Reklam
Dekorasyon

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Reklam

Dar ve küçük mutfak dekorasyonu hakkında tereddüt yaşıyor olabilirsiniz. Geniş bir alanı dekore etmek her zaman daha kolaydır. Fakat alan darlaştıkça ferah ve işlevsel bir kullanım alanı yaratmak biraz zorlayabilir. Küçük mutfaklardan mümkün mertebe en iyi şekilde yararlanmak için önerilerimize kulak verin.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük metrekareli bir eve sahipseniz küçük mutfağınızın olması çok muhtemel. Dar evlerde özellikle her bir alanı işlevsel hale getirme oldukça önemli bir hal alıyor.

dar mutfak dekorasyonu
dar mutfak dekorasyonu

Küçük mutfak dekorasyonunda gerek hareket alanı gerek eşyalarınızı sığdırabilmenin ikisinin gerçekleşmesi biraz zor olabiliyor. Bunun kararını kendi istekleriniz doğrultusunda vermeniz gerekiyor.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Her boş alanın çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bunun içinse tezgah üstü askılı raf veya metalleri kullanabilirsiniz.

tezgah üstü
tezgah üstü

Mutfak boyasında, zeminde mümkün mertebe açık renkler tercih edebilirsiniz. Bu sayede mutfağınız daha ferah ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

kücük mutfak modelleri
kücük mutfak modelleri

Mutfak dolaplarında da açık renk tonlar tercih ederek ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz.

kücük mutfak dekorasyonu
kücük mutfak dekorasyonu

Eğer mutfakta oturmaktan ziyade eşyalarınızın fazlalığını düşünüyorsanız ve yemek yaparken geniş bir alan olsun diyorsanız; ortadaki alandan feragat ederek mutfak tezgahınızı geniş tutabilirsiniz. U şeklinde olan tezgahlarla işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

kücük mutfaklar nasil dekore edilmeli
kücük mutfaklar nasil dekore edilmeli

Eğer sizin için mutfakta oturmak önemliyse ve mutfağa kısıtlı alandan dolayı masa koyamıyorsanız; pencere kenarlarında ince ve uzun bir masa tercihi düşünebilirsiniz.

dar mutfak dekorasyonu nasil yapilir
dar mutfak dekorasyonu nasil yapilir

Küçük mutfaklarda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise mutfağınızın yeterli ışık alması hatta iyi aydınlatmalara sahip olmasıdır. Eğer yeterli ışık görmüyorsa ve mutfağınız küçük ise daha dar ve basık bir mutfak olabilir.

kücük ve dar mutfak
kücük ve dar mutfak

Eğer ışığın yetersiz kaldığını düşünüyorsanız tezgah lambaları da tercih edebilirsiniz.

tezgah lambası
tezgah lambası

Daha fazla görselle fikir edinmek için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu