Reklam
Sağlık

Gerofen Jel Nedir? Gerofen Jel Nasıl Kullanılır?

Reklam

Gerofen jel nedir ve ne işe yarar? Gerofen jelin kullanımı, fiyatı ve kullanmadan önce bilmeniz gerekenleri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Etkin maddesi İbuprofen olan Gerofen Jel, ağrı ve iltihaplanmaya iyi gelecek bir ilaçtır. Kullanmadan önce ilaç hakkında bilgi almak için detaylar yazımızda…

 

Gerofen Jel Ne İşe Yarar?

 

Gerofen jel, vücutta görülen ağrı ve iltihaplanmaya neden olan biyolojik etkenleri azaltmaya çalışan bir ilaçtır.

Kas romatizması, spondiloz, kireçlenme, artroz, bursit ve tendinit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bunun yanında ağrılı omuz tutulması, siyatik ağrısı, bel ağrısı ve spor veya kaza yaralanmalarında oluşan incinme-ezilme-burkulmalarda meydana gelen ağrı ve şişliklere uygulayabilirsiniz.

Gerofen Jel
Gerofen jel %5

 

Kullanmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

  • Böbrek hastalığı, astım, yüksek tansiyon, ülser gibi rahatsızlığınız varsa, ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirin.
  • Gerofen jelin etkin maddesi İbuprofen‘dir. Eğer buna karşı bir alerjiniz varsa, bu ilaç size uygun olmadığını belirtelim.
  • 14 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinler kullanabilirler. Ancak, hamileler ve emzirme döneminde anneler kullanmadan önce mutlaka doktora danışınız.
  • Gerofen jeli egzamalı, enfeksiyonlu, açık yara, yanık, isilik ve kabartı oluşmuş cilt bölgesine kullanmamaya dikkat ediniz. O bölge iyileştikten sonra uygulamanız daha iyi olacaktır.
  • İlacı tedavi edilecek bölgeye sürdükten sonra elinizi ağzınıza ve gözünüze sürmeden bol su ile elinizi yıkayınız.
  • Jeli sürdükten sonra kurumasını bekleyip ardından giyininiz. Hatta en az 1 saat duş veya banyo yapmamaya dikkat edelim.
  • Bu ilacı kullanırken aynı zamanda, böcek kovucu ürünler, güneş losyon ve koruyucuları ve diğer cilt ürünlerini kullanmayınız.

Gerofen Jelin Kullanımı

 

Günde üç kez tedavi edilecek bölgeye ince miktarda sıkıp masaj yaparak bölgeye yediriniz.

Gerofen % 5 jeli eğer doktorunuz uygun görüp verdiyse, düzenli kullanınız. Ancak, doktor kontrolü dışında ilacı kullanmayız. Zira, içeriğinde bulunan herhangi bir maddenin size zarar vermesi mümkün.

Jelgo Jel Nedir? Jelgo Jel Ne İşe Yarar? isimli yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Gerofen Jel Yan Etkileri

 

Nefes almada güçlük, karın ağrısı, dilde, dudaklarda, boğazda ve yüzde şişlik ve kurdeşen gibi durumlarda doktorunuzu bilgilendirmenizde fayda var. Ayrıca tedavi için sürdüğünüz bölgede kızarıklık, kaşıntı ve hassasiyet gördüğünüzde de doktorunuza söyleyiniz.

Gerofen Jel 5 Fiyatı

 

GEROFEN % 5 Jelin eczane satış fiyatı 17,76 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu