Reklam
Sağlık

Excipial Lipo Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Reklam

Cilt üzerindeki katmanın yumuşatılması konusunda önemli bir rolü olan Excipial Lipo, etken maddesi Üre’dir. 200 ml beyaz renkli emülsiyon görünümlü, ağzı polipropilen kilitli kapakla kapatılmış, hafif parfüm kokulu emülsiyon içeren polietilen şişede ve sadece eczanelerde satışı bulunan bu krem, doktor önerisi üzerine kullanılmalıdır.

İçindekiler

Excipial Lipo Nerelerde Kullanılır?

Excipial Lipo, kseroderma, iktiyozis, atopik egzama ve asteatotik egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanımı vardır. Ayrıca diz, dirsek, topuk ve ayak altı gibi bölgelerde oluşan yarılma, aşınma veya nasır için bu losyon uygulanabilir.

Excipial Lipo Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu losyonun herhangi bir bileşenine veya üreye alerjiniz varsa kullanmayınız.
 • Yara veya açık yaralar üzerinde bu losyonun kullanımı tavsiye edilmez.
Excipial Lipo
Excipial Lipo
 • Bölgesel tahriş veya kızarıklık, iltihap veya ciltte çatlama varsa, bu losyonun oldukça dikkatli kullanılması önerilir.
 • Cilt iritasyonu oluşturma riski olduğundan özellikle bebekler üzerinde kullanılması gerekir.
 • Hamileler ve emziren anneler doktor kontrolünde kullanması önerilir.

Excipial Lipo Nasıl Kullanılır?

Kremi uygulayacağınız bölgeyi iyice temizleyin. Ardından, kremden nohut tanesi kadar alıp, sorunlu bölgeye parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Bu kremi gün içerisinde 2 ya da 3 kez sürmek yeterlidir.

Excipial Lipo Kullananlar

Excipial Lipo’yu kullanan kişilerin yorumlarını sizler için derledik.

 • Nemlendirme konusunda oldukça başarılı. Kuru ciltler için ideal nemlendirici.
 • 10 yıl önce ellerimdeki çatlaklar için doktorun verdiği, o günden beri de aşırı kuru ve alerjik ellerim için çok severek kullandığım krem. Bu ürün dışında ellerime en iyi gelen kremler Nivea Pure & Natural el kremi ve Body Shop kenevir el kremi oldu. Yine de saydığım diğer kremlere göre hem daha uygun olan fiyatı hem de nemlendirme performansıyla Excipial Lipo bence birinci sırada.
 • Gece kremi niyetine sürülünce sabah pamuk gibi bir ciltle uyanmayı sağlayan içinde üre bulunan, bebek pudrası gibi kokan aşırı yağlı bir kremdir. Ben bacaklarıma ve dirseklerime de kullanıyorum arada, hiç bir kremden alamadığım nemi Excipial Lipo sağlıyor.
 • Yaz tatiline giderken bavulumun demirbaşlarından olur kendileri. Güneş yanığına birebir.

Excipial Lipo Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Excipial Lipo’nun da bazı olası yan etkileri mevcut. Özellikle aşırı kullanımda veya ilaca karşı alerji durumunda aşağıda belirtilen yan etkilerle karşılaşılması olası. Bu durumda doktoru hemen bilgilendirmek önemlidir.

 • Pullanma
 • Kaşıntı
 • Tahriş
 • Kızarıklık

Excipial Lipo Fiyat

Excipial Lipo %4 Emülsiyon 200 ml fiyatı değişkenlik gösterse de bu krem, eczanelerde reçetesiz olarak satışı mevcuttur. Yani bu ilacın devlet tarafından karşılanmadığını bilmenizde yarar var.

Canesten Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Elocon Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Beklazon Krem Nedir? Beklazon Krem Ne İşe Yarar?

Travazol Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Mantazol Krem Nedir? Mantazol Krem Ne İçin Kullanılır?

Belogent Krem Nedir? Belogent Krem Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu