Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Jawline Topu Nasıl Kullanılır? Jawline Topu İşe Yarıyor Mu?

Reklam

Jawline topu diğer adıyla çene egzersiz topu geliştirilmiş yüz görünümü, daha keskin çene çizgisi ve çene kaslarının güçlenmesi için işe yarar.

Çene egzersizleri, çenenizin etrafındaki yüz kaslarını doğrudan çalıştırarak çene kemiğinizi daha belirgin hale getirir. Buna ek olarak, çene egzersizleri elmacık kemiklerinin çukur olmasını sağlar ve yüzdeki fazla yağları yok eder.

Çene egzersizleri, yüzünüzün genç görünmesine yardımcı oldukları için önemlidir. Araştırmacılar, zayıf bir yüz yapısı da dahil olmak üzere fiziksel özelliklere sahip erkeklerin/kadınların karşı cins için daha çekici olduğunu kanıtladı.

İçindekiler

Çene Egzersiz Topu Ne İşe Yarar?

Çene egzersiz topu olarak da bilinen Jawline topu, çene kaslarını geliştirebilir ve güçlendirebilir. Ayrıca yüz hatlarının görünümünü iyileştirebilir. Aynı zamanda, yüz incelmesine katkıda bulunur.

Jawline Topu Nasıl Kullanılır?

  • İlk olarak, ürünün lastik bandını kafanızın arkasından geçirerek sabitleyin.
  • Ardından, topun üstündeki dişlerinizin konumlanması için bulunan silikon aparatını ısırın.
  • Yaklaşık 10 saniye boyunca ısırarak dişlerinizle tutun. Bu işlemi 15 kere tekrar edin.
  • 15 tekrarı da 3 sete tamamlayın. (15 x3)
  • Dişleriniz ve çeneniz ağrımaya başlayınca bu egzersize ara verin.

Jawline topu piyasalarda farlı markalarda yer alıyor. Çene egzersiz topunun markalara göre farklı kullanım şekilleri bulunuyor. Bazıları sadece ısırılırken, diğerleri ağza alınıp çiğnenebiliyor. Aldığınız ürünün kullanım kılavuzuna göre kullanın.

Jawline Topu Gerçekten İşe Yarar Mı?

Jawline topu, çene kaslarını geliştirmede ve güçlendirmede yardımcı olduğu barizdir. Çene egzersiz topunu kullananların çene çizgisinin az daha olsa belirginleştiği görülmüştür. Ancak yüz bölgesinde incelme söz konusu olduğunda, yağ yakmada pek de etkili olmadığı anlaşılmıştır. Ayrıca kırışıklıkları giderme ve yüzü gençleştirme gibi bir iddiası da yoktur.

Jawline Topu Zararlı Mı?

Çene egzersiz topunun faydaları olduğu kadar birtakım zararları da bulunuyor. Özellikle uzun süreli çiğnemede çene ekleminde, kaslarda ağrı ve rahatsızlıklara yol açabilir. Ayrıca baş ağrısına neden olacağı için migren ağrılarını tetikleyebilir. Bunun yanı sıra, dişleriniz zayıf ve hassas ise, jawline topunu uzun süreli ısırmanız ya da çiğnemeniz diş problemlerinin artmasına neden olacaktır.

Jawline topu
jawline topu zararlı mı

Şayet jawline topunu kullanmanız riskli ise, çene kaslarını güçlendiren diğer bir alternatif olan sakız çiğnemek de işe yarayabilir.

Jawline Topu Suda Bekletilir Mi?

Jawline topu kullanmak isteyen kişilerin merakla sorduğu sorulardan biri de kullanmadan önce suda bekletilip bekletilmediğidir. Kullanmadan önce yaklaşık 30 saniye kadar boyun ipinden yararlanarak topu kaynar suyun içinde bekletin.

Jawline Topu Günde Ne Kadar Kullanılmalı?

Uzmanlar jawline topu ile yapılacak egzersizin üç set halinde yaklaşık 10 dakika yapılmasının yeterli olduğunu söylüyor. Egzersiz sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı hissederseniz, hiç beklemeden doktora görünmeyi ihmal etmeyiniz.

Jawline Topu Gıdı Giderir Mi?

Jawline çene egzersiz topu kullanımı çene bölgesindeki kasları çalıştırır ve çene hatlarının belirgin olmasını sağlar. Ayrıca lifting etkisine sahip olduğu için yanak ve gıdı bölgesindeki fazla yağların erimesine yardımcı olur.

Yaşlanma Karşıtı Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti Nedir? Ne İşe Yarar?

Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Ne İşe Yarar?

Gıdı Neden Olur? Nasıl Gider? Gıdı En Hızlı Nasıl Erir?

Gua Sha Taşı Nedir, Nasıl Kullanılır, Yüz İnceltir Mi?

Polosmart Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Naturalove Yüz Temizleme Cihazı Hakkında Her Şey

Soğuk Masaj Topu Ne İşe Yarar? Buz Küresi Soğuk Masaj Nasıl Kullanılır?

Yosun Peeling (Algea Peeling) Nedir? Ne İşe Yarar? Ne Kadar Etkili?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu