Reklam
SaçGüncel HayatGüzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Reklam

Kıvırcık saçlara sahip olan kişiler, Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri hakkında araştırmalar yapmaktadır. Kıvırcık saçlar, bakımı en zor olan saç türü olarak listelere geçmektedir. Kıvırcık saçlar diğer saçlara nazaran daha çok bakım istemektedir. Yıkamasından kurulamasına kadar her şeyine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Çeşitleri

Kıvırcık saçlar için birçok bakım türü bulunmaktadır. En çok tercih edilen bakım türü ise saçlara nemlendirici krem kullanmaktır. Nemlendirici kremler kıvırcık saçların karışmasını önlemektedir. Bunun yanı sıra birçok bakım türü de yer almaktadır.

curly hair modals 2021
curly hair modals 2021

Kıvırcık saçlar için bakım çeşitleri şu şekilde olmaktadır;

 • Nemlendirici kullanımı.
 • Havlu ile kurulama.
 • Saç açıcı krem kullanımı.
 • Geniş ağızlı taraklar ile tarama işlemi.
 • Maske yapımı.
 • Uygun şampuan ile yıkama.

Uzmanların, kıvırcık saçlar için bakım önerileri bu şekilde olmaktadır. Bunları uygulayan kıvırcık saçlı kişiler, gösterişli saçlara sahip olmaktadırlar.

kıvırcık kısa saç bakımı modelleri
kıvırcık kısa saç bakımı modelleri

Kıvırcık Saçların Kurulama Yöntemi

Kıvırcık saçların en doğal bakım yöntemi, kurulama şekli ile olmaktadır. Duştan veya saç yıkama işleminden önce kıvırcık saçların, ısı ile kurutulması önerilmez. Isı, kıvırcık saçlara zarar vermektedir. Kıvırcık saçları kurularken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Dikkatli bir kurulama ile gösterişli saçlara sahip olunmaktadır.

Kıvırcık saçlar şu şekilde kurutulmaktadır;

 • Islaklığı alınır.
 • Geniş ağızlı bir tarak ile taranır.
 • Saç derisine masaj yapılır.
 • Saçlar tel tel açılır.
 • Nemli olan saçlar havlu ile kurutulur.
 • Doğal bir şekilde kurumaya da bırakmakta bir sakınca yoktur.

Kıvırcık saçların kurulaması bu şekilde olmaktadır. Diğer türlü kıvırcık saçlar kabarmaya başlayacaktır. Kıvırcık saçlara sahip olan herkes için kıvırcık saçlar için bakım önerileri bu şekilde olmaktadır.

kıvırcık kısa saç bakımı
kıvırcık kısa saç bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

Krem Ya Da Sprey Kullanımı

Kıvırcık saçlar için saç açıcı krem veya sprey son derece önemlidir. Kıvırcık saçların en büyük sorunu kolay kolay açılmaması olmaktadır. Bu saçlar çok hızlı bir şekilde karışmaya meyillidir. Hemen karıştığı içinde çirkin bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı kıvırcık saçlara sahip olan herkesin saç açıcı krem veya sprey kullanması gerekmektedir.

kıvırcık saçlar için şampuan önerileri
kıvırcık saçlar için şampuan önerileri

Bu krem ya da sprey ile saçlar tel tel açılmaya başlar. Kolay bir şekilde karışması son derece önlenmiş olmaktadır. Saç açıcı kremler saçlara bir tarak yardımı ile yayılmalıdır. Bu hususta en çok dikkat edilmesi gereken şey tarağın geniş ağızlı olmasıdır. Geniş ağızlı tarak saçların kırılmasını önlemektedir.

Uygun Şampuan İle Yıkama

Herkesin araştırdığı kıvırcık saçlar için bakım önerileri arasında yer alan uygun şampuan tercihi çok önemlidir. Çünkü şampuanlar ile saçlar güçlenir. Bazı şampuanlarda ise saçlar zayıflamaya başlar. Kıvırcık saçlara sahip olan kişiler, kendi saç derilerine ve saç türlerine en uygun şampuanı kullanmaları gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda saç kırılması ve saç dökülmesi gibi olumsuz sonuçların doğmaması adına doğru şampuan seçimi yapmak gerekir.

Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan Önerileri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri
Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlara sahip olan kişilerin kullanacağını bazı şampuan türleri vardır. Sülfat ve silikon içermeyen şampuanlar tercih edilmelidir. Ayrıca kıvırcık saçlı kişilerin kullanacağı şampuanların içerisinde paraben ve mineral yağ bulunmaması gerekmektedir. Kıvırcık saçlara sahip olan kişiler için en uygun şampuanın içerisinde bunların olmaması gereklidir. Bunlar saç derisine ve saç tellerine zaman içerisinde zarar vermektedir.

Tüm Zamanların En İyisi: Kıvırcık Kısa Saç Modelleri adlı yazı dizimize göz atarak, kendinize en çok yakışabilecek modellere bakabilirsiniz.

kıvırcık sarı saç modelleri
kıvırcık sarı saç modelleri

Kimyasallardan Uzak Durun

Herkes için geçerli olan ve kıvırcık saçlar için bakım önerileri arasında da yerini alan bir durum var. Özellikle kıvırcık saçlı olan kişilerin saçlarını, kimyasal maddelerden uzak tutması gerekmektedir. Kimyasal maddeler saç köklerine büyük zarar vermektedir. Saç kırılması, saç dökülmesi ve kepek gibi birçok olumsuz etkiyi beraberinde getirir. Kıvırcık saçların doğal bir bakıma ihtiyacı vardır.

Kıvırcık saçlar için bal, kivi, limon, kil ve birçok doğan ürün maske olarak kullanılabilir. Özellikle Aloevera bitkisi kıvırcık saçlara canlılık vermektedir. Ayrıca limon ve kivide saç diplerine güç kazandırmaktadır. Kimyasal ürünler yerine doğal ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca doğal bitkiler ile yapılan maskelerde kıvırcık saçların karışmasını önlemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu