Reklam
Güzellik ve bakım

Kalıcı Oje

Reklam

Tırnak bakımına önem veriyorsanız hatta daha geniş bir kitleyi ele alacak olursak ojeleri severek kullanıyorsanız; hala bilmeyenleriniz için bu yazımda kalıcı oje nedir?, Ne kadar dayanır? Gibi sorularınızın cevabı bu yazı dizimde.

Kalıcı oje nedir?

kalıcı oje nedir
kalıcı oje nedir

Bütün elimizin güzelliğini dikkate aldığımızda ilk bakılan yer olan tırnaklar oldukça önemlidir. Kalıcı oje, tırnaklarımızın uzun süre bakımlı olmasını sağlıyor. Kısa sürede soyulduğu, döküldüğü için ojelerinizi tazelemekten sıkıldıysanız tam sizlere göre. Tabi bunu kullananlar için az öncede belirttiğimiz gibi aynı rengi uzun süre kullanmaktan sıkılmamak gerekiyor. Ojeyi sürdükten sonra ev temizliği dahi ojelerin soyulmasına yetmiyor. Üstelik ojenin hava ve su geçirme özelliği de bulunuyor. Tırnaklarını güçlendirmek için de oldukça besleyici bir ürün. Kalıcı ojelerin markalarını kullanıcı yorumlarıyla derlersek shellac marka için su ve hava geçiren ilk oje olmakla birlikte tırnaktaki sararmaların da besleyici etkisi sayesinde önüne geçiyor. Cuccia markasının ise diğerlerine göre daha ince tabakası olduğunu ve ortalama 20 gün civarında tırnakta kaldığı belirtiliyor. Gelish markada ise soyulma ve sararma yapmayan tırnaklarla farklı renk tonları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Kalıcı oje uygulaması nasıl oluyor?

kalıcı oje uygulaması nasıl oluyor?
Uygulaması nasıl oluyor?

Bu uygulama için kuaföre gitmeniz gerekiyor. İstediğiniz renkte ojeyi sürdürdükten sonra elinizi bir makineye koyuyorsunuz. Makinede UV tekniği sayesinde sürülen oje kalıcı hale geliyor. Bu ojenin en güzel yanı ise işlem bittikten hemen sonra anında kuruma özelliğine sahip. Tekrar çıkarmak istediğinizde ise asetonla geçmiyor. Bu yüzden tekrar kuaföre gitmeniz gerekiyor.

Kalıcı oje ne kadar dayanır?

kalıcı oje ne kadar dayanır
bu oje ne kadar dayanır

Ortalama olarak iki hafta parmaklarınızda hiç bozulmadan kalabiliyor. İki hafta olmasının sebebi ise oje sürüldükten belli müddet sonra tırnaklarınızın uzaması. Eğer tırnaklarınız yavaş uzuyor ise ojenin tırnaklarınızda kalma süresi de uzayacaktır.

Kalıcı oje renkleri

kalıcı oje renkleri
kalıcı oje renkleri

Oje rengi karar vermeden önce, ne kadar açık renklerde oje tercih ederseniz sizin lehinize olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu sayede sürülen ojenin renginden sıkılmışsanız üzerine dilediğiniz ojeyi sürebilirsiniz. Sıkıldığınızda veya oje soyulduğunda ise asetonla çıkarabilirsiniz. Altındaki kalıcı oje ise çıkmadığı için rahatlıkla böyle bir uygulama yapılabilir. Pembeden kırmızıya, kahverengiden maviye, sarıdan yeşile kadar birçok farklı renk seçeneği var. Set olarak almak istediğinizde ortalama olarak 300-400 lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu