Reklam
SaçGüncel HayatGüzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Saç Boyası Saçtan Nasıl Çıkar?

Reklam

Bazen boyattığımız saç renginden sıkılabiliriz. Belki de kuaförden çıkar çıkmaz bu renkten memnun olmayabiliriz. Bu gibi durumlarda kadınlar genellikle ya kapatabileceği yeni bir saç rengine boyatıyor ya da boyanın aylarca akmasını bekliyor. Bunun yerine bu durumlarla karşılan kadınlar için kolaylıkla ‘saç boyası saçtan nasıl çıkar?‘ adlı yazı dizimizi kaleme aldık.

İçindekiler

Doğal Yöntemlerle Saç Boyası Saçtan Nasıl Çıkar?

Kadınlar için saç oldukça önemlidir. Bu önemi bildiğimiz için bizlerde sizlere en doğal, saça en zararsız önerileri sunmak istedik.

  1. Limon İle Saç Boyası Çıkarma

Limonun büyüklüklerine oranla göz kararı karar verebilirsiniz. Bir büyük limon veya iki küçük limon kabuğu rendelerini iki su bardağı su ile kaynatın. Karışımın soğumasını bekleyin. Ardından saç diplerinden başlayarak saçınıza uygulayabilirsiniz.

sac bakiminda limon suyu
sac bakiminda limon suyu

Uygulamanın etkili olması için bone veya tülbent desteği ile saçınızı muhafaza etmeniz gerekmektedir. Bir saat boyunca saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz.

2.  Karbonat İle Saç Boyası Çıkarma

Karbonat ve şampuan desteği ile de saçınızdaki boyayı akıtmanız mümkün. Öncelikle kepeğe gerçekten etkin sonuç veren şampuan seçmeniz gerekiyor.

Seçtiğiniz kepeğe karşı şampuanınızı ikiye bölün. Bir yarısına iki yemek kaşığı karbonat ekleyip, çalkalayın. Saçlarınızı saç diplerinden başlayarak bu şampuanı dairesel hareketler ile saçlarınıza uygulayın. Ortalama 10 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Ardından karışım yapmadığınız kepeğe karşı şampuan ile saçlarınızı tekrar şampuanlayarak durulamanız gerekmektedir.

Haftada bir gün düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

3. Zeytinyağı İle Saç Boyası Çıkarma

zeytinyagi ile sac boyasi cikarma
zeytinyagi ile sac boyasi cikarma

Zeytinyağını orta ateşte ılıyıncaya kadar ısıtın. Zeytinyağı ısınırken sizde sıcak su ile saçlarınızı durulayın. Ardından saç diplerinden başlayarak zeytinyağını bütün saçlarınıza uygulayın. 30-40 dakika saçınızda beklettikten sonra daha öncesinde de belirttiğimiz gibi kepeğe karşı etkili şampuan ile saçlarınızı yıkayarak durulayabilirsiniz.

Haftada bir bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

4. Beyaz Sirke İle Saç Boyası Çıkarma

Beyaz sirke ile saç diplerinize zarar vermeden saç boyasını çıkartabilirsiniz. Beyaz sirkenin içerisinde bulunan asitin saç boyasını akıtmada oldukça etkisi vardır.

Alternatif Öneriler İle Saç Boyası Saçtan Nasıl Çıkar?

Doğal yöntemle saç boyası çıkarmanın yanında alternatif öneriler de yok değil.

1. Saç Boyası Akıtmada Sabun ve Şampuan Desteği

Beyaz sabun ve kepeğe karşı şampuan kullanmak saç renginizi akıtmada oldukça destekleyici rol üstlenir. Hemen olmasa dahi her banyoda bu uygulamayı seçmeniz boyanın saçınızdan daha kolay akmasını sağlayacaktır. Eğer sadece beyaz sabun kullanırsanız saç kremleri kullanmayı da ihmal etmeyin.

beyaz sabun ile sac boyasi
beyaz sabun ile sac boyasi

Sabunların saç kurutucu özelliği bilinmektedir. Tabi ki eğer çabuk yağlanan saçlara sahipseniz bu durumu avantaj olarak da kullanabilirsiniz.

2. Saç Boyası Silici Ürünler İle Boya Çıkarma

Bir çok farklı markanın saç boyası silici ürünü mevcut. Saçın daha fazla yıpranmaması için önerilenleri araştırarak almak en doğrusu.

Selective Oxy Reload Boya Silici, Neva Hair Color remover amonyaksız-açıcısız sizler için araştırdığım önerilen ürünler.

3. Açıcı İle Boya Akıtma

Sprey açıcı olarak üretilmiş ürünler ile özellikle siyah boyanın akıtılmasında oldukça etkili olmaktadır. Eğer açıcı kullanımına karar verirseniz kuaförlerden destek almak gerekebilir. Yanlış kullanımda saçlarınızı yakabilme ihtimaliniz yüksektir.

Saç tipinize göre Kuru Saçlar İçin Bakım ÖnerileriÇabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler adlı yazı dizilerimize bakabilirsiniz. Yazı dizilerinde yer verilen karışımları uygulayarak saçınızın hak ettiği canlılığı korumasına destek olabilirsiniz.

Saç boyası saçtan nasıl çıkar? adlı yazı dizimiz umarım saç renginden memnun olmayanların işine yaramıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu