Reklam
Sağlık

Jelgo Jel Nedir? Jelgo Jel Ne İşe Yarar?

Reklam

Jelgo Jel ne iş yarar? diyorsanız en temelde cilt üzerinde haricen kullanılan bir ilaçtır. Krem olarak geçen ve kullanımı sağlanan bu ilaç eczanelerden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Birçok farklı eklem, kas ağrısı ya da incinmeler için de tercih edilebilir. Ayrıca ciltte oluşan morluklara ya da burkulmalara da iyi geldiği için kullanılmalıdır.

Jelgo Jel Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak cildi rahatlatmak adına kullanılır. Bu nedenle gün sonundaki kas ağrıları ya da gerilen kasların yumuşaması için de kullanılabilir.

Jelgo jel ne işe yarar sorusuna bir diğer cevap sert olan kaslardaki yumuşama için de birçok doktorun önerdiği bir kremdir. Omuzlardaki tutulmalar, yanlış oturmalardan kaynaklı bel ağrıları, vurma ya da çarpma nedeni ile oluşan morluklar gibi birçok durumun çözümü için kullanılabilir. Yalnızca morluklar ya da sertleşen kasın yumuşaması için değil, ağrılar için de kullanılır. Sırt ya da beldeki ağlar için de Jelgo Jel kullanılır.

Jelgo Jel Nasıl Kullanılır?

Jelgo Jel eğer hekim tarafından önerilmiş ise önerilen miktarda ve düzende kullanılmalıdır. Önerilerden fazla ya da eksik kullanılması tavsiye edilmez. Bu krem, tam olarak cilde etki edebilmesi için ıslak cilde sürülmez. Tamamen kuru ve temiz olan bölgeye harici olarak sürülür. Ancak güneşte oluşan yanmalar ya da soğuktan meydana gelen çatlamalar için kullanılmaz.

jelgo jel ne işe yarar
jelgo jel ne işe yarar

Eğer doktor tavsiyesi ile kullanılmıyor ise günde üç defa kullanılması yeterli olacaktır. Ağrının olduğu bölgeye iyice yedirilene kadar sürülür ve bekletilir. Kesinlikle durulanmamalıdır ve ilacın cilde etki etmesi beklenmelidir. Kişilerin eğer aktif bir hayatı var ise, krem sürüldükten sonra bir bandaj yardımı ile kapatılabilir. Böylelikle kişiler gündelik yaşamlarına devam edebilirler.

Sırt Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Neler İyi Gelir? adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Jelgo Jel Fiyat 2021

Jelgo Jel fiyat eczanelerden direkt olarak alındığı zaman 23 TL olarak ödenir. Eğer doktor tarafından yazılmış ise SGK karşılamaktadır.

Jelgo Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Jelgo Jel genel olarak yan etkisi olmayan bir ilaçtır. Ancak nadiren de olsa bazı yan etkiler gözlemlenebilir. Bu etkiler arasında mide bulantısı, deride oluşan kızarıklıklar ya da karın ağrısı gibi durumlar bulunur. Kişiler eğer böyle bir durum ile karşılaşırsa hemen ilacı durulamalı ve tekrar kullanmamalıdır. Doktora gidilerek durumun danışılması gereklidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu