Reklam
SağlıkGüncel Hayat

Dermifin Sprey Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Reklam

Dermifin sprey nedir sorusu için özellikle ayaklarda oluşan mantarlar ve kasık bölgelerinde meydana gelmiş mantarlar aklımıza gelir. Ciltte meydana gelen mantar vb. rahatsızlıklar üzerinde oldukça etkilidir. Cilt üzerinde oluşabilecek bütün mantar seçeneklerinde hızlı bir çözüm olarak doktorlar  yazar. Piyasa içerisinde çok fazla muadili olsa bile kişiler direkt olarak bu spreyi kullanmayı tercih ederler.

Dermifin Sprey Ne İşe Yarar?

Dermifin sprey ne işe yarar sorusunu sorduğumuzda içeriğine bakmak oldukça önemlidir. Bu sprey içerisinde hidroklorür barındırır, bu madde ile birlikte mantardan dolayı meydana gelen enfeksiyonlar üzerinde direkt olarak etkilidir.

Bakteri ya da mikroptan dolayı hasar görmüş olan cilt direkt olarak bu spreyi bünyesine hapseder ve mantar ile savaşmasına izin verir. İlk olarak etkisi mantarın büyümesini önlemektir. Kullandığımız ilk süreçler içerisinde mantarın büyümesini önleriz, ardından sprey sayesinde mantarın tamamen gidermesine yardımcı oluruz.

Çalışmaktan dolayı ayağı sürekli kapalı ayakkabı içerisinde kalanlarda bir müddet sonra ayak mantarı meydana gelebilir. Ayrıca ayak tabanındaki şişkinlikler, kızarıklıklar ya da farklı değişimlerde de Dermifin spreyi tercih edebilirsiniz. Bu sprey ile birlikte mantarın direkt olarak bedende yok olması beklenmektedir.

Aynısefa Sabunu Faydaları Nelerdir? adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Dermifin Sprey Nedir nasıl kullanılır
Dermifin Sprey Nedir nasıl kullanabiliriz

Dermifin Sprey Nasıl Kullanılır?

Spreyi kullanacak olan kişiler doktorlarının tavsiye ettiği doza birebir uymalıdır. Ancak kişiler eczaneden kendileri bu ilacı temin etmişler ise bu ilacı 24 saatte bir olacak şekilde kullanmalılardır. İlacın kullanım yeri direkt olarak mantarın ya da ciltteki rahatsızlığın olduğu bölgeye olmalıdır.

Sprey şeklinde olan ilacı püskürterek kullanmalıyız. Bunun için ilacı cildimizden 2 santim uzakta tutmalı ve bu mesafeden enfeksiyonlu bölgeye uygulamalıyız. Bu ilacın en önemli noktası ise yara ya da enfeksiyon geçtikten sonra hemen kullanımı bırakmalıyız.

Mantar geçtikten sonra 7 ile 14 gün arasında değişen bir süreçte bu ilacın kullanımına devam etmeliyiz. Kişiler bu ilacı düzenli olarak kullanarak mantarların tamamen geçmesini sağlayabilirler.

Dermifin Sprey Ne Kadar?

Dermifin sprey fiyatı reçetesiz bir şekilde eczaneden temin ederseniz  30 TL olarak söyleyebiliriz. Eczanelerden reçete ile satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu