Reklam
Güzellik ve bakımSağlık

Dişleri Evde Nasıl Beyazlatırız?

Reklam

Kişisel bakımına önem veren herkes daha sağlıklı ve daha beyaz düş hayalleri kurar. Bizlerde daha beyaz dişlere sahip olmak isteyen sizler için ‘dişleri evde nasıl beyazlatırız?‘ adlı yazı dizimizi kaleme almak istedik.

Daha Beyaz Dişlere Kavuşmak İçin Dişleri Evde Nasıl Beyazlatırız?

Kimisinin doğuştan bembayaz dişleri oluyor. Üstelik diş bakımını yapmamalarına rağmen dişler beyazlıklarını korumaya devam ediyor. Kimi insanlar için ise her gün önerildiği gibi iki defa güzelce dişleri fırçalamaya rağmen bakım yapmayan ve dişleri hala beyaz olan insandan daha sarı dişlere sahip oluyor. Bunun sebebi olarak diş minesi gösterilse de vereceğimiz tarifler ile siz de buna son verebilirsiniz!

Diş beyazlatmak için ekstra beyazlatıcı diş macunları, jeller hatta diş beyazlatma operasyonları geçirmiş olabilirsiniz. Kimi zaman hiç beyazlatıcı etkisini görememiş olabilseniz dahi, kimi zaman ise başlarda bu beyazlığı fark etseniz dahi kısa bir süre sonra eski diş rengine dönebilir.

dişleri beyazlatma yöntemi
dişleri beyazlatma yöntemi

Aşağıda vereceğimiz evde rahatça yapabildiğiniz tarif ile dişlerinizin beyazlığını koruyabilir hatta dişlerinizin rengini beyaza dönüştürebilirsiniz. Bu tarifi 3-4 güne bir uygulayabilirsiniz. Kullandığınız gün boyunca dişlerinizi fırçalamanız bile gerekmeyecektir.

İlk kullanımda bile dişlerinizdeki etkiyi fark edeceğinize şüphem yok.

İşte evde kolayca hazırlanabilen diş beyazlatma tarifi:

Malzemeler:

Karbonat

Zerdeçal

Hindistan Cevizi Yağı

Dişleri Evde Nasıl Beyazlatırız
Dişleri Evde Nasıl Beyazlatırız

Malzemelerimizi üç ayrı kapta bulundurabilirsiniz. Öncelikle diş fırçamızı hindistan cevizi yağına batıralım. Ardından karbonat ve sonrasında zerdeçal dolu kaba batırabilirsiniz. Dişlerimizi diş fırçalamada olduğu gibi fırçalıyoruz. Bu karışım her ne kadar kötü bir tat verse de dişteki mucizevi etkisini gördükten sonra uygulamaya devam edeceğinizi düşünüyorum 🙂

Evde kolaylıkla hazırlanabilir oluşu ve ekonomik oluşu da tercih edilebilirliğini artırıyor.

zerdeçal ile diş beyazlatma
zerdeçal ile diş beyazlatma

Eğer tadından çok fazla şikayetçi iseniz bu karışım kadar etkili olmasa da bir diğer formülü de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Malzemeler:

Kabartma Tozu

Limon

Hindistan Cevizi Yağı

Tadını biraz daha yumuşatmak amacıyla zerdeçal yerine limon tercih edebilirsiniz.

Dişleri evde nasıl beyazlatırız? adlı yazı dizimizle hayal ettiğiniz diş beyazlığına kavuşmak dileği ile

Hoççakalın 🙂

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu