Reklam
Güncel HayatGüzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Jel Tırnak Nedir? Jel Tırnak Modelleri

Reklam

Özellikle sosyal medyada sık sık gördüğümüz protez tırnaklar son dönemin popüler kozmetik ürünleri arasında yerini almış durumda. Jel tırnak ise protez tırnak çeşitleri arasında en çok tercih edilen protez tırnak uygulaması. Peki neden? Gelin birlikte bakalım.

İçindekiler

Jel Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kişiye göre tırnak uzama süresi değişiklik göstermekle birlikte jel tırnağın ortalama kullanım süresi diğer protezlere göre daha fazladır ve bu süre 3-4 haftayı bulabilmektedir.

 

jel tırnak ne kadar süre ile kullanılır
jel tırnak ne kadar süre ile kullanılır

 

Jel Tırnak ve Protez Tırnak Farkı Nelerdir?

Tırnaktaki kırılmalar ve yeterince uzamaması gibi sorunlarla protez tırnağa olan talep son yıllarda artmış durumda. Artık hayallerimizdeki uzun, güçlü ve bakımlı tırnaklara kolayca ulaşabiliyoruz. Hem de bunun için güzellik salonlarına gitmek zorunda da değiliz, internetten satın alabileceğimiz kitler sayesinde artık evde bile güçlü tırnaklara sahip olabiliriz.

 

protez tırnak ve jel tırnak
protez tırnak ve jel tırnak

 

Protez tırnak çeşitlerinden jel tırnağın ise diğerlerine oranla tırnaktaki tahriş oranını en az indirmesi onu daha tercih edilir kılmaktadır. Jel tırnak yine diğer çeşitlerine göre daha az kokulu ve daha dayanıklıdır.

 

adana jel tırnak modelleri
adana jel tırnak modelleri

 

Jel Tırnak Mı Protez Tırnak Mı Daha İyi?

Güzellik salonlarında son dönemde hem malzeme ulaşılabilirliği hem de tercih edilme oranı bakımından jel tırnak uygulaması daha fazla yapılmaktadır. Bunun sebeplerinden belki de en önemlisi jel tırnak uygulamasının protez tırnaklar içinde en ince yapıya sahip olmasıdır.

 

jel tırnak fiyatları
jel tırnak fiyatları

 

İnce yapısı sayesinde elde ağırlık yapmaz ve daha kolay bir kullanım imkanı sunar. Doğal bir görünüme sahip olması sebebiyle de kendi tırnaklarınızdan ayırt edilmesi zordur.

 

istanbul jel tırnak
istanbul jel tırnak

 

Jel Oje Nedir?

Jel ojeler normal ojelere göre tırnak üzerinde daha uzun süre kalır ve daha dayanıklıdır. UV ışını cihazı kullanılarak tırnağa sabitlenen jel oje suya, sıcaklığa ve darbelere karşı daha dayanıklı olması sebebiyle protez tırnak kullanmak istemeyenler için de bir alternatif olarak görülmektedir.

 

tırnak bakımı
tırnak bakımı

 

Oje kalıcılığı el tırnaklarında 4 haftayı bulabilirken bu süre ayak tırnakları için 2 aya kadar çıkabilmektedir.

Jel İle Tırnak Güçlendirme İşlemi Nasıl Uygulanır?

Jel tırnak uygulamasına başlamadan önce tırnak iyice temizlenir ve bakım yağı sürülür. Tırnak, üzerindeki yağdan arındırıldıktan sonra jelin tırnağa daha iyi yapışması için törpüleme işlemine geçilir. Bu işlem de bittikten sonra tırnak üzerine primer sürülür ve jel ile istenilen tırnak şekli verilir.

 

jel tırnak modeli
jel tırnak modeli

 

Jelin kurumasını sağlamak için tırnaklar UV cihazında 2-3 dakika bekletilir ve bu işlem tırnağın daha sağlam olması için 2-3 kat jel için tekrarlanır. Son olarak tırnaktaki fazla kısımlar törpülenir ve işlem biter. İşte uzun ve güçlü tırnaklar!

Pembe Jel Tırnak Örnekleri

 

pembe jel tırnak modeli
pembe jel tırnak modeli

Jel tırnak uygulamasının yanı sıra kalıcı oje hakkında merak ettikleriniz için yazı dizimize göz atabilirsiniz.

gül kurusu jel tırnak
gül kurusu jel tırnak

Tırnak kırılması bir çok kadının başına gelebilmektedir. Daha güçlü ve sert tırnaklar için bir çok kadın tarafından deneyip onaylanan kalyon tırnak güçlendiriciyi sizler de deneyebilirsiniz.

pembe protez tırnak modeli
pembe protez tırnak modeli

Son dönemlerde özellikle kadınlar sade oje renkleri seçse de şık durması açısından bir tırnağında parıltılı renk seçeneklerini tercih edebiliyorlar. Soft renklere özellikle yakıştığını belirtmeliyiz.

Jel Tırnak Fiyatları 2022

Jel tırnak uygulamasını yaptırdığınız yere göre uygulamanın fiyatı değişmekle birlikte 2022 jel tırnak fiyatları ortalama 200-300 TL arasında. Eğer hazır kitlerden alıp evde kendiniz yapmak isterseniz bu fiyat 100-150 TL’ye kadar düşebilmektedir.

Daha öncesinde böyle bir uygulama yapmadıysanız uzman birinin yanında ilk uygulamanızı yapmanızda fayda var tabi ki.

 

jel tırnak modelleri 2023
jel tırnak modelleri 2023

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu