Reklam
Saç

Mezuniyet Saç Modelleri

Reklam

Lise veya üniversite mezuniyetleri insanların hayatlarında önem taşımaktadır. Bir nevi bir süreci kapatarak; yeni bir sürece geçişi kutlamak olarak da ifade edebiliriz. Bu özel gün içintercih edilecek olan mezuniyet saç modelleri ve elbise seçimleri oldukça önemlidir. Her kadın o gün oldukça şık görünerek; gözleri üzerinde hissetmek ister.

Mezuniyet Saç Modelleri 2018

Mezuniyet için saç modeli tercih edecekseniz; hangi kıyafeti tercih ettiğiniz oldukça önem taşıyor. Eğer sırtı açık bir model seçtiyseniz, bu modeli saçlarınızla kapatmamanız gerekmektedir. Eğer örgü istiyorsanız örgü topuz veya dağınık topuz hatta at kuyruğu sizler için ideal bir saç modeli olabilir.

mezuniyet saç modelleri 2018
mezuniyet saç modelleri 2018

Sade bir saç modeli istiyorsanız yukarıdaki gibi bir topuz modeli tercih edebilirsiniz. Eğer bu veya buna benzer bir saç modeli tercih edecekseniz de saçınızın tamamen basık bir topuz olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Hafif kabartılmış bir topuz modeli çok daha havalı görünmenizi sağlayacaktır.

Mezuniyet Saç Modelleri Açık Saç

Eğer sırt dekoltesi olmayan bir elbise tercihiniz olacak ise saçlarınızı çok rahat açıkta bırakabilirsiniz. Fakat saçları açık bırakmanın dezavantajı eğer sıcak bir şehirde yaşıyorsanız ve saçlarınız uzunsa sizleri rahatsız edeceği öngörülebilir. Tabi ben bu saçların açık olmasına alışığım derseniz ise o iş başka 🙂

mezuniyet sacı
mezuniyet sacı

Uzun saçlara sahipseniz iri dalgalar halinde saçlarınızı açık bırakarak; isteyene bağlı olarak örgüyle de taçlandırabilirsiniz.

ince maşalı saç
ince maşalı saç

Mezuniyet günleri, düğün gibi zamanlarda etrafta çok daha fazla kadın olacağı için maşa yaparak aynı saça sahip birçok kadından biri olabilirsiniz. Eğer pişti olma takıntınız var ise farklı alternatifler denemekte fayda var. 🙂 Ufak bir farklılık bana yeter derseniz de eğer kıyafet tercihinizle uyumlu olacaksa da minik bir taçla saçlarınıza hava katabilirsiniz.

mezuniyet kısa sac modelleri
mezuniyet kısa sac modelleri

Kısa saçlı kadınlarında çoğunlukla tercihi saçlarını açık bırakmaktan yana olacaktır. Fakat saçların çok fazla iri dalgalar halinde yapılıp açık bırakılması, saçlarınızın uzun süre dayanamayarak; hemen kendilerini salmalarına sebebiyet verebilir.

Mezuniyet Saç Modelleri Örgü

Mezuniyet saç modellerinde oldukça tercih edilen bir model ise örgü saç modelleridir.

mezuniyet örgü sac modelleri
mezuniyet örgü sac modelleri

Kıyafet seçimini tamamladıktan sonra eğer doğal bir saç modeli tercih etmek isterseniz, bu saç modeli kesinlikle ihtimalleriniz arasında yer almalı. Fakat saç uçlarına daha ince maşa yaptırırsanız bir süre sonra zaten kendini salacağı çok daha iyi olacağı görüşündeyim.

örgü sac modelleri
örgü sac modelleri

Mezuniyet günü kimsede görmek istemediğiniz bir saç modeli düşünüyorsanız ve örgü modellerini seviyorsanız ve topuzdan da sıkıldıysanız tercihleriniz arasına birde bunu eklemelisiniz.

 

Mezuniyet Saç Modelleri Dağınık Topuz

mezuniyet sac modelleri dalgali
mezuniyet sac modelleri dalgali

Dağınık topuzun en büyük avantajı saçınız çok çabuk bozulan bir yapıya sahip olsa da çok kötü bir görüntüyle o günü sonlandırmamanızdır. Saç modelinden kaynaklı bozulmalar yaşasanız dahi bu durum sırıtmaz. Dalgalı topuz saç modellerini örgüyle birleştirerek de farklı bir model oluşturabilirsiniz. Eğer sıcak bir zaman dilimine denk geliyorsa mezuniyetiniz, dalgalı örgü topuz saç modelleri arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz.

 

Daha fazla mezuniyet saç modelleri görmek istiyorsanız galerimizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu