Kirpik Serumu Yapımı

Kirpik Serumu Yapımı

Dökülen ve eski canlılığı devam etmeyen kirpikler için kirpik serumu yapımı adlı yazı dizimizi yazmak istedik. Bu yazı dizimizde hem evde hazırlayabileceğiniz kirpik serumunu anlatırken; aynı zamanda dışarıdan hazır kullanılan ürünleri ve bu ürünleri kullananların yorumuna yer verdik.

Evde Kirpik Serumu Yapımı

Kirpik serumunu kullanmak kişilerde seyrelen kirpiklerin sıklaşmasına, uzamasına destek olur. Bazı dönemlerde özellikle çok fazla maskara kullandığınızda kirpiklerinizde dökülme, seyrekleşme yaşıyor olabilirsiniz. Vereceğimiz bu serumla iki- üç ay kullanımda kirpiklerinizin sağlıklı görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Evde rahatlıkla yapabilmeniz için aktardan kolaylıkla temin edebileceğiniz ürünlere yer vermek istedik. Sadece E vitamini kapsülü için eczaneye gitmeniz gerekebilir.

kas ve kirpik serumu önerileri
kas ve kirpik serumu önerileri

Malzemeler:

Aşağıda verdiğim malzemeler yeni kılların çıkması ve kirpik ve kaşların güçlenmesi için bu karışım oldukça etkili olacaktır.

  • 2 kaşık Hint yağı
  • 2 kaşık  Badem yağ
  • 2 kapsül E vitamini
  • 6 damla Argan yağı
  • 6 damla Hindistan cevizi yağı
  • 6 damla Üzüm çekirdeği yağı

Tek seferde bu karışımı bitirmeyeceğiniz için daha fazla kullanabilmek için bir kaba ihtiyacınız olacaktır. Bütün malzemeleri bir şişe veya konserve tarzında bir kapta karıştırabilirsiniz.

Eğer fazla veya eski rimel fırçanız var ise iyice temizledikten sonra kullanabilirsiniz. Yine kulak pamuğu da işinize yarayacaktır. Yine de daha kolay sürülmesi için maskara ideal olanıdır. Dilerseniz kaşlara da uygulayabilirsiniz.

Gece yatmadan önce uygulayın. Sabah su ile kirpik ve kaşlarınızı durulayabilirsiniz. 2-3 güne bir bu karışımı uygulayabilirsiniz. Son olarak gözünüze yağ karışımı kaçmasın diye bolca sürmemenizi tavsiye ederim.

Kirpik Serumu Kullananlar ve Önerileri

Eğer ev yerine dışarıdan temin etmek istiyorsanız sizler için kullanıcı yorumlarını bir araya getirdik.

  1. Blue Ocean Kaş Kirpik Bakım Yağı
kaş ve kirpik serumu öneriler
kaş ve kirpik serumu öneriler

2. Revitol Kirpik Serumu

revitol kirpik serumu
revitol kirpik serumu 

3. BIOXCIN Kaş ve Kirpik Serumu

kas ve kirpik serumu önerileri
kas ve kirpik serumu önerileri

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status