Reklam
Saç

Küllü Kumral Saç Renkleri ve Modelleri

Reklam

Küllü kumral saç renkleri ve modelleri özellikle buğday tenlilerin tercih ettiği bir tondur. Her zaman popüler olması ile yıllara meydan okuyan bu renk, trend saç renkleri arasında yer almaktadır. Doğru model seçimi ile birlikte bu saçla oldukça hoş bir görünüm elde etmek mümkündür.

Bu nedenle, kişiler yüz şekillerine en uygun modeli bulabilir ve küllü kumral rengini tercih ederek trende ayak uydurabilirler.

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

Koyu küllü kumral rengi soğuk tonları içeren bir renk olarak bilinir. Bu nedenle doğal bir saç rengi olarak görülmektedir. Eğer kişi saçına doğru bir şekilde bu rengi uygular ise saçında boya olduğu dahi belli olmaz. Her zaman parlak ve ışıltılı bir görünümde olmaya yardımcı olur.

Bu nedenle saçının cansız olduğunu savunan kişiler için tercih edilebilecek ideal bir modeldir. Diğer küllü kumral renklerinden farklı olarak esmer kişilere de oldukça fazla yakışmaktadır. Esmer kişiler de koyu küllü kumral saç rengi modelini saçlarında deneyebilirler.

gigi hadid hair modals
gigi hadid hair modals

Küllü Kumral İçin Saçı Açmak Gerekir Mi?

Küllü kumral rengi koyu renk saçlara direkt olarak uygulandığında doğru tonu yansıtmayacaktır. Bu nedenle, istenilen renk tonuna uygun olarak bir açıcı kullanılması gereklidir. Küllü kumralın tonuna bağlı olarak saç birkaç ton açılmalıdır. Ardından boya işlemi uygulanmalıdır.

Palette Renk Açıcı Sprey Nasıl Kullanılır? ve En İyi Saç Açıcı Ürünleri Nelerdir? yazı dizinlerimiz de ilginizi çekebilir.

kumral renk kimlere yakışır
kumral renk kimlere yakışır

Bu işlemin ardından boya saçta kendisini belli edecektir. Açıcı olmadan uygulanan boyama işlemlerinde renk kendini gösteremeyecektir. Bu nedenle, kişilerin açıcı kullanması boyanın kendisini göstermesi açısından oldukça önemlidir.

Açık Küllü Kumral Hangi Ten Rengine Gider?

Açık küllü kumral rengine boyamak isteyen kişiler için belirli bir ten rengi sınırlaması yoktur. Küllü kumral bütün ten renklerinde muhteşem uyum sağlayabilecek bir tondur. Ancak en mükemmel uyumu arayan kişiler için açık ten rengine sahip kişiler tercih edebilirler.

Küllü Kumral Saç Renkleri
Küllü Kumral Saç Renkleri

Koyu ten rengine sahip kişiler, ağırlıklı olarak koyu küllü kumralı tercih etmelidir. Beyaz tenli ya da sarışın kişiler için açık küllü kumral ideal bir ton olacaktır.

Açık Küllü Kumral ve Sarı Karışımı

Beyaz tenli ya da sarışın kişiler için açık küllü kumral ve sarı karışımı ideal bir ton olacaktır. Bu ton hem küllü kumralın doğal görüntüsünü verecek hem de sarının gösterişli durmasına neden olacaktır.

küllü kumral dalgalı saç modeli
küllü kumral dalgalı saç modeli

Bu ton uygulanırken kişilerin saç renklerini oldukça fazla açması gereklidir. Eğer sarı bir saç rengine sahip değil ise kişi, açıcıyı saçında uzun bir süre tutmalıdır. Bu sayede boya saçta daha güzel bir görünüm olmasına yardımcı olacaktır.

En İyi Küllü Kumral Saç Boyası

Her marka için küllü kumral saç boyası aynı değildir. Ancak bir marka için iyi ya da kötü denmesi pek mümkün değildir. Çünkü her saç tipi farklıdır ve bazı boyalar bazı saçlara kötü gelirken, bazı saçlara da iyi gelmektedir.

Küllü Kumral Saç Renkleri ve modelleri
Küllü Kumral Saç Renkleri ve modelleri

Bu nedenle, kişiler hangi saç boyasını kullanacaklarını deneyerek bulmalıdır. Fakat kişiler boya tercihi yaparken ağırlıklı olarak doğal maddeler içerenleri tercih etmeleri tavsiye edilir. Yeni bir görünüm, yeni bir tarz yaratmak için saçlarımızın sağlığından da olmamalıyız. Organik boyalar tercih etmeye ve boyalı saç bakımına ayak uydurmamız önemlidir.

Bebek Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Boyalı Saç Modelleri ve Renkleri

En Güzel Kahverengi Saç Renkleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu