Reklam
ModaDüğünEğlence

Dantel Kol Gelinlik Modelleri

Reklam

Dantellerin modası hiçbir zaman geçmiyor diyebiliriz. Zaman zaman görünürlüğü azalsa dahi bir çok gelinin göz bebeği oluşu belki de moda haline gelmesini teşvik ediyor olabilir. Dantel kol gelinlik modelleri ile bu özel gününüzde zarif şıklığa kavuşmak için yazı dizimize göz atabilirsiniz.

İçindekiler

Prenses Dantel Kol Gelinlik Modelleri

Gelinlikte bir çok yerde dantel detaylara rastlayabilirsiniz. Özellikle zarafet ve romantiklik isteyen kadınlar için kolları dantellerle bezeli gelinlik tercih etmesini tavsiye ederim.

kabarık gelinlik modelleri
kabarık gelinlik modelleri

2019- 2020 gelinlik modellerinde daha çok kabarık modellerden ziyade düz olan A kesim ve Helen gelinlik modelleri tercih edilse de kabarık gelinlikler yine de tercih edilmekten vazgeçilmiyor.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için 2019 Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

prenses gelinlik modelleri 2019
prenses gelinlik modelleri 2019

Özellikle gösterişli düğün salonlarında ortama uyum sağlayacak gelinlik modeli genellikle kabarık ve gösterişli gelinlik modelleri oluyor.

Kabarık model gelinliklerde diğerlerine nazaran daha fazla Gelin Saç Aksesuarları tercih edilmektedir.

Sade Dantelli Gelinlik Modelleri

Bazılarımız ise kabarık gelinlik modelleri bir yana düz modellerin yanında gelinliğin daha sade olmasını tercih ederler.

dantelli gelinlik modelleri 2019
dantelli gelinlik modelleri 2019

Eğer çok sade bir gelinlik tercih etmeyi düşünüyorsanız makyaj ve saçı çok da abartı olmayacak şekilde gösterişli olarak tercih edebilirsiniz. Bu şekilde dengelemiş olursunuz.

dantelli gelinlik modelleri
dantelli gelinlik modelleri

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi uçuş uçuş gelinlik modellerinde kolları dantel detaylara yer verebilirsiniz. Uzun dantel detaylar kabarık gelinliklere de fotoğraflardaki gibi düz inen gelinlik modellerine de oldukça yakışıyor.

sırt dekolteli gelinlik modelleri
sırt dekolteli gelinlik modelleri

Bütün kolun dantel detaylı olmasının yanı sıra keskin geçişlerden hoşlanmıyorsanız yukarıdaki gibi gelinliğin üst kısmının dantelli olduğu gelinlik modeli tercih edebilirsiniz.

kalp yaka gelinlik modelleri
kalp yaka gelinlik modelleri

Gelinlikte yer yer dantellere bezeli gelinlik modellerine de bakabilirsiniz.

2019- 2020 Dantel Kol Gelinlik Modelleri

Danteller her zaman moda olsa da bu senenin dantel kol gelinlik modellerine gelin hep beraber bir göz atalım.

dantel gelinlik modeli
dantel gelinlik modeli

Bu sene transparan ve sırtı açıkta bırakan gelinlik modelleri oldukça revaçta. Baktığınız zaman bütün dünyaca ünlü gelinlik markalarında transparan modellere yer verildiğini de görebilirsiniz.

dantel transparan gelinlik modeli
dantel transparan gelinlik modeli

 

dantel gelinlik modelleri
dantel gelinlik modelleri

Kabartmalı dantel detaylara da çok sık yer verildiğini görüyoruz.

dantel kol gelinlik modeli 2019
dantel kol gelinlik modeli 2019

Sırt dekoltesini açıkta bırakmak istemeyen veya sırtının kusurlu olduğunu düşünen kadınlar ise yukarıdaki gibi gelinlik modeli düşünebilirler. Düğününüz özellikle bir kır düğünü veya havuz başıysa yukarıdaki gibi düz inen ve omuz, kol detayları dantelle kaplı gelinlik modelleri tercih edebilirsiniz. Sırt detayı incili veya düğmeli gelinlik modellerine de göz atabilirsiniz.

helen model dantel gelinlik
helen model dantel gelinlik

 

gelinlik modelleri 2019
gelinlik modelleri 2019

Kuyruklu gelinlik modelleri ise her ne kadar şık gözüküp, göz doldursa dahi düğünde bol bol oynayacaksanız sizlere sıkıntı çıkartabilir. Özellikle kalabalık ve dar mekanlarda çok fazla zorluk yaşayabilirsiniz.

Fransız Dantel Kol Gelinlik Modelleri

Fransız danteli diğer dantel modellerinden ayıran fark ise, dantel detayı tül üzerine işlenmesinden ziyade motifte farklı bir dokuma yapılmasıyla tül ve dantelin birlikte işlenmesidir. Bu durum hem daha kaliteli hem de daha şık bir görünüm oluşturmaktadır.

Fransız dantel denilince bir çok kişi için akan sular durur. Gelinliklerde ise fransız dantel motiflerine sık rastlanmaktadır.

işlemeli gelinlik modelleri
işlemeli gelinlik modelleri

 

Fransız dantel işlemeli gelinlikler diğer dantelli gelinliklerden daha farklı bir dokusu olduğu için daha gösterişli durduğu için gelinlik fiyatı da aynı oranda artış göstermektedir. Bu yüzden fransız dantel bezeli gelinlik fiyatları görece daha pahalıdır.

parıltılı gelinlik işlemeleri
parıltılı gelinlik işlemeleri

 

transparan gelinlik modelleri 2019
transparan gelinlik modelleri 2019

Yukarıdaki modeli ise ayrı bir sevdiğimi itiraf etmeliyim. Sezon modasına uyum sağlamasının yanı sıra üst kısmının transparan dantelden oluşması etek kısmında ise uçlara doğru motiflerin artışına yer verilmesi göz dolduruyor.

yapraklı gelinlik modelleri
yapraklı gelinlik modelleri

 

Sırt Dekolteli Dantelli Gelinlik

2019- 2020 senesinde sırt dekoltesinin ön planda olduğu üzerinde durmuştuk.

yarım dantelli gelinlik modelleri
yarım dantelli gelinlik modelleri

Özellikle V şeklinde inen sırt dekoltesiyle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Eğer sırtınızın yeterince estetik görünmediğinden şikayetçiyseniz hiç merak etmeyin. Daha öncesinde kuaförünüzle de konuşarak bu durumu çözebilirsiniz.

Sırt dekoltesinde çapraz iplerin bulunması da büyük avantaj. Kilo verip almanıza bağlı olarak ipleri sıkabilirsiniz veya gevşetebilirsiniz. Özellikle hızlı kilo alıp veren gelinler için bu durum büyük avantaj sağlayacaktır.

V sırt dekolteli gelinlik modeli
V sırt dekolteli gelinlik modeli

Gelinlik modellerinde uzun zaman boyunca aynı desenlere yer verilmişti. İki- üç senedir çeşitli ve birbirinden güzel desenlere yer verildiğini görüyoruz. Yine yeterince yer bulmasa da birkaç sene öncesine göre daha fazla alternatif bulunuyor. Özellikle yıldız detaylı gelinlik modellerine bayıldığımı itiraf etmeliyim.

sırtı açık gelinlik modelleri
sırtı açık gelinlik modelleri

Helen Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

sırtı açık gelinlik modeli
sırtı açık gelinlik modeli

Gelinliğin üst kısmı transparan olup, bel kısmından aşağısı kabarık veya düz bir şekilde inen gelinliklerde mevcut. Özellikle üst kısmı zayıf, kalça ve bacak kısmı kalın olan kadınlar vücut tipine göre gelinlik seçme isterlerse bu şekilde bir gelinlik modeli tercihi yapabilirler.

Yarım Dantelli Kol Gelinlik Modelleri

Bu model aslında çok eski zamanlardan kalma diyebiliriz. 1950-60’lı yıllarda yarım kol gelinlik modelleri çok fazla modaymış.

cepli gelinlik modelleri
cepli gelinlik modelleri

Moda her zaman kendini belirli bir zaman sonra tekrar etmeye başlar. O dönemde oldukça popüler olan bu moda şimdilerde tekrar gün yüzüne çıktı diyebiliriz.

dantel kol A kesim
dantel kol A kesim

Cepli gelinlik modelleri ise özellikle dış çekimde gelinlere oldukça kolaylık sağlıyor.

yarım dantel kol gelinlik modelleri
yarım dantel kol gelinlik modelleri

 

Dantelli Gelinlik Modelleri

Dantel demek zarafetin büyük bir parçası demektir. Bu görüşü paylaşan kadınların tercihi ise gelinliği baştan sona dantelle bezeli model tercihi yapıyorlar.

A kesim dantelli gelinlik
A kesim dantelli gelinlik

Dantel kol gelinlik modelleri adlı yazı dizimizin yanında Uzun Kollu Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize de bakmanızı tavsiye ederim.

dantel kol gelinlik modelleri
dantel kol gelinlik modelleri

Çok minik motiflerden oluşan gelinlik modellerinde çoğu zaman dantel deseni ön planda olmadığı için belli olmayabiliyor. Bunun yanında iri motiflerden oluşan gelinlik modellerinin uzaktan ve fotoğraflarda daha belirgin hale geldiğinin altını çizmeliyiz.

üstü transparan gelinlik modelleri
üstü transparan gelinlik modelleri

Tamamen bembeyaz bir gelinlik yerine, soft renklerden oluşan gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle kır düğünlerinde tercih edilebilir. Yine farklı bir renk tercih edilecekse dahi çok fazla beyaz renkten uzaklaşılmamasına dikkat ediliyor. Tabi bu yine de sizlerin elinizde.

prenses gelinlik modelleri 2020
prenses gelinlik modelleri 2020

Birbirinden Güzel Balık Gelinlik ModelleriPrenses Gelinlik Modelleri adlı yazı dizilerimize bakarak da fikir edinebilirsiniz.

Dantel kol gelinlik modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu