Reklam
Güzellik ve Bakım

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır? Kalıcı Oje Fiyatları ve Modelleri

Reklam

Oje sürmeye ve manikür yaptırmaya vakti olmayan hanımlar kalıcı oje uygulamasını tercih ediyor. Gerçekten de uzunca bir süre bakımlı ve parlak görünümlü tırnaklarla tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kalıcı ojeye dair merak edilen her şeyi içeriğimizde bulabilirsiniz.

İçindekiler

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

 1. Tırnak üzerindeki etler diplere doğru itelenerek kütikül temizliği yapılır.
 2. Törpü ile tırnak uçları şekillendirilir ve arkasından buffer ile tırnağın yüzeyi mat olana kadar törpülenir.
 3. Tırnağın yüzeyindeki yağ tabakası kurutulur.
 4. Tırnak kenarlarına ve tırnağın yüzeyine bakım yağı sürülür.
 5. Oje işlemine başlamadan önce tırnak yüzeyine ince bir kat baz sürülüp makinede kurutulur. Ancak tırnaklara tek tek sürülüp hemen kurutulur. Bu işlem yaklaşık 30 saniye sürer.
 6. Tırnak etlerine taşırmadan ilk renk katı uygulanır ve tekrardan kurutma işlemine geçilir. Eğer oje rengi açık tonlarda ise, 30 saniye gibi bir zaman alır. Koyu renklerde ise, 60 saniyede tamamlanmış olur.
 7. İlk kat uygulandıktan sonra ikinci katı aynı şekilde tırnaklara sürülür ve akabinde, kurutucu makinede kuruması sağlanır.
 8. İkinci kat oje uygulamasından sonra üçüncü kat tırnaklara uygulanır. Daha sonra, tırnaklar kurutucu makineye sokulur.
 9. Üçüncü kat ojeden sonra tırnak yüzeyinde yapışkan bir kat kalır. Bu da özel solüsyon ile temizlenir.

Kalıcı Oje Sonrası Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

İstediğiniz tırnak modelini seçip tırnaklarınızı yenilediniz. Peki, bundan sonra ne yapmalı?

Kalıcı oje
permanent nail polish
  • Kalıcı oje işlemi sırasında tırnak etleri kurur. Ve kuru tırnaklar kalıcı ojenin süresinin kısalmasına neden olur. Bundan dolayı, uygulama sonrası özellikle geceleri tırnak eti bakım yağını uygulayıp üzerine de nemlendirici el kremini sürmeyi ihmal etmemek gerekir.
  • Kalıcı oje yeni yapıldığında, ellerinizle ve parmaklarınızla yaptığınız her şeye dikkat etmeniz önemlidir.
  • Şeffaf oje ile kalıcı ojenizin süresini uzatın. Uygulamadan 1 hafta sonrasında, tırnaklarınıza ince ve 1 kat olacak şekilde şeffaf oje sürün. Kalıcı oje top coat olarak da bilinen bu hile sayesinde uzunca bir süre ojelerinizi koruyabilirsiniz. Bu işlemi birkaç günde bir tekrarlayın.
  • Kalıcı ojenizin en az 2 hafta sizinle kalmasını istiyorsanız, aşırı derecede sıcak suya temas etmekten kaçının. Bulaşık yıkamanız veya temizlik yapmanız gerekiyorsa, tırnaklarınızı korumak için eldiven giymeniz tavsiye edilir.

Kalıcı Oje Modelleri 2021

Sizlere ilham olacağını düşündüğümüz birkaç kalıcı oje modeline yer verdik. Görselleri inceleyin ve zevkinize göre tırnak bakımınızı tamamlayın.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

 1. Tırnak etleri diplere doğru itilir.
 2. Her bir tırnak yüzeyi için tüysüz pamuk veya ped kesilir. Kesilen pamuk veya ped özel solüsyon ile ıslatılıp tırnak yüzeyine yerleştirilir. Akabinde, alüminyum folyo ile tırnaklar hava almayacak şekilde sarılır. Yaklaşık 10 dakika beklenir.
 3. Süre dolduktan sonra, folyolar tek tek çıkartılıp tırnak yüzeyindeki oje kazınır.
 4. Kazıma işleminden sonra buffer tırnak törpüsü ile temizlenir.

Kalıcı Oje Asetonla Çıkar Mı?

Kalıcıyı ojeyi direkt asetonla çıkarmaya kalmak, pek mümkün değildir. Zira, normal ojeden farklı bir formülasyonu olduğundan ilk etapta hafifçe törpülemek gerekir.

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı oje uygulaması sonrası gerekli bakımları yapmanız takdirde, ortalama 2 hafta ile 3 hafta arasında kullanabilirsiniz.

Kalıcı Oje Tırnağa Zarar Verir Mi?

Normal ojeyi bile sık sık sürmenin yanlış olduğu konusunda uzmanlar uyarıyor. Tırnaklara sürekli oje sürmek, tırnak yüzeyinin sararıp aşınmasına neden olacaktır. Bundan dolayı, ara ara oje sürmeden tırnakları havalandırmak ve tırnak bakım yağı ile beslemek gerekir.

Kalıcı oje
permanent nail polish

Kalıcı oje uygulamasını ise, uzun süre tırnaklarda ojenin durması ve akabinde, ojenin çıkarılıp tekrardan oje sürülmesi ve bu işlemlerin sıklıkla yapılması uzun vadede tırnakların zarar görmesine yol açacaktır. Kalıcı oje makinesi yardımıyla ojeyi sabitlemek için gelen UV ışınları, zamanla deri yapısına, DNA’ya ve kolajen gibi cilt yapısını oluşturan proteinlere zarar vermektedir.

Kalıcı Oje Varken Tırnak Kırılır Mı?

Normal ojelere göre kalıcı oje daha dayanıklıdır. Bu yüzden, öyle kolay kolay aşınmaz ve çıkmaz bir yapısı vardır. Ayrıca tırnak kırılması sorunu olan kişilerde tırnak kalınlaşmasını sağladığı için kırılmaların önüne geçer.

Kalıcı Oje Neden Soyulur?

Kalıcı oje sayesinde, uzun bir süre elleriniz bakımlı durabilir. Ancak bazı durumlar kalıcı ojenin bozulmasına yol açar. Özellikle temizlik ürünleri ve sıcak su ile elleriniz fazla haşır neşir olursa, ojenin kalıcılık süresini kısaltmaya ve nihayetinde soyulmasına neden olur.

Kalıcı Oje İle Namaz Kılınır Mı?

Normal oje veya kalıcı oje abdest veya gusül abdestine manidir. Bundan dolayı, ojeyi çıkardıktan sonra ibadetinizi yapabilirsiniz.

Kalıcı Oje Kaça Yapılır?

Kalıcı oje fiyatları oldukça merak ediliyor. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse, minumum 50 TL’den başlayıp kullanılan malzeme ve işlemin yapıldığı mekana göre fiyatta değişiklik gösterebilir.

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu