Reklam
Genel

Instagram İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Reklam

İster gerçek hayattaki adınızı değiştirmiş olun, ister daha profesyonel bir kullanıcı adına geçiyor olun veya mevcut takma adınızdan sıkıldınız, kullanıcı adınızı bir dakikadan daha kısa sürede değiştirebilirsiniz. Instagram isim değiştirme için işte bilmeniz gerekenler…

Instagram İsim Değiştirme

Bazı sosyal platformlar, kullanıcı adınızı değiştirebilme sayısını sınırlarken, diğerleri bunu yapmanıza hiç izin vermez. Instagram, herkes için ücretsiz bir kullanıcı adıdır; Instagram kullanıcı adınızı istediğiniz zaman, istediğiniz kadar ve belirli sınırlar dahilinde değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı adınız ile görünen adınız arasında bir fark var. Görünen ad, profilinizde avatarınızın altındadır. Size özel olması gerekmez ve emoji ve özel karakterler içerebilir. (Ve evet, aynı zamanda 14 gün içinde en fazla iki kez değiştirilebilir.)

instagram isim değiştirme
instagram kullanıcı adı değiştirme

Kullanıcı adınız ise profilinizin üst kısmında ve profilinizin URL’sinin sonunda görünür. Size özel olması gerekiyor. Ayrıca daha fazla kısıtlamaya tabidir: 30 karakterden uzun olamaz ve yalnızca harf, rakam, nokta ve alt çizgi içerebilir. Yeni bir kullanıcı adı seçerseniz, başka kimse talep etmemişse, 14 gün içinde değiştirebilirsiniz.

Instagram Uygulamasında Kullanıcı Adı Değiştirme

Öncelikle iOS veya Android uygulamasından Instagram hesabınıza giriş yapın. Birden fazla hesabınız varsa, değiştirmeye çalıştığınız hesapta oturum açtığınızı tekrar kontrol edin.

  1. Profilinize gitmek için sağ alt köşedeki avatar simgenize dokunun.
  2. Biyografinizin altındaki Profili düzenle’ye dokunun.
  3. Kullanıcı adı alanına dokunun ve yeni adınızı yazın.
  4. Sağ üst köşedeki mavi onay işaretine dokunun.

Bilgisayarda Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Dilerseniz kullanıcı adınızı Instagram’ın masaüstü sürümü ile değiştirebilirsiniz.

  1. Bir web tarayıcısında Instagram.com’a gidin.
  2. Zaten giriş yaptıysanız, hesabınıza devam etmeniz istenecektir. Henüz giriş yapmadıysanız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
  3. Ana sayfanın sağ tarafındaki profil simgenize tıklayın ve Profil’i seçin.
  4. Kullanıcı adınızın yanındaki Profili düzenle’ye tıklayın.

Yine bu süreçte bir hata yaparsanız veya yeni kullanıcı adınızı beğenmediğinize karar verirseniz 14 gün içerisinde eski halinize dönebilirsiniz. Bu süreden sonra, yine de geri dönebilirsiniz, ancak eski kullanıcı adınız başka bir kullanıcı tarafından alınmış olabilir.

Bir Instagram Kullanıcı Adı Alınmışsa Ancak Aktif Görünmüyorsa Ne Yapabilirim?

Daha önce belirtildiği gibi, başka biriyle aynı kullanıcı adına sahip olamazsınız ve ilk gelen alır. Seçtiğiniz kullanıcı adı alınırsa, mobilde onay işaretine veya web’de Gönder’e bastıktan sonra Instagram size haber verir.

İstediğiniz ad mevcut değilse, size özel olması için sayı veya alt çizgi eklemeyi deneyin. Ayrıca, tekrar kontrol etmeye devam edin. İstediğiniz kullanıcı adı gelecekte kullanılabilir hale gelebilir. Mevcut sahibi profilini değiştirebilir veya silebilir ve Instagram zaman zaman sahte hesapları kaldırır.

Instagram Kullanıcı Adımı Neden Değiştiremiyorum?

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcı adı da dahil olmak üzere kullanıcı profili ayrıntılarını değiştirmek için katı politika yönergelerine ve kısıtlamalara sahiptir. Kullanıcı adı, Instagram hesabınızın en üstüne gider.

Instagram görünen adı ve kullanıcı adı, Instagram’da iki farklı şeydir. Kullanıcı adı benzersiz olmalıdır, ancak görünen ad kişisel adınız veya işletme adınız gibi istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Almaya çalıştığınız yeni kullanıcı adı zaten alınmış olduğundan kullanıcı adınızı değiştiremezsiniz. Ayrıca, kullanıcı adını 14 gün içinde iki defadan fazla değiştiremezsiniz. Hesabınız geniş bir erişime sahipse Instagram, kullanıcı adı değişikliğini sonlandırmadan önce gözden geçirecektir.

Instagram Feedback Required Hatası Nasıl Düzeltilir?

İnstagram Story Yazıları | Komik, Güzel ve İngilizce İnstagram Hikaye Yazıları

Instagram Hesabım Askıya Alındı Nasıl Düzeltebilirim?

Instagram Hesabı Hacklenirse Ne Yapmalı?

Instagram Para Kazanma Şartları Nelerdir? Instagram’dan Para Kazanma Yolları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu