Reklam
Saç

Krepe Balyaj Nedir? Krepe Balyaj Nasıl Yapılır?

Reklam

Röfle veya balyaj arasında en doğalını soruyorsanız, tabi ki cevabımız balyaj olacaktır. Ancak balyajın da birkaç çeşidi bulunduğunu söyleyelim. Özellikle krepe balyaj konusunda bilmeniz gerekenleri sizler için bu yazımızda ele alacağız.

Zaman zaman saç boyatma konusunda kararsızlıklar yaşarız. Bambaşka bir görünümden ise, daha alışılageldik ama hoş bir saç rengi neden olmasın? O halde saça doğal görünüm veren röfle veya balyaj gibi seçenekleri düşünebiliriz.

Balyaj Nedir?

Güneşte hafif açılmış doğal bir görünüm katmak adına yapılan saç boyama işlemine balyaj denir. Krepe balyaj ise, saçın dipleri koyu renkte bırakılıp saç uçlarının açık tonlarda boyanması ve adeta doğal bir ışıltı katmasıdır.

Krepe Balyaj Nasıl Yapılır?

Sık dişli ve ince uçlu bir tarakla saçların uçlardan dibe kadar itilip kabartılmasına krepe işlemi denir. Balyajda ise, genellikle saç uçlarına ve belli saç tutamlarına renk açıcı uygulanıp ton geçişleri oluşturulur. Bu şekilde saçınızda doğal bir görünüme ulaşırsınız.

Krepe balyaj
Küllü sarı saça krepe balyajlı işlem

Krepe balyajı saçınıza yaptırmadan önce şehrinizde en iyi kuaförü seçin. Ardından saç renginize doğallık katacak renk geçişlerini kuaförünüzle birlikte karar verin. 2021 krepe balyajın fiyatı 75-450 TL gibi fiyatlarda değişiklik gösteriyor.

Krepe balyajın yapımına gelirsek, kuaförünüz saçınızda ince tutamlar seçer ve krepe yaptıktan sonra renk açıcı uygular. Daha sonra saç tutamları paketlenerek istenilen renk elde edilene kadar beklenir. Hepsi bu kadar.

Krepe Balyaj Saçı Yıpratır Mı?

Saçına krepe balyajı yaptıranların yorumlarını sizler için inceledik. Ve çoğu forum sitesinde geçen yorumda, krepe balyajın saçta doğal durmasına rağmen saçı yıprattığı yönünde iddialar mevcut.

Krepe Balyaj ile Ombre Arasındaki Fark

Ombre, saç uçlarında yoğunlaşan rengin saç diplerine doğru kaybolması işlemidir. Ancak krepe balyaj saçta doğal bir görünüm vereceği için 1-6 ton aralığında saçınızın rengini  açar. Bu teknik röfleye benziyor olsa da, daha doğal bir görünümü olduğu için bu konuda röfleden farklılaşır. Ayrıca ombrede dilerseniz birçok renge saçınızı boyatabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, krepe balyajlı saçın bakımı ombreli saça göre daha kolay olduğunu da ilave edelim.

Krepe Balyaj Saç Modelleri

2021 saç renkleri arasında doğal görünümlü- güneşten açılmış saç renginin moda olduğunu biliyor muydunuz?

Saçlarınıza ışıltı katmak adına balyaj çeşitlerinden krepe balyajı yaptırmaya ne dersiniz? Sizlere ilham olacağını düşündüğümüz işte krepe balyajlı saç modelleri…

Krepe balyaj
Krepe balyajlı saç modeli

 

Krepe balyaj
Krepe balyajlı saç

 

Krepe balyaj
Krepe balyajlı saç modelleri

 

Krepe balyajlı saç modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu