Reklam
Güncel HayatSağlık

Hirudoid Forte Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklam

Hirudoid Forte jel, ciltte oluşan morlukları, ödemleri ve inflamasyonları tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. İçerdiği etken madde olan heparin, kanın pıhtılaşmasını engeller ve ciltteki kan dolaşımını artırır. Bu sayede, yaralanmalardan kaynaklanan şişlikler, morluklar ve ağrılar hızla azalır. Hirudoid Forte jel, yan etkileri minimal olan güvenli bir tedavi seçeneği sunar. Bu makalede, Hirudoid Forte jel nedir? Ne işe yarar? ve nasıl kullanılır? gibi konuları ele alacağız.

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

Hirudoid Forte jel, ciltteki morlukları, şişlikleri ve zedelenmeleri hızla tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. İçeriğinde bulunan heparin adlı etken madde, kanın pıhtılaşmasını engelleyerek kan dolaşımını artırır. Bu sayede, ciltteki kan akışı iyileşir ve yaralanmalardan kaynaklanan semptomlar hızla azalır.

Hirudoid Forte jel, derinin altında biriken kanın emilimini hızlandırarak ödemi azaltır. Aynı zamanda, ciltteki küçük damarları daraltarak iltihaplanmayı ve tahrişi azaltır. Bu etkileriyle, Hirudoid Forte jel, çeşitli cilt koşullarının tedavisinde etkili bir seçenek haline gelir.

Bu jel, çürükler, darbeler, düşmeler, ameliyat sonrası şişlikler, yanıklar, yüzeysel kanamalar, spor kazaları gibi ciltte oluşan travmatik durumların tedavisinde kullanılır. Ayrıca, varisler, hemoroidler ve bacak ülserleri gibi dolaşım sistemi ile ilgili sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan semptomları hafifletmek için de etkilidir.

Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır?

Hirudoid Forte jel, uygulama bölgesine ince bir tabaka halinde sürülür ve nazikçe masaj yapılır. İlacın etkili olabilmesi için düzenli kullanım önemlidir. Genellikle, günde 2-3 kez jel ihtiyacı olan bölgeye uygulanır. Özellikle düzenli kullanıma rağmen iki haftayı aşan bir durum söz konusuysa bir uzmana danışmakta fayda var. Ancak, dozaj ve uygulama sıklığı, cilt sorununun ciddiyetine ve doktorun önerisine bağlı olarak değişebilir. İlaç kullanımıyla ilgili detaylı bilgi için bir doktora danışmak önemlidir.

Beyaz ve açık bej tonlarında olan bu kremi eczanelerden temin edebilirsiniz.

bacak morluğu hirudoid forte jel
bacak morluğu hirudoid forte jel

Hirudoid Forte Jeli Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hirudoid Forte jel kullanırken dikkate almanız gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle, ilacın göz çevresine uygulanmaması önemlidir. Ayrıca, açık yaralara, enfekte olmuş bölgelere veya yanık yaralarına uygulanmamalıdır. Hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz veya herhangi bir cilt rahatsızlığınız varsa, doktorunuza danışarak kullanmalısınız.

Sonuç olarak, Hirudoid Forte jel, ciltte oluşan morlukları, ödemleri ve inflamasyonları hızla tedavi etmek için kullanılan etkili bir ilaçtır. İçeriğindeki heparin maddesi, kan dolaşımını artırarak ciltteki semptomları azaltır. Doğru uygulama ve düzenli kullanım ile bu jel, birçok cilt sorununun hızla iyileşmesine yardımcı olabilir. Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

Ev içinde meydana gelebilecek hafif yaralanma ihtimallerine karşı elinizin altında bu durumlara etkin bir şekilde müdahalede bulunan Hirudoid Forte Jeli tercih edebilirsiniz.

Hirudoid Forte Jel Dudağa Sürülür Mü?

Her ilaç göz kenarı, dudak gibi hassasiyetimizin fazla olduğu bölgelere sürülmez. Hurudoid Forte Jeli özellikle dudak dolgusu yaptırmış kişiler için uzman doktorlar öneri olarak söyleyebilmektedir. Şişme ve morluklara karşı içeriğinde bulundurduğu K vitaminin faydalı geldiğini belirtmeliyiz.

Hirudoid Forte Jel Fiyatı Ne Kadar?

Özellikle son iki senedir ülkemizde her üründe olduğu gibi ilaç fiyatlarına da sık sık güncelleme gelmektedir. En sağlıklı bilgiyi eczanelere ulaşarak alabilirsiniz.

Gerofen Jel Nedir? Gerofen Jel Nasıl Kullanılır?Jelgo Jel Nedir? Jelgo Jel Ne İşe Yarar?Evde Doğal Geciktirici Krem Nasıl Yapılır? adlı yazı dizilerimize de göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu