Reklam
GenelDüğünGüncel HayatModaTesettür

Sade ve Asil Gelinlik Modelleri

Reklam

Yeni bir hayata adım atacağınız günde harika hissetmenizi ve ortamın havasını değiştirmenizi sağlayacak yegane unsur gelinlik olmaktadır. Gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen model olan sade gelinlik modelleri yapısı sayesinde asil bir duruşu sağlamaktadır.

Özellikle uzman tasarımcıların ellerinden çıkan gelinlik modelleri, estetik algısını yukarı çekmek ile beraber kendine has bir görsellik sunmaktadır. Sade gelinlik modeli de uzmanlar tarafından en çok üzerine durulan gelinlik tiplerindendir.

v yaka gelinlik modeli
v yaka gelinlik modeli

Gelinlik modelleri görünüm olarak adlandırılmalarının dışında biçimsel olarak tasarımları ile de isim almaktadırlar. Bunlardan en bilinen tasarım unsurları ise etek kesimlerine göre verilen balık, düz ve A kesimler ile beraber örnek olarak göğüs veya sırt dekoltesi gibi üst gövde tasarımında olan detaylar olmaktadır.

göğüs dekolteli gelinlik modelleri
göğüs dekolteli gelinlik modelleri

Her kadının hayalinde kurduğu sade ve asil gelinlikler bu tip birçok tasarım detayı ile beraber oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ortaya çıkabilmektedir.

Helen Gelinlik Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakmayı düşünebilirsiniz.

uçuş uçuş gelinlik modeli
uçuş uçuş gelinlik modeli

Sade gelinlik modelleri sevenler bunun yanı sıra yukarıda görmüş olduğunuz gibi uçuş uçuş gelinlik modelleri sevenler Helen Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Sade Gelinlik Modelleri 2020

Geçmişe nazaran son yıllarda artışa geçmekte olan sade gelinlik seçenekleri, bu yıl da katalogların sayfalarını ve mağaza vitrinleri süslemektedir. Eskiden oluşan estetik algısının yıkılması ile beraber gösterişten, eğretilikten oldukça uzaklaşılmıştır.

A kesim model gelinlikler
A kesim model gelinlikler

Daha önceleri nerede ise sadece taşlardan oluşan veya üzerine ışık vurması ile göze zarar verecek şekilde ayna görevi gören gelinlikler yerini; sade, asil ve şık olan bir gelinlik tipine bıraktı.

Çeşitli tasarım ve kesim tarzları ile beraber harmanlandığında oldukça şık bir kompozisyon sağlayan bu model gelinlikler ile beraber tasarımlar oldukça yaratıcı bir boyuta ulaşmakta. Gelin olacak kadınlar için oldukça şık ve asil bir görünüm ile beraber birçok duygu ve kavramın ortaya çıkmasında da büyük rol oynamakta.

A kesim kır düğünü
A kesim kır düğünü

Yıllarca insanların aklına yer eden aksesuar veya taşlar ile gösteriş fikri, daha yenilikçi ve yetenekli tasarımcıların sektörde kendini öne çıkarması ile yıkıldı.

Gelinliklerde artık kumaş üzerine ekstra bir materyal işlemek yerine; kendine has tasarımı, yerinde, ölçülü olan detayları ve kesimiyle bile kendinden söz ettirmekte olan formu daha dikkate alınan kriterler olmuştur.

sade gelinlik modeli 2020
sade gelinlik modeli 2020

İnsanları üzerindeki ekstralar ile değil de tasarımları ile cezbetme yoluna girmişlerdir. Bu yıl için de oldukça güzel, üzerine düşülmüş ve her kadının üzerinde düşleyeceği modeller bizleri karşılamakta.

Dantel Kol Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Tesettür Sade Gelinlik Tercihi

Dini değerleri doğrultusunda tesettür kullanmakta olan kadınların özel günleri için bakmış oldukları gelinlikler hali ile tesettür modeller olmaktadır. Geçmişe nazaran modanın kendini geliştirmesi, çeşitlenmesi ve her kesime hitap eden ürünler ortaya koyması ile beraber tesettür kullanmakta olan kadınlar da daha çok opsiyona kavuşmuşlardır.

kır düğünü fotoğrafları
kır düğünü fotoğrafları

Standart gelinlik modelleri alıp giyimlerine göre düzenleme yapmaktan veya aşırı diyebileceğimiz paralara, pek kalıbı da bulunmayan tesettür tipi gelinlik diktirmekten kurtulmuşlardır.

Tesettür gelinlik modelleri bakan kadınların aramış oldukları kriterler genel olarak; gösteriş konusunda abartılı olmaması ve sade olmasıdır.

tesettür gelin fotoğraf çekimi
tesettür gelin fotoğraf çekimi

Son yıllarda artmakta olan sade gelinlik modeli dalgası her tip gelinliği etkisi altına aldığı gibi tesettür gelinlik modellerini de etkisi altına almıştır.

Modern Tesettür Gelinlik ModelleriTesettür Gelinlik Modelleri adlı yazı dizilerimize bakarak, birbirinden güzel tesettür gelinlik modellerine bakabilirsiniz.

Bu doğrultuda tasarım ve üretim yapmakta olan firmalar abartı detaylar ile süslenmiş modellerin yerine sade ve şık modelleri kataloglarında sergilemektedirler.

Sade A kesim Gelinlik Modelleri

A kesim adı verilen kesim türü gelinlik etek kesim modelleri arasında en çok tercih edilmekte olan modeldir. Kesim biçim olarak A şeklinde bir görüntü yaratığı için bu adı alır.

Üst gövdeden itibaren bel ve göğüs bölgesini saran kesim biçiminde belden aşağıya doğru genişleyen, “A” harfi şeklini alan bir biçime bürünür.

A kesim gelinlik modelleri
A kesim gelinlik modelleri

Kullanımının oldukça konforlu olması, her bedene ve gelinlik tasarımına uyması ise en öne çıkan avantajlarındandır.

Yapısı itibari ile bacak belden itibaren adeta bir kamuflaj olan etek kısa boylu kadınlarda bacak boyunun uzun olduğu, basen ve kalça bölgesi hacim olarak bir tık fazla olan kadınlarda da daha ince göründüğü hissiyatını da vermektedir.

dantelli gelinlik modeli
dantelli gelinlik modeli

Bu kesimle beraber biçimsel olarak estetik ve avantajlı bir şekil elde edildikten sonra son yılların gözde gelinlik modelleri arasında olan sade tasarımlı modeller ile taçlanabilir.

ip askılı A kesim gelinlik
ip askılı A kesim gelinlik

Biçimin A kesim olmasının yanında sade olması ile gösterişli bir görünümün yanında asil de bir duruş sağlamaktadır. Bu iki kavramın tasarıma yön vermesi ile oluşan sade gelinlik modeli, son yılların fazla rağbet gören gelinlik modelleri arasında yer almaktadır.

Sırt Dekolteli Sade Gelinlik Modası

Çekicilik ile beraber zarafetin sergilenmesi için kullanılan en yaygın tasarım modeli sırt dekoltesidir. Sırt dekolteli gelinlik modelleri bu iki estetik algısını yaratması sayesinde, ünlü tasarımcıların tasarımlarında yer alan en önemli tasarım detaylarından olmuştur.

transparan gelinlik 2020
transparan gelinlik 2020

Sırt dekolteli gelinlik modelleri karşımıza çıkarken etek kesim biçimine göre farklı etiketler ile geliyor. Yukarıda değinmiş olduğumuz A kesimin dışında, düz ve balık kesimde de karşımıza çıkan bu detay en çok sade gelinlik modası için tercih edilmektedir.

sırt dekolteli sade gelinlik
sırt dekolteli sade gelinlik

Sade bir elbisenin yarattığı asil duruşa adeta ustaca bir dokunuş olan sırt dekoltesi; seksi bir görünüm ile beraber sadeliği de vurgulaması sayesinde birbirinden zıt gibi duran iki kavramın müthiş ahengini işaret ediyor.

wedding dresses modals 2020
wedding dresses modals 2020

Özellikle kapalı veya sıcak bir ortam geçmekte olan düğün veya nikah için vazgeçilmez olan bu gelinlik modeli en çok tercih edilen modeller arasında yer almakta.

Sadeliğin Nirvanası Saten Gelinlik Modelleri

Sade gelinlik modası arasından seçim yapmak isteyenler muhakkak saten gelinlik modellerini de alternatif olarak düşünmelerini tavsiye ederim.

ip askılı gelinlik modeli
ip askılı gelinlik modeli

Özellikle göğüs dekoltesini seven kadınlar yukarıda görmüş olduğunuz gibi sade ve göğüs dekoltesini ortaya çıkartan gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirler.

straplez sade gelinlik modeli
straplez sade gelinlik modeli

Asil ve sade gelinlik modası arasından seçiminizi yapmak istiyor fakat hala kendinize en uygun olan gelinlik modelini bulamadıysanız muhakkak ürün çeşitliliği oldukça fazla olan sizler için hazırlamış olduğumuz yazı dizimize de bakmadan geçmeyin deriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu