Reklam
Güncel Hayat

Tarçının Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Reklam

Tarçının birçok cinsel faydası var! Toz tarçının faydalarından tam olarak yararlanın. Sizin lehinize çalışabilecek doğal cinsel uyarım araçlarından biri olabilir. Tarçının cinselliğe faydaları ne olduğunu bilmek ister misiniz?

İçindekiler

Tarçının Erkeklere Faydaları

Tarçın hem erkekler hem de kadınlar için bir afrodizyak olarak kabul edilirken, erkeklere sağlıklı bir cinsel destek sağlamanın özel bir yolu vardır.

Kalorisi düşük olmasına rağmen, bu baharat cinsel sağlığınız için gerekli bir besin olan manganez kaynağıdır. Aynı zamanda eser miktarda potasyum ve çinko, erkeklerin cinsel sağlığına faydalı iki besin daha içerir.

1. Erektil Fonksiyonu İyileştirir

Tarçın ereksiyona iyi gelir mi? Milyonlarca erkek erektil disfonksiyonu tedavi etmek için bitkisel ürünler kullanıyor. Tarçın, kan şekerini düzenleyebilen ve dolaşımı artırabilen bir besindir.

Tarçının erkekler için cinsel yararları üzerine çok sayıda araştırma, tarçın ve özlerinin şeker hastaları için terapötik özellikler sunabileceğini göstermektedir. Yani diyabet kaynaklı erektil disfonksiyon insidansını azaltmaya yardımcı olabilir.

2. Sperm Üretimini Geliştirir

Tarçının cinsel açıdan faydalarından bir diğeri, erkekler için, özellikle çocuk yapmayı düşünüyorsanız, bu konuda size yardımcı olabilir. Çalışmalar, tarçının sperm kalitesi parametrelerini iyileştirebileceğini göstermektedir.

Bunun nedeni, reaktif oksijen türlerinin (ROS) bastırılabilmesi veya ortadan kaldırılabilmesidir. ROS’un azaltılması, sperm üretimini ve doğurganlığı optimize etmede önemli bir rol oynar.

3. Cinsel Gücü ve İsteği Artırır

İnsanlar tarçını genellikle ağız kokusu ve diş ağrısıyla mücadele etmek için kullanırlar, ancak bu baharat aynı zamanda dikkate değer bir afrodizyak etkiye sahiptir. Yani cinsel gücü ve cinsel isteği artırır.

Tarçının Kadınlara Faydaları

Tarçın, birçok fayda sunan güçlü bir baharattır. Antioksidanlar açısından zengin olması, vücudun oksidatif stresle savaşmasına yardımcı olur. Bu nedenle kronik hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Ancak tarçının sağlık yararları burada bitmiyor.

1. Adet Düzensizliğine İyi Gelir

Pek çok ürün, vajinayı kayganlaştıran tarçının faydalarından cinsel olarak yararlanır. Tarçın rahme kan akışını arttırır ve doku yenilenmesini destekler. Antifungal ve antioksidan özelliklere sahiptir ve yardımcı olabilir.

Bu nedenle, tarçın ile düzenli takviye PCOS (Polikistik Over Sendromu) olan kadınlarda adet döngüsünü kolaylaştırabilir. PKOS, kadın kısırlığının önde gelen nedenidir.

2. Libidoyu Artırır

Vücudu ısıtan bileşikler Hindistan cevizi, karanfil, zencefil vb. içeren diğer doğal alternatifler gibi tarçın da kadınlarda vücut ısısını ve kan dolaşımını artırabilir. Küçük miktarlarda tarçın yağı yararlı bir cinsel uyarıcı olabilir. Bununla birlikte, libido üzerindeki tam etkisini araştırmak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

3. Koku Alma Tepkisini Uyarır

Cinsel uyarılma ve koku genellikle yakından ilişkilidir. Bir partnerin vücudunun kokusu kadınlarda uyarılmaya neden olabilir. Ayrıca doğal kokular kadınları cezbedebilir.

İster tarçın kolonyası ister parfüm olsun, bazı kadınlar kokuları sever. Bunun nedeni nispeten basittir. Bu kokular giysilere yapışabilir. Bir kadın belirli bir kokuyu çekici bulursa, afrodizyak görevi görür.

Bal ve Tarçının Faydaları

Tarçın ve balın kombinasyonu sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda Ayurveda tıbbında yüzyıllardır şifalı bir tonik olarak kullanılmaktadır. Bal ve tarçın kombinasyonunun kalp hastalığından soğuk algınlığına kadar her şeyi tedavi ettiğine inanılıyor.

İlginç bir şekilde, her iki bileşenin de kalp hastalığı riskini azalttığı kanıtlanmıştır. Balın LDL kolesterolü düşürdüğü klinik olarak kanıtlanmıştır. Ve tarçın tüketimi artan HDL (iyi) kolesterol ile ilişkilidir. Bununla birlikte, ikisini birlikte bir içecekte içmenin, kalp sağlığına, ikisini tek başına tüketmekten daha fazla fayda sağlayacağı fikrini destekleyecek çok az şey var.

Tarçının cinselliğe faydaları
Tarçın bal karışımı cinsellik

Bal ve tarçınlı bir karışım içmenin yaşlanma belirtilerini tersine çevireceğine dair bir teori de var. Tarçın gibi bal da antioksidanlarla doludur. Bu nedenle, ikisini birlikte tüketerek ve aynı zamanda tarçın ve balın faydalarından yararlanarak yaşlanma karşıtı gücünüzü ikiye katlamadığınıza inanmanız için hiçbir neden yok.

Bal ve tarçın cinsel gücü artırır mı? Tarçın ve bal ikilisi afrodizyak etkili olduğundan, sıkıcı giden cinsel yaşamınızı canlandırmak için tüketebilirsiniz.

Muzun Cinselliğe Faydaları Var Mı? Muz Cinselliğe İyi Gelir Mi?

Kestanenin Cinselliğe Faydaları

Zencefilin Cinselliğe Faydaları

Kahve Cinsel İsteği Artırır Mı? Hangi Kahve Cinselliğe İyi Gelir?

Karanfilin Cinselliğe Faydaları, Nasıl Kullanılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu