Reklam
Saç

Yuvarlak Yüze Küt Saç Modelleri

Reklam

Küt saç dediğimiz zaman özellikle akla oval ve yuvarlak yüz şekilleri geliyor. Yuvarlak yüz şekline küt saç modelleri en çok yakışan modellerden birisidir. Genel olarak bütün yüz tiplerine yakışsa bile yuvarlak yüzde her zaman daha uyumlu olacaktır.

Saç kesimini gerçekleştirmeden önce yüz şeklinizi bilmeniz gereklidir. Her saç modeli, her yüz tipine uyumlu değildir. Ancak küt saç modeli birçok yüz tipine uyumlu olarak bu anlayışın dışında yer alır. Yuvarlak yüz tipine sahipseniz, tercih edebileceğiniz saç modelidir.

Blonde Bob for Round Faces
Blonde Bob for Round Faces

Yuvarlak Yüze Uzun Küt Saç Modelleri

Yuvarlak yüz tipine sahip kadınların en çok tercih ettiği modellerden birisi de uzun küt saç modelleri olarak bilinmektedir. Uzun küt modeller, yanakların gizlenmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle yüz olduğundan daha zayıf duracak ve daha uzun bir görünüm yakalanacaktır. Özellikle yüzündeki kilolu görünümü gizlemek isteyen kadınlar tarafından tercih edilebilir.

yüz tipine uygun saç modeline bakın
yüz tipine uygun saç modeline bakın

Saçların öne atılması ile birlikte yüz daha uzun bir görünümde olur. Yuvarlak yüze uzun küt saç modelleri en çok tercih edilen küt modellerden birisidir. Hem klasik hem de spor olarak tercih edilebilen bu model oldukça kullanışlıdır.

Küt Saç Modelleri 2021 adlı yazı dizimizde bir çok kişinin gözdesi haline gelen favori saç kesimlerine de bakabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Kısa Küt Saç Modelleri

Yuvarlak yüze yapılan küt saç modellerinden birisi de kısa modeldir. Kısa model her zaman daha bakımlı bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Yuvarlak yüze kısa küt saç modelleri hem her zaman bakımlı hem de şık bir görünüm yakalanmasını sağlar.

küt renkli saç modelleri
küt renkli saç modelleri

Klasik bir kombin ile bu saç modeli herhangi bir uğraş gerektirmez. Bu nedenle rahat bir model arayanlar için uygun bir tercih olacaktır. Hem spor hem de klasik kombinler de ek bir çaba olmadan güzel bir görünüm yakalanabilir.

Perçemli Küt Saç Modelleri

Perçemli küt saç modelleri hem uzun hem de kısa saç modellerinde tercih edilebilir. Kişiler yüz yapısına uygun olarak bu modeli kullanabilirler. Hem küçük hem de büyük yüz yapısına uyum sağlar. Son zamanların en moda olan modelinin kıvırcık saç ile de kullanımı fazladır.

küt saç yuvarlak yüz tipine uygun mu
küt saç yuvarlak yüz tipine uygun mu

Katlı Kesim Saç Modelleri ile düz kesimin yerini bıraktığı modellere bakabilirsiniz.

Katlı Küt Saç Modelleri

Küt kesilmiş katlı saç modelleri düz saçlar için tercih edilen modellerden birisidir. Yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler, katlı küt saç modellerini kullanabilirler. Katlı modeller özellikle saçların daha yoğun bir görünüm kazanmasını sağlar. Saçlar uzarken beslenir ve daha hacimli durur. Bu nedenle yıpranmış saçlar için ideal bir seçimdir.

küt saç kimlere yakışır
küt saç kimlere yakışır

 

küt yuvarlak saç modelleri 2021
küt yuvarlak saç modelleri 2021

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu