Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Kalyon Tırnak Sertleştirici Nasıl Kullanılır?

Reklam

Tırnaklarınızın kırılmasından şikayetçi misiniz? Buna cevabınız “evet” ise, o halde Kalyon tırnak sertleştirici ile sizi tanıştırmak isteriz.

Oje kullanımı, yetersiz beslenme, genetik faktörler, alkol içerikli dezenfektanlar ve tırnak yeme alışkanlığı gibi faktörler sebebiyle tırnaklar güçsüzleşip kırılabiliyor. Ancak burada tırnak sertleştirici ojeler imdadımıza yetişiyor. Tırnak sertleştiriciler, dış etkenlere karşı tırnak bariyerini güçlendirip kırılmasını önlüyor. Aynı zamanda tırnakları güçlendirdiği gibi besleyip sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor.

İçindekiler

Kalyon Tırnak Sertleştirici Nedir?

Gratis, Rossman gibi kozmetik mağazaların yanında, BİM ve A101 gibi marketlerde de denk geldiğimiz Kalyon tırnak sertleştirici, içerdiği özel formülü sayesinde daha güçlü tırnaklara kavuşmanıza yardımcı oluyor. Kısa sürede tırnağın keratin tabakasına etki edip güçlendiriyor. Haliyle zayıf ve hassas tırnakları sertleştiriyor.

Kalyon Tırnak Sertleştirici Ne İşe Yarar?

  • Tırnakları besleyip güçlendiriyor.
  • İçerdiği bileşenler sayesinde sağlıklı tırnak yapısına kavuşmanıza katkı sağlıyor.
  • Hem güçlü hem de kolay kolay kırılmayan tırnak yapısına sahip olmanıza yardım ediyor.
  • Tek başına kullanıldığında doğal ve bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Kalyon Tırnak Sertleştiricinin Kullanımı

Tırnak sertleştiriciyi ojeyi temiz ve tırnaklara uygulayın ve kuruması için bekleyin. Ancak sürerken tırnak etrafına sürmemeye dikkat edin.

Kalyon tırnak sertleştirici
Kalyon tırnak sertleştiricinin kullanımı

Üzerine de dilerseniz istediğiniz ojeyi sürün. Ya da sadece kalyon ojeyi uygulayıp bakımlı ve doğal görünmesini de sağlayabilirsiniz. Zira, şeffaf ve parlak görünümde olduğu için parlatıcı oje sürmüş gibi olursunuz. 

Bunun yanı sıra, renkli ojeyi sürdükten sonra üzerine top coat olarak kalyon ojeyi uygulayabilirsiniz. Böylelikle, ojenin verdiği zararı azaltarak, tırnakların yıpranıp sararmasını engelleyecektir.

Tırnak Sertleştirici Kaç Gün Kullanılmalı?

Haftada 2 günde 1 olarak temiz tırnaklara ya da ojenin üzerine kalyon ojeyi uygulayın. Düzenli olarak kullanımda kısa zamanda sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Sık sık oje kullanan biriyseniz, ojelerinizi 2-3 gün içerisinde silip tırnaklarınızı havalandırın. Ve temiz tırnaklara bu cilayı uygulayarak bakımızı tamamlayın.

Kalyon Tırnak Sertleştiricinin Üzerine Oje Sürülür Mü?

Kalyon tırnak sertleştiricinin yapısı ince, şeffaf ve parlak katmanlı olması sebebiyle parlatıcı oje gibidir. Haliyle üzerine kolaylıkla oje sürebilirsiniz. Hatta ojenin üzerine de uygulamanız mümkün.

Kalyon Tırnak Sertleştirici Abdest Geçirir Mi?

Neticede, tırnağınızı kaplayan bir cila olduğu için abdest / gusül geçirmez. Abdest alırken tırnak sertleştiriciyi de asetonla çıkarmanız gerekmektedir. 

Kalyon Tırnak Sertleştirici Tırnak Uzatır Mı?

Tırnakları hem güçlendirme hem de besleyici özelliği sayesinde, tırnakların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor. Düzenli kullanımda etkisini görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu