Reklam
Genel

Hematit Taşı Nedir, Neye İyi Gelir? Hematit Taşı Faydaları Nelerdir?

Reklam

Hematit taşı, feng shui niyetiyle kullanıldığında vücudunuzun ve evinizin iyileşmesini dengelemek ve desteklemek için sıklıkla kullanılan doğal bir taştır . Koyu renk, evinizdeki tüm negatif enerjileri korumak ve emmek için kullanılabilir. Aynı zamanda kök çakra ile bağlantılıdır, bu nedenle topraklanır ve dengelenir.

Hematit, tümü metalik bir parlaklığa sahip, kırmızıdan kahverengiye, griden siyaha kadar çeşitli renklerde gelir. Hematit adı, kan kırmızısı anlamına gelen Yunanca haimatitis kelimesinden gelir. Toz haline getirildiğinde veya çizim aracı olarak kullanıldığında hematit kırmızı bir renge sahiptir. Ayrıca kırmızı boyada pigment olarak kullanılmıştır.

Hematit Taşı Anlamı ve Kullanımı

Hematit, çok topraklayıcı ve dengeleyici bir taştır ve genellikle bir kişinin vücuda geri bağlanmasına yardımcı olmak için kullanılır. Bu nedenle, ruhsal çalışma yaparken fiziksel beden ve dünya ile bağlantıyı sürdürmek için kullanılabilir. Hematit ayrıca fiziksel bedeninize dikkat etmenizi hatırlatmada yardımcı olabilir, yiyecek, su ve uyku gibi ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olabilir. Ayrıca vücuttaki enerji meridyenlerini dengelemek için kullanılmıştır.

Hematit taşı
hematit taşı anlamı

Aynı zamanda zihin için çok faydalıdır, hafızayı ve diğer zihinsel yetenekleri geliştirmeye yardımcı olur. Hematit sakinleştirici bir etkiye sahiptir, bu da onu tekrarlayan ve yararsız düşünce kalıplarını ele almak için yararlı bir taş haline getirir. Ayrıca sizi engelleyebilecek sınırlayıcı düşünceleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir, böylece onları geçebilirsiniz. Hematit ayrıca negatif enerjiyi emebilir ve dönüştürebilir ve durumların olumlu tarafını görmenize yardımcı olabilir.

Hematit Taşının Faydaları

 • Hematit taşı, tüm organların her zaman mükemmel durumda olmasını sağlamak için kanınızdaki doku yenilenmesini teşvik etmeye yardımcı olur. Ayrıca vücudunuzun istilacı yabancı cisimlere ve serbest radikallere karşı bağışıklık tepkilerini artırmaya yardımcı olabilir. Bunu, vücut hücrelerinize kan ve oksijen akışını düzenleyerek tüm vücudunuza enerji vererek gerçekleştirir.
 • Hematit taşının en güçlü faydalarından biri, zihninizde ve vücudunuzda sakinliği teşvik etmesidir. Bu sakinleştirici etki, duygularınızı kontrol altında tutmanıza ve endişelerinizi uzak tutmanıza yardımcı olur. Bunu sağlamak için yastığınızın altına bu taşı koyun ya da hematit taşlı bileklik kullanın.
 • Hematit taşının yaratıcılığınızı ve mantığınızı geliştirmenize yardımcı olabileceğine dair göstergeler var. Bu harika taş bunu, hayatın olumlu tarafına odaklanmanıza yardımcı olmak için içinizdeki ve etrafınızdaki negatif enerjileri nötralize ederek başarır.
 • Hematit taşı kullanan kişiler, hayattaki hedeflerinin çoğuna ulaşır. Bunun nedeni, değerli taşın sizi mevcut engellerinizin ötesine bakmaya ve hayallerinize ulaşmaya teşvik eden bir yolu olmasıdır.

Hematit Taşı Özellikleri

 • Renk: Gri, siyah, kahverengi, kırmızı
 • Çakra: Kök
 • Sayı: 9
 • Gezegen: Satürn
 • Zodyak: Kova, Koç
 • Bagua bölgeleri: Gen, Tai Qi, Kan
 • Elementler: Toprak, Su
 • Menşei: Avustralya, Bangladeş, Brezilya, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, İtalya, Liberya, Yeni Zelanda, İsveç, İsviçre, İngiltere, Ukrayna, ABD, Venezuela

Hematit Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Hematit taşına kolye, bileklik gibi aksesuar olarak sahipseniz, bir parça sabunlu ılık suyun içine batırılmış bez ile temizliğini yapabilirsiniz.

Hematit Taşı Gerçeği Nasıl Anlaşılır?

Hematit taşının gerçek ya da sahte olduğunu anlamak için bir çakmak ile taşı ısıtmak gerekir. Eğer taş ısındığında renk değişirse, sahte olduğu anlaşılır.

Sitrin Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu