Reklam
GenelDüğünEğlenceGüncel HayatModaTesettür

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Reklam

Her senenin moda gelinlikleri arasında yerini alıyor uzun kollu gelinlik modelleri. Kimileri için uzun kol gelinlikler daha zarif ve güzel iken kimileri ise tesettürden dolayı uzun kol gelinlik modellerinden tercihini yapabiliyor. Sizler için farklı gelinlik modellerini bir araya getirerek; alternatif seçenekleri sunduk.

Uzun Transparan Kol Gelinlik Modelleri 2020-2021

2019 senesi gelinlik modelleri denilince kabarık ve ağır gelinlikler yerine akıllara daha sade uçuş uçuş gelinlik modelleri geliyor diyebiliriz. Uçuş uçuş model gelinliklere uzun kolda eklenince zarafeti taşımak hiç de zor olmuyor.

dantelli balik model gelinlik modeli
dantelli balik model gelinlik modeli

Özellikle balık model gelinliklerde uzun kol detaylarına yer veriliyor. Kimileri balıkçı yaka tercih ederek boğazına kadar dantel detaylarını taşımayı seviyor. Kimileri ise göğüs ve omuzları açıkta bırakacak şekilde gelinlik modeli tercih ediyor.

dantelli uzun kol gelinlik 2019
dantelli uzun kol gelinlik 2019

Göğüs ve omuzları açıkta bırakmaktan ziyade sırt dekoltesinden hoşlananlar ise yukarıdaki gibi bir gelinlik modeli tercih edebilirler. Derin bir göğüs dekoltesi ve sırt dekoltesini biraz aşırı buluyorum. Bunun yerine ya sırt ya da göğüs dekoltesi bana göre daha hoş görünüyor.

Özellikle beli ince fakat bacaklarının kalınlığından şikayetçi olan kadınlar yukarıdaki gibi bir gelinlik modeli tercih edebilirler.

dekolteli gelinlik modelleri 2019
dekolteli gelinlik modelleri 2019

Mesela yukarıdaki gibi bir gelinlikte ekstra olarak sırt dekoltesine de yer verilmesini aşırı bulurdum. Tabi ki bu kişilerin zevkine kalmış durumda. Birden fazla yerde derin dekolte severler tercih edilebilir. Misafirlerin söylediklerine biraz da kulak tıkamak gerekiyor sanırım bu durumda. 🙂

uzun kol kabarik gelinlik 2019 modelleri
uzun kol kabarik gelinlik 2019 modelleri

Gelinliğim düz ve sıradan bir model olmamalı diyorsanız 2019’da öne çıkan modellerden biri olan yukarıdaki gibi bir gelinlik modeli tercih etmeye ne dersiniz?

uzun kollu üc boyutlu gelinlik modelleri

Son zamanların gelinlikte moda haline gelen bir diğer noktası ise üç boyutlu desenler. Üç boyutlu motifler hemen hemen 2017-2018 gibi oldukça popüler hale geldi. Uzun bir zaman boyunca da sürecek gibi gözüküyor diyebiliriz. Özellikle A kesim ve balık model gelinliklerde üç boyutlu motifleri çok fazla seviyorum.

Dikkat Çeken Uzun Kollu Gelinlik Modeli

2019 gelinlik modelleri
2019 gelinlik modelleri

Uzun kol modellerden hoşlananlar için pelerin gibi olan bu gelinlik modeline de yer vermek istedim. Önceki zamanlarda çoğu gelinlik modelinde dantel detaylar hakimken artık dantellerden ziyade farklı motiflerin oluşturduğu gelinlik modelleri tercih ediliyor.

dökümlü gelinlik modeli 2019
dökümlü gelinlik modeli 2019

Yukarıdaki gelinlik gibi kollarınızı saran gelinlik modelinden ziyade dökümlü bir model de tercih edebilirsiniz. Açıkçası yukarıdaki gelinliğe tam anlamıyla ba yıl- dım! Kesinlikle zarif görünüyor. Misafirlerinizin gözlerini üzerinize toplamaya yetecek bir gelinlik.

gelinlik modeli 2019
gelinlik modeli 2019

Minik düğme detaylı sırtı transparan gelinlik modellerini de bir çok kişi tarafından seviliyor. Unutulmaması gerekiyor ki bu tarz sırt dekolteli veya sırtınızda detaylar bulunan bir gelinlik modeli tercih edecekseniz kesinlikle saçlarınız enseden aşağıya inmemeli. Bu şekilde gelinlik modelini de kapatmış olursunuz.

Salaş Topuz ModelleriNişan ve Düğün Saç ModelleriRomantik Saç Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

uzun kol gelinlik modeli 2019
uzun kol gelinlik modeli 2019

2019-2020 gelinlik modelleri denilince özellikle yukarıdaki gibi modeller gözümüze geliyor. Üst tarafı transparan olan gelinlik modelleri oldukça revaçta olarak vitrinleri süslüyor. Transparan Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Bohem Tarz Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Son zamanlarda patlayan bir moda haline gelen bohem gelinliklerden uzun seneler boyunca da vazgeçilemeyecek gibi görünüyor. Salaş görünümler, düşük omuzlu gelinlik modelleri ile tarzınızı bütünleştirerek alışılmışın dışında gelin olabilirsiniz.

bohem tarz gelinlik 2019
bohem tarz gelinlik 2019

70’li yılların modasından etkilenerek tasarlanan bohem gelinlik modelleri, sadelikten yana olduğunu da söyleyebiliriz.Bohem gelinliklerde etnik detaylar öne çıkıyor diyebiliriz. Gelinliğinizin modeline uygun motiflerden yararlanabilirsiniz.

uzun kol bohem gelinlik modelleri
uzun kol bohem gelinlik modelleri

Bohem tarzınızı yansıtacaksanız bu tarza uygun bir düğün konsepti ve saç, makyajınız da oldukça önem taşıyor diyebiliriz.

Mekan olarak kır ve kumsal düğünleri ideal seçenekler arasında yer alıyor. Makyaja gelirsek de uzun uzun kirpikler, aşırı parlatılmış bir yüzden ziyade daha doğal bir görünüm veya illa olsun diyorsanız bordo rujlardan destek alabilirsiniz. Parlak rujlardan ziyade mat ruj seçimini öneririm.

Sade Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

sade uzun kol gelinlik 2019
sade uzun kol gelinlik 2019

Son zamanlarda düz sade gelinlik modellerine de çok sık rastlanıyor diyebiliriz. Öyle ki Prens Harry’nin eşi Meghan da düğününde oldukça sade ve düz bir gelinlik modeli tercih etti.

gelinlik modelleri 2019 2020
gelinlik modelleri 2019 2020

Kate de gösterişten uzak bir gelinlik modeli tercih etse de transparan kol detayları ve göğüs dekoltesi ile sadeliğe bir hareket kattı. Meghan gibi tamamen düz hatta pot duran bir gelinlikten ziyade kesinlikle soldakini tercih ederdim. Zaten Meghan düğünü sonrası en çok konuşulan tartışmalardan biri de bu iki gelinin gelinliklerinin kıyaslanmasıydı. 🙂

Tesettür Gelinlik Modelleri 2019

Tesettür gelinlik ve uzun kollu gelinlikler birbirinden çok da ayrı düşünülemiyor aslında.

tesettur kabarik gelinlik modelleri
tesettur kabarik gelinlik modelleri

Eğer ‘gelinlik dediğin sade olmamalı’ diye düşünüyorsanız işlemeli ve kabarık gelinlik modelleri düşünebilirsiniz. Prenses model gelinlik modellerine bakmayı düşünebilirsiniz. Birbirinden farklı tarzda motifler ve dantel desenleri var. Gelinlik tercihi yapmadan önce bu yüzden gerek gezerek gerek internetten farklı motif ve desenlere bakılması gerektiğini düşünüyorum.

tesettur gelinlik modeli
tesettur gelinlik modeli

Kabarık gelinlik modellerini sevmeyenler için işlemelerle bezeli düz bir gelinlik tercihi de yapabilirsiniz. Kabarık model istemeyenler genellikle balık model gelinlikler tercih ediyor.

Fakat tesettürlü kadınlar vücut hatlarını oldukça belli ettiği için pek tercih edilmiyor. Bunun yanında yukarıdaki gibi balık modelden ziyade düz bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Belden kuşakla sarılı olduğu için belinizin inceliğini de ortaya çıkartabilirsiniz. Bu sayede daha zayıf görüneceğinize kuşku yok.

tesettur sade gelinlik modelitesettur sade gelinlik modeli
tesettur sade gelinlik modeli

Gelinliğinde hareket sevenler veya sade bir gelinliğe ayrı bir hava katmak istiyorum diyorsanız gelinlikte ispanyol kol gelinlik modeli de deneyebilirsiniz. Yukarıda oldukça sade bir gelinliğe tesettür gelin başı, duvak ve kollar ile hareket katılmış.

Eğer sade bir nikah töreni düşünüyorsanız Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri adlı yazı dizimize de bakmanızı tavsiye ederim.

2019 Gelinlik Modelleri‘ne de bakarak bu senenin modası hakkında farklı fikirler edinmek isteyebilirsiniz.

Uzun kollu gelinlik modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu