Reklam
Güncel HayatGüzellik ve bakımSağlık

Q Switch Lazer Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklam

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için bir sürü farklı yöntem var. Her yöntemi değerlendirirken en acısız işlemi seçmek bazen zorlayıcı olabiliyor. Özellikle lazer epilasyon işlemlerinde lazer yanığı olma ihtimali oldukça korkutucu. Peki hem tüy sarartmak hem tüyleri azaltmak hem de acısız bir işlem mümkün desek?

Q Switch Lazer Nedir? Ne işe yarar? Gelin sizleri Q Switch Lazer ile tanıştıralım…

İçindekiler

Q Switch Lazer Ne İşe Yarar?

Q Switch Lazer ile tüy renkleri mümkün olduğunca açılır ve daha sonra zaman içerisinde bu tüyler kendiliğinden dökülür. İstenmeyen tüyler döküldükten sonra tekrar çıkmaları kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1 ila 3 aydır. Bu süre sonunda istendiği takdirde Q Switch işlemi tekrar tekrar yapılabilir. Yine zamana bağlı olarak işlem tekrarlandıkça tüyler gözle görülür bir azalma meydana gelir.

Q Switch işlemi diğer lazer epilasyonlara göre daha ağrısız ve daha acısız bir işlemdir. İşlem sırasında sadece basit bir batma hissi yaşanabilir ve bu normaldir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok lazer epilasyon yöntemi mevcuttur. Her lazer epilasyon her cilt tipine yapılamaz. Q Switch lazer epilasyon işlemi ise tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Bu da onu daha çok tercih edilir kılmaktadır.

Q Switch Lazer Tüyleri Artırır Mı?

Hayır. Q Switch Lazer tüyleri sarartmayı ve zamana bağlı olarak azaltmayı amaçlayan bir uygulamadır. Bu yüzden tüyleri artırmaz.

Q Switch Lazer Nerelerde Kullanılır?

Q Switch lazer vücudun pek çok yerinde kullanılabilir. Örneğin bıyık bölgesi, yanaklar ve çene bölgesi, kollar ve bacaklar, boyun, karın bölgesinde kullanılabilir.

istenmeyen kıllara çözüm
istenmeyen kıllara çözüm

Limon Yağı Tüyleri Yok Eder Mi? | Limon Yağı Faydaları ve KullanımıBatık Kıllar İçin Ne Yapılmalı? Nasıl Geçer? adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Q Switch Lazer Kaç Seans Sürer?

Q Switch Lazer kaç seans sürer sorusunun cevabı uygulanacak bölgeye ve kişinin tüy yapısına göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 6 ila 10 seans yeterli olmaktadır.

Ayrıca seansların aksatılmadan yaptırılması en etkili sonucu almak için büyük önem taşıyor. Seanslardan sonra uzmanın önerdiği rahatlatıcı kremleri ve tavsiyeleri dikkatle uygulamalısınız. Doğrudan güneşe maruz kalınacağında ise mutlaka güneş koruyucu kreminizi sürmelisiniz.

Q Switch Lazer Yaptıranlar ve Yorumları

“1 ay önce yüzümdeki tüyler için bir klinikte Q Switch işlemi yaptırdım. İşlemin hemen arkasından tüylerim sarardı ve dökülmeye başladı. Birkaç hafta sonra ise tamamen uygulanan bölgedeki bütün tüyler döküldü. İşlem sırasında sinek ısırığı gibi bir acı duydum sadece onun dışında işlemden sonra bile ağrı acı hissetmedim. Gayet memnun kaldım. Tüyler tekrar çıkacakmış, çıktığında yine epilasyona gideceğim. Tavsiye ederim.”

istenmeyen kıllara çözüm
istenmeyen kıllara çözüm

“Yıllardır kollarımdaki tüyler için sarartıcı krem kullanan biriyim. Krem sarartıyor ama alerji de yapıyor. İnternette Q Switch Lazer reklamını gördüm ben de yaptırdım. Öncellikle ismine bakıp epilasyon tarzı bir şey düşünmeyin. Yani tüylerden tamamen kurtulmuyorsunuz. Sadece sarartıyor ve zaman geçtikçe tüyler kendisi dökülüyor. Bence bu yüzden güzel bir uygulama çünkü anladığım kadarıyla kıl köklerini yakmıyorlar. Epilasyona gidip cildi yanan biri olarak Q Switch Lazer bence daha iyi bir çözüm yöntemi.”

“Tüy sarartma deyince baştan korktum çok sarı olup da tenimle uygun olmaz mı diye ama boş yere korkmuşum gerçekten. Vücudunuza uygun doğal bir şekilde sararıyor tüyleriniz. İşlem sırasında canınızın acımaması da ayrıca güzel. Yüzümdeki tüyler için gidiyorum. 2-3 ayda bir yaptırdığım bir işlem. Hem artık tüylerimin sayısı da azaldı. Çok çok memnunum herkes mutlaka gitmeli.”

“Üç sene kadar önce lazer epilasyona gittim. 10 paket lazer epilasyon seansı satın almıştım. Düzenli olarak epilasyona gittim. Başlarda oldukça hızlı bir şekilde azalma olduğunu fark ettim. Bütün seanslarım bittikten sonra ise tüylerimin azaldığını gördüm fakat aradan birkaç ay geçince tekrardan yavaş yavaş kıllarımın sayısında artma olduğunu düşündüm. Arkadaşımın tavsiyesi ile Q Switch Lazer’e başladım. Epilasyon sebebiyle azalan tüylerimde sararmalar oldu. Artık kıllarım çıkmış olsa bile eskisi kadar kötü gözükmüyorlar. Göze batmadan rahatlıkla etek giyebiliyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar.”

Q Switch Lazer Sarartma Mümkün Mü?

Birçok lazer epilasyon işlemi temelinde kıl köklerini yakarak istenmeyen tüylerden kurtulmayı amaçlar. Q Switch Lazer işlemi ise daha çok tüy sarartmayı odaklanmaktadır. Sarar tüyler zamana bağlı olarak kendiliğinden incelir ve dökülür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu