Reklam
Sağlık

Jelgo Jel Nedir? Jelgo Jel Ne İşe Yarar?

Reklam

Jelgo jel ne iş yarar? diyorsanız en temelde cilt üzerinde haricen kullanılan bir ilaçtır. Krem olarak geçen ve kullanımı sağlanan bu ilaç eczanelerden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Birçok farklı eklem, kas ağrısı ya da incinmeler için de tercih edilebilir. Ayrıca ciltte oluşan morluklara ya da burkulmalara da iyi geldiği için kullanılmalıdır.

Jelgo Jel Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak cildi rahatlatmak adına kullanılır. Bu nedenle gün sonundaki kas ağrıları ya da gerilen kasların yumuşaması için de kullanılabilir.

Jelgo jel ne işe yarar sorusuna bir diğer cevap sert olan kaslardaki yumuşama için de birçok doktorun önerdiği bir kremdir. Omuzlardaki tutulmalar, yanlış oturmalardan kaynaklı bel ağrıları, vurma ya da çarpma nedeni ile oluşan morluklar gibi birçok durumun çözümü için kullanılabilir. Yalnızca morluklar ya da sertleşen kasın yumuşaması için değil, ağrılar için de kullanılır. Sırt ya da beldeki ağlar için de Jelgo Jel kullanılır.

Jelgo Jel Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremi uyguladığınızda, yanma veya soğukluk hissi olabilir. Ancak kalıcı bir his olmamakla birlikte, yavaş yavaş azalır.
 • Yanma hissi ağrılıysa ve ciddi bir hal aldıysa, kremi uyguladığınız bölgeyi soğuk su ve sabunla yıkayın. Yanma, şişlik, ağrı ve kabarma gibi yan etkilerle karşılaşırsanız, doktorunuza bildirin.
 • Kremi cildinize uyguladıktan sonra bandaj veya sargı ile kapamayın.
 • Bu kremi göz temasından kaçının. Eğer temas ederse su ile durulayın.
 • Vücudun hassas bölgeleri, protezler ve kontakt lenslerde temas eden diğer nesnelerde kullanmaktan kaçının.
 • Cilt tahrişini önlemek için banyodan veya tıraştan sonra bu kremi kullanmaktan kaçının.
 • Çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı nem ve ısıdan uzakta bir yerde muhafaza edin.
 • Bu jel kremi 7 gün boyunca kullandıktan sonra ağrınız düzelmezse veya semptomlar kötüleşirse veya iyileşmezse doktorunuza belirtin.

Jelgo Jel Nasıl Kullanılır?

Jelgo Jel eğer hekim tarafından önerilmiş ise önerilen miktarda ve düzende kullanılmalıdır. Önerilerden fazla ya da eksik kullanılması tavsiye edilmez. Bu krem, tam olarak cilde etki edebilmesi için ıslak cilde sürülmez. Tamamen kuru ve temiz olan bölgeye harici olarak sürülür. Ancak güneşte oluşan yanmalar ya da soğuktan meydana gelen çatlamalar için kullanılmaz.

jelgo jel ne işe yarar
jelgo jel ne işe yarar

Eğer doktor tavsiyesi ile kullanılmıyor ise günde üç defa kullanılması yeterli olacaktır. Ağrının olduğu bölgeye iyice yedirilene kadar sürülür ve bekletilir. Kesinlikle durulanmamalıdır ve ilacın cilde etki etmesi beklenmelidir. Kişilerin eğer aktif bir hayatı var ise, krem sürüldükten sonra bir bandaj yardımı ile kapatılabilir. Böylelikle kişiler gündelik yaşamlarına devam edebilirler.

Sırt Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Neler İyi Gelir? adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Jelgo Jel Kullananlar

 • Akşam kullanıp sabah kalktığımda boynum tutulmuş olarak kalkmamı sağlayan jel.
 • İçinde essin ve dietilamin salisilat etken maddelerini bulunduran jel.
 • Cereyanda kalmış bacaklarımdaki tutulma için tavsiye üstüne kullandığım jel. Beş altı saat için büyük rahatlık sağlamıştır. sonra tekrar normale döndü her şey ağrıya devam.

Jelgo Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Jelgo jel genel olarak yan etkisi olmayan bir ilaçtır. Ancak nadiren de olsa bazı yan etkiler gözlemlenebilir. Bu etkiler arasında mide bulantısı, deride oluşan kızarıklıklar ya da karın ağrısı gibi durumlar bulunur. Kişiler eğer böyle bir durum ile karşılaşırsa hemen ilacı durulamalı ve tekrar kullanmamalıdır. Doktora gidilerek durumun danışılması gereklidir.

Gerofen Jel Nedir? Gerofen Jel Nasıl Kullanılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu