Reklam
Genel

Instagram Para Kazanma Şartları Nelerdir? Instagram’dan Para Kazanma Yolları

Reklam

Instagram bir süredir en popüler sosyal medya platformlarından biri ve yeni ve ilgi çekici özellikler sunmaya devam ediyor. Başka bir deyişle, Instagram para kazanma konusunda zaman ayırmaya değer bir platformdur.

Bir kitle oluşturabilir ve güven oluşturabilirseniz, Instagram’da para kazanmanın birçok yolu vardır. Bu kadar çok potansiyel iş fırsatı ile herkes Instagram’dan para kazanabilir. Evet, sen bile.

İçindekiler

Instagram’da Para Kazanmanın 7 Yolu

Instagram, etkileyiciler ve içerik oluşturucular için en iyi merkezdir. Marka anlaşmalarından doğrudan Instagram tarafından ödeme almaya kadar, uygulamada para kazanmanın birçok yolu vardır.

Instagram para kazanma
instagram da para kazanma

1. Influencer Olun ve Ürünlerin Reklamını Yaparak Para Kazanın

Bu, Instagram’da para kazanmak için en yaygın taktiktir. Ancak bunun için en az yaklaşık 5.000 takipçiye ve yüksek bir katılım oranına ihtiyacınız var. Bu erişime sahip kişiler gönderi başına altı rakama kadar kazanabilir.

Yapmanız gereken tek şey, ilgi alanlarınızın etrafında kişiliğinizi gösteren ve göz alıcı bir kişisel marka oluşturmanıza yardımcı olan fotoğraflar paylaşmaktır.

Bu kriterleri karşıladıktan sonra, işte para kazanmanın nasıl çalıştığının basit bir versiyonu:

  • sponsorlu bir Instagram gönderisi oluşturursunuz (bir fotoğraf veya video olabilir)
  • bir markayı tanıtmak için markalı bir hashtag, söz veya bağlantı eklerseniz
  • izleyicilerinizle paylaşırsınız
  • ödeme alırsınız

2. Ortaklık Tekliflerini Tanıtın

Bağlı kuruluş tekliflerini tanıtmak, sponsorlu gönderiler için ödeme almaktan farklı değildir. Aradaki fark, yalnızca insanlar gönderiniz için ödeme almak yerine tanıtımını yaptığınız ürün veya hizmeti satın aldığında ödeme almanızdır.

Bu, kitlenize bağlı olarak hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Sponsorlu gönderiler garantili gelire sahip olsa da, doğru ortaklık teklifini tanıtarak çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Öte yandan, çok daha az kazanabilirsiniz.

3. Instagram Mağazası’ndan Yardım Alın

Instagram Mağazası ile e-ticaret mağazanızı Instagram profilinizle entegre edebilirsiniz. Ürünlerinizi gönderileriniz, Hikayeler, Keşfet sekmesi ve profilinizdeki Mağaza sekmesi aracılığıyla doğrudan Instagram takipçilerine tanıtmanın tek yolu budur.

Diyelim ki bir giyim mağazasısınız ve bir kıyafeti tanıtmak istiyorsunuz. Modelinizin kıyafetinizi giymiş bir resmini yüklemeniz yeterlidir; Instagram gönderi başına en fazla beş ürünü etiketlemenize izin verir. Ayrıca ürünleri hikayelerde ve videolarda da tanıtabilirsiniz.

Sadece yaratıcılığınızı kullanın ve insanları heyecanlandıracak ve markanıza yatırım yapmaya istekli olacak ilginç bir açı bulun.

4. İçeriğinizden Para Kazanın

Tıpkı YouTube gibi, içeriğinizden doğrudan Instagram’da para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki üç yoldan birini deneyin.

IGTV Reklamları

IGTV reklamları, Instagram içeriğinizden para kazanmanın harika bir yoludur. Mart 2021’de Instagram, reklamları ABD, İngiltere ve Avustralya’daki içerik oluşturucuların kullanımına sundu. Bir içerik oluşturucunun yayınından IGTV izlediğinizde görünürler.

Canlı Rozetler

Instagram’da canlı yayın yapıyorsanız, Rozetler, takipçilerinizin desteklerini göstermeleri için harika bir yoldur. Bunları, yayın yaparken izleyicilerinizin size verebileceği ipuçları olarak düşünün. İzleyicileriniz, her biri farklı bir fiyat noktasına sahip üç kalp seviyesinden birini seçerek yayın sırasında bir rozet satın alabilir.

5. Instagram Koçu veya Danışmanı Olun

Instagram’da çokça vakit geçiriyorsanız ve, fazla bir takipçiye sahipseniz, neden başkalarına da aynı şeyi yapmayı öğreterek para kazanmıyorsunuz?

İnsanlar Instagram’da nasıl takipçi kazanılacağını ve bundan nasıl para kazanılacağını bilmek istiyor. Bunu nasıl yapacağınızı biliyorsanız ve bunu kendiniz yaptıysanız, çok para kazanabilirsiniz.

Seyahat blogcuları, yemek blogcuları, pazarlama danışmanları  gibi insanlar sizin alanınızda aktifse ve yaptığınız şeyi yaparak takipçi kazanmaya çalışıyorsa, bir kurs başlatmak oldukça karlı olabilir.

6. Markanızın Reklamını Yaparak Dolaylı Olarak Para Kazanın

Satış oluşturmak için platformu kullanmak için doğrudan Instagram’a bağlı bir işletmeniz olması gerekmez. Ne tür bir iş yürüttüğünüz gerçekten önemli değil; Instagram, haberi duyurmak ve trafik ve satış oluşturmak için harika bir yoldur.

İnsanlara kullandığını gösterebileceğiniz fiziksel bir ürününüz varsa Instagram özellikle güçlüdür. Seyahat acenteleri gibi hizmete dayalı işletmeler de inanılmaz derecede iyi çalışıyor.

Instagram hesabınızın erişimini artırmak istiyorsanız, hashtag’ler burada özellikle önemli olacaktır. Ne kadar çok takipçiniz olursa, gönderilerinizi o kadar çok kişi görecek ve gelecekte işletmenizin ürünlerini kullanmayı düşünecektir.

7. Kitlenize Öğretin ve Para Kazanın

Bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla diğer kişilerin ürünlerini tanıtmak veya bir çevrimiçi mağaza aracılığıyla fiziksel ürünler satmak, Instagram’da para kazanmak için harika seçeneklerdir.

Instagram Fenomenleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Instagram etkileyicileri, sponsorlu her gönderi için altı rakamın üzerinde ödeme alabilir. Takipçileriniz ne kadar büyük ve ilgili olursa, emredebileceğiniz ücret o kadar yüksek olur.

Instagram’da Para Kazanmak İçin Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

Instagram’da para kazanmak için en az birkaç bin takipçiye ihtiyacınız var. Bununla birlikte, takipçileriniz ne kadar ilgili olursa, o kadar az ihtiyacınız olacak.

Instagram Hesabı Hacklenirse Ne Yapmalı?

Sosyal Medyanın Avantajları ve Dezavantajları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu