Reklam
TesettürDüğünEğlenceGüncel Hayat

Modern Tesettür Gelinlik Modelleri

Reklam

Duvaklı gelinlik, tesettür gelin başı, A kesim tesettür veya prenses kabarık tesettür gelinlik modelleri derken liste uzar gider. Modern tesettür gelinlik modelleri adlı yazı dizimizde farklı modelleri bir araya getirerek sizler için hazırladık. Düğünü için gelinlik arayışı olan kadınlar bir de buraya baksınlar…

Tesettür Pileli Gelinlik Modelleri

Düğün zamanı yaklaştıkça telaş da aynı oranda artıyor. Karar veremeyen kadınlar özellikle gelinlik seçimini son dakikaya bırakmamalılar bu yüzden. İnternet siteleri ve mağazalara bakınmaya başlamak fikir edinmek açısından işlevsel olacaktır.

Pileli gelinlik modelleri son zamanlarda piyasaya çıktı diyebiliriz. 2019-2020 gelinlik modellerinde de popülerliğini korumaya devam ediyor.

Pileli gelinlik modelleri düz kesim olabileceği gibi kabarık modellerde de görebiliyoruz.

tesettür pileli gelinlik modelleri 2019
tesettür pileli gelinlik modelleri 2019

Özellikle prenses model gibi kabarık gelinlik modellerinde çok daha sık tercih ediliyor. Yukarıdaki modelde gördüğünüz gibi özellikle kalın pileli kabarık gelinlikler diğer gelinlik modellerine nazaran daha ağır bir duruş sergiliyorlar.

Yine kuyruklu olması da oldukça havalı görünüyor. Bu tarz gelinlikler bir kır düğünü için tercih edilmese de salon düğünlerine yakışacağına kuşku yok.

tesettür kabarık model gelinlik
tesettür kabarık model gelinlik

Gelinliğin özellikle bel kısmından aşağısına baktığımız zaman ön tarafında klasik tül modele rastlarken arkaya doğru dantellere yer verilmiş olduğunu görüyoruz. Dantel modelin oval biçimde kuyruk oluşturması gelinliğin daha şık bir model olmasını sağlamış.

2019 testtür gelinlik modeli
2019 testtür gelinlik modeli

Gelinliğiniz kuyruklu modele sahipse duvak olarak daha kısa duvak modelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Eğer kuyruklu bir model tercih etmemişseniz ve gelinliğin arka tarafında görünmesini istediğiniz detaylar barındırmıyorsa uzun duvaklar da tercih edebilirsiniz.

Pelerinli Tesettür Gelinlik Modelleri

Sıradan gelinlik modellerinden sıkılarak, kendi gelinliğinizde bir farklılık olsun isterseniz pelerinli modern tesettür gelinlik modelleri bu düşüncedekiler için değerlendirilmesi gereken gelinlik modellerinden.

pullu pelerin gelinlik modeli
pullu pelerin gelinlik modeli

Özellikle helen veya A kesim gelinlik modellerinde uyumu çok güzel. Dantel işlemelerle veya taşlarla iki ucu tutturulabiliyor. Özellikle ışıltıyı seven kadınlar tamamen pullardan oluşan gelinlik modeli tercih edebilirler.

pelerinli gelinlik modelleri
pelerinli gelinlik modelleri

Çiçek, yaprak, inci veya pul işlemeli pelerin de düşünebilirsiniz tabi. Tamamen zevkinize kalmış.

gelinlik modelleri 2019
gelinlik modelleri 2019

Gelinliğinizi taşlı, püsküllü bir model tercih ederek, pelerini daha sade veya düz bir model de seçebilirsiniz. Böylece biraz daha dengelemiş olursunuz. Göğüs kısmı püsküllü model gelinlik tercih edecek kadınlar için göğüs kısmını daha büyük göstereceğini belirtmeliyim.

İşlemeli Modern Tesettür Gelinlik Modelleri

Sadelikten hoşlanmayan ‘gün benim günüm’ diyen kadınlar buraya… Dantel işlemeli, kabartmalı modeller ile dikkatleri üzerinize çekerek, uzun süre konuşulabilirsiniz.

işlemeli gelinlik modeli 2019
işlemeli gelinlik modeli 2019

Kabarık veya düz inen gelinliklerin hepsinde taş, pul veya inci detaylarına yer verilebilir. Burada önemli olan sizin hangi model gelinliği düşlediğiniz.

Kimisi sadece gelinliğin üst tarafını bu şekilde tercih ederek gelinliğin alt kısmını daha düz tercih edebiliyor. Bu durum yine tam tersi de düşünülebilir. Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi gelinliğin her tarafını da bu şekilde hayal edebilirsiniz. Çok kabarık veya şatafatlı gelin başından uzak durmak faydalı olacaktır.

Tesettür Gelin Başı Modelleri adlı yazı dizimize tıklayarak da farklı gelin başı modellerine bakarak, fikir edinebilirsiniz. Yine makyajı da bu oranda dengelemek gerekiyor.

tesettür balık model gelinlik
tesettür balık model gelinlik

Yine gelinlik modellerinde son dönemlerde sıkça rastladığımız bir detaya yer vermek isterim. Balık model gelinlik gibi olan fakat ince bir kemer gibi takılarak uzun kuyruklu bir gelinliğe dönüşebilen gelinlik modelleri var. Üstelik çıkartılıp takılabileceği için düğün esnasında da yeni bir gelinlikmiş gibi bu şekilde kullanabilirsiniz.

zarif gelinlik modelleri 2019
zarif gelinlik modelleri 2019

Gelinlik ile duvak uyumunu yakalamak da oldukça önemli. Eğer gelinliğinizin ihtişamını göstermek istiyorsanız daha sade bir gelin başı ve duvak tercih etmeniz gerekiyor. Tabi ki bu durum tercih meselesi. Duvak ve gelin başını da taşlı modeller ile süsleyebilirsiniz.

Prenses Model Tesettür Gelinlik Modelleri

Prenses modeller gelinlerin vazgeçilmez gelinlik modeli… 2019-2020 gelinlik modellerine baktığımız zaman daha düz inen A kesim veya balık model gelinliklere çok sık rastlayabiliyoruz. Fakat prenses modelden vazgeçemeyen gelin adaylarının sayısı da bir hayli fazla.

Bana göre de kesinlikle modadan ziyade sizin istediğiniz önemli. Kendinizi hangi model gelinliğin içinde mutlu hissedecekseniz kesinlikle seçiminizi de ondan yana kullanmalısınız.

prenses tesettür gelinlik modeli
prenses tesettür gelinlik modeli

Sade düz inen gelinlik modellerinden kaçarak daha kabarık ve işlemeli bir model arayanlara örnek olması maksadıyla yukarıdaki fotoğrafı eklemek istedim.

Özellikle düğününüz açık alandan ziyade kapalı şık bir mekanda gerçekleşecek ise yukarıdaki gibi kabarık ve süslü bir gelinlik ortama uyum sağlayacaktır. Gelinliğin her tarafı dantel ve taşlardan oluşması sebebiyle gelin başını biraz daha sade bir şekilde yaptırmanızı tavsiye ederim.

tesettür prenses gelinlik modelleri 2019
tesettür prenses gelinlik modelleri 2019

Prenses gelinlik modellerini kimler tercih etmeli diye sorarsanız bel kısmını ortaya çıkarmak isteyenler diyerek cevaplayabilirim. Tabi basen kısmını göstermemesi sebebiyle basen tarafı kilolu olan kadınlarda kapatması amacıyla bu modelleri tercih etmek isteyebilirler.

Prenses Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize bakarak da kabarık prenses model gelinlikler hakkında daha detaylı fikir edinebilirsiniz.

tesettür kabarık gelinlik modeli
tesettür kabarık gelinlik modeli

Tesettür Kabartmalı Gelinlik Modelleri

Taş, inci detaylardan hoşlanmayanlar için gelinliğin üzerindeki motifleri kabartarak da gelinliğinize hava katmayı düşünebilirsiniz.

geometrik desenli tesettür gelinlik
geometrik desenli tesettür gelinlik

Kabartmalı, geometrik desenlerden oluşan gelinlik modellerine de bakmanızı tavsiye ederim.

Özellikle vücut tipine göre gelinlik seçmek isteyen kadınlar olabiliyor. A kesim gelinlik modelleri  kısa boylu ve ince yapılı kadınların kurtarıcısı sayılabilir. Üst kısmı zayıf aşağı doğru kilosu artan armut tipi kadınlar için prenses gelinlik modelleri tercih edilirken, kum saati fiziğine sahip kadınlar için balık model gelinlik modellerine bakılması gerekiyor.

pileli gelinlik modelleri 2019
pileli gelinlik modelleri 2019

Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

işlemeli gelinlik modelleri 2019
işlemeli gelinlik modelleri 2019

 

Abartılı gelin başı yerine sade bir gelin başı da tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki gelinlik modelinde gelinliği transparan mı diye düşünebilirsiniz fakat içi gözükmemektedir. Sadece bilek kısmı transparan olarak görebilirsiniz. Dileyen daha uzun bir kol da tercih edebilir.

Yine gelin başında ince bir taç veya çiçekli taçlar da tercih edebilirsiniz. Gelin Saç Aksesuarları adlı yazı dizimize bakarak bu özel gün için kendi tarzınızda bir aksesuar bulabilirsiniz.

gelin tacı modelleri
gelin tacı modelleri

Özellikle tesettür gelinlik modellerinde kendi bedeninize uygun gelinlik modeli bulmakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Hazır almanın yanı sıra beğendiğiniz bir modeli güvenilir bir moda dikim evine diktirmeyi de düşünebilirsiniz. Özellikle açık model gelinlikleri kapalıya çevirirken bir çok pot duran gelinliklere sıkça rastlayabiliyoruz. Bu tarz durumlara karşı da dikkatli olmak gerekebiliyor.

Modern tesettür gelinlik modelleri adlı yazı dizimizde fikir edinebilmek amacıyla bol görselle desteklemeye çalıştık. Daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu