun için de ideal yumuşaklıkta olması son derece önemlidir. Islak mendillerin olması gerekenden daha kalın ya da daha sert olması, bebeklerin cildinin tahriş olmasına yol açabilir. Ciltte kızarıklık gibi çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bunun önlenmesi için ıslak mendillerin yumuşaklığının bebeklerin narin cildine uygun olması gerekir.

Doğal kökenli bileşenlerle hazırlanmış olması da üzerinde durulması gereken özelliklerden biridir. Kimyasal bileşenler içeren ıslak mendiller yerine doğal bileşenler içeren ürünlere yönelmeye özen göstermelisiniz.

Bu sayede bebeğinizin tüm vücut bölgesinin silinmesi ve temizlenmesi için gönül rahatlığı ile bu ıslak mendilleri kullanabilirsiniz. Doğal bileşenlerden hazırlanan ıslak mendilleri bulmakta zorlanacağınızı düşünmeyin. Mustela tarafından geliştirilen bebek ıslak mendil çeşitleri %97 doğal kökenli bileşenler içeriyor. Bu sayede anneler güvenle bu ürünleri kullanabiliyor.

Islak mendillerin dermatolojik olarak gerekli testlerden geçirilmiş olması da önem taşıyan bir diğer unsurdur. Bebeklerin cildinde hoş bir koku bırakması, bebeklerin de rahatlaması adına önem taşıyor. Islak mendillerin kullanım sonrasında ciltte yağlı ve kalın bir katman bırakması, bebeklerin cildinin oksijenle temasının kesilmesi anlamına gelir. Dolayısıyla çeşitli cilt sorunları yaşanabilir. Bunun önlenmesi için mendillerde kullanılan losyonların da özenle hazırlanmış olması gerekir.

Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran ıslak mendil çeşitlerini mustela.com.tr adresinde inceleyebilirsiniz. Yeni doğan bebekler için kullanıma uygun olan ürün çeşitleri de sitede daha yakından incelenebilir. Özellikle yüksek oranda doğal kökenli bileşenler kullanılarak hazırlanıyor olması, deneyimli ailelerin bebekleri için bu ürün çeşitlerini tercih etmesini beraberinde getiriyor.

Mustela internet sitesini ziyaret ederek ekolojik ıslak mendil çeşitleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Bu sayede gönül rahatlığı ile bebeğinizin cilt temizliğinde bu ürünleri kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu