Reklam
SaçGüncel HayatGüzellik ve Bakım

Sarı Saçın En Güzel Tonları

Reklam

Saçlarınızı sarı renk boyamaya karar verdiniz. Fakat hangi saç tonunda boyatmak istediğinize karar veremiyorsanız sarı saçın en güzel tonları ve modellerini sizler için bir araya getirdik. Sarı saç renkleri genellikle kadınları çekici ve havalı görünüm elde etmesine yardımcıdır.

Saç tonunu seçmede en çok dikkat edilen şey ise bu saç tonu ile ten renginizin uyumu. Hemen hemen her renk her cilt tonuyla uyum sağlar. Önemli olan o rengin hangi tonunun sizlere yakıştığını yakalayabilmektir.

Kimi zaman bir başkasında beğendiğimiz saç tonunu kendimiz uyguladığımızda o kişiye yakıştığı kadar bizlere yakışmayabilir. Bunun en önemli sebebi ise muhtemelen o kişiyle cilt tonunuz farklıdır. Sarı saç kimlere yakışır? sorusuna tonlarıyla cevap veriyoruz.

İçindekiler

Altın Sarısı Saç Rengi

Genel olarak sarı renk deyince aklımızda ilk çağrışan renk tonu olarak da tanımlayabiliriz bu saç tonunu. Özellikle beyaz tenli veya açık kumral ten rengine sahip kadınlar için ideal seçim olabilir.

Sarı Saçın En Güzel Tonları
Sarı Saçın En Güzel Tonları

Altın sarısı saç rengi cildinizi olduğundan daha soluk gösterebilmektedir. Hafif bir makyaj ile de kamufle edebilirsiniz. Yukarıdaki nötr altın rengi saç olarak geçmektedir.

altin sari sac renk modelleri
altin sari sac renk modelleri

Altın sarısı saç rengi beyaz tenli ve renkli gözlü kadınlara çok yakıştığını da söylemeliyiz.

 

Platin Sarısı Saç Rengi

Platin sarı saç rengi de saçlarını sarıya boyatmak isteyen kadınlar tarafından çok sık tercih edilmektedirler. Beyaz tenli veya buğday tenli iseniz platin sarıyı deneyebilirsiniz.

Genellikle kışın tercih edilse de yazın boyattığınızda da hoş görüneceğine şüphe yok.

platin sari sac renk ve modeli 2019
platin sari sac renk ve modeli 2019

Platin sarının gri rengine kayan bir tonu var ki oldukça havalı görünmenize yeter bence. Sadece hafif bir makyaj ve bu saçla oldukça cool bir tarz yakalayabilirsiniz.

platin gri sac rengi
platin gri sac rengi

Her zaman kullandığı saç renginden sıkılmış, tamamen farklı tarzda saç rengi düşünüyorsanız platin sarı saç rengini deneyebilirsiniz. Diğer sarı renklere göre kullanımı bir tık daha zor olduğunu da belirtmeliyiz tabi ki.

platin sari sac renkleri
platin sari sac renkleri

Bronde Saç Rengi ve Modelleri

Bronde saç rengi diğer anlamda koyu sarı saç rengi özellikle buğday ve esmer ten rengine sahip kadınlara yakışıyor.

Özellikle ilk defa sarı saç tonlarına boyatacak kadınlar için ideal renk tonlarından olduğunu da söylemeliyiz. Özellikle koyu saç renginiz varsa birden sarı renge geçiş yapmak sizin için zor olabilir. Bu yüzden ya ombre stilini ya da bronde saç rengini deneyebilirsiniz.

bronde sac rengi kimlere yakisir
bronde sac rengi kimlere yakisir

Bu saç rengi renkli gözleri daha belirgin hale getiriyor.

sari sac renk tonlari 2019
sari sac renk tonlari 2019

Sarı Ombre Saç Rengi

Saçların uçlarına yapılan renklendirme işlemini ombre olarak adlandırabiliriz. Doğal saç reginizden uçlara doğru geçiş tonları da diyebiliriz.

blonde hair ombre sombre
blonde hair ombre sombre

Ombre stili hemen hemen herkese yakışıyor diyebilirim. Özellikle dipleri boyatacağı sarı renkte olmayan kadınlar çok da sık kuaföre gitmek istemiyorlarsa tercih edebilirler. Saç diplerinin doğal kalması dip boya derdini de ortadan kaldıracaktır.

sari sac ombre
sari sac ombre

Bal Sarısı Saç Rengi ve Modelleri

Bal sarısı saç bütün cilt tonlarına uyum sağlıyor diyebiliriz. Sarı renk düşünen bütün kadınlar bal sarısı saç rengine de bakmalılar.

bakır saç renkleri ile balköpüğü
bakır saç renkleri ile balköpüğü

Gigi Hadid’den Jennifer Aniston’a kadar bir çok ünlü de bal sarısı saç rengini seçmiştir.

sari sac renk ve modeli
sari sac renk ve modeli

Bebek Sarısı Saç Rengi

Bebek rengi saç rengini ise sarıyı tercih edecek bir çok kadın tercih ediyor diyebiliriz.

bebek sari sac renk ve modelleri
bebek sari sac renk ve modelleri

Bebek sarı doğru kişiler ile buluştuğu zaman doğal saç rengi gibi sevimli ve doğal durabiliyorlar.

blonde hair colors
blonde hair colors
en guzel sari sac renkleri
en guzel sari sac renkleri

Karamel Sarısı Saç Rengi

Özellikle buğday veya esmer tenli kadınlara karamel sarı çok fazla yakışıyor. Sarının hangi tonu bizlere en uygun diyen esmerler, karamel sarıyı muhakkak denemelidirler.

en guzel sari renk sac tonlari
en guzel sari renk sac tonlari

Hemen hemen bir çok kadın karamel saç tonlarını seviyor diyebiliriz.

sari renk sac tonlari
sari renk sac tonlari

En Güzel Karamel Saç Renkleri adlı yazı dizimize bakarak da karamel tonları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Küllü Sarı Saç Rengi

Son zamanların en çok trendi arasında da sayabiliriz küllü sarı saç rengini.

kullu sari sac renkleri 2019 2020
kullu sari sac renkleri 2019 2020

Özellikle modern saç tiplerinden hoşlanan kadınlar için ideal bir renk olacaktır. Kakülle, bob veya long kesim saç modelleriyle harika bir uyum yakalıyor diyebiliriz.

kullu sari sac renk ve tonlari
kullu sari sac renk ve tonlari

Gerekli bakım yapıldığı takdirde bu tonda saçlar oldukça canlı ve havalı görüneceklerdir. Bu saç tonunun en büyük avantajlarından biri ise hemen hemen her cilt tonuyla uyum sağlıyor olmasıdır. Ombre veya balyaj gibi obsiyonlarla da bu renk tonunu bütünleştirebilirsiniz.

Bakır Sarı Saç Renkleri

Özellikle beyaz veya açık kumral ten rengine sahip kadınlar için ideal seçim olacaktır. Saçlarınız bu renk sayesinde parlak ve canlı görüneceklerdir.

bakir sari sac rengi ve modelleri
bakir sari sac rengi ve modelleri

Bir zamanların modası haline gelen Hürrem saç rengine oldukça yakın bir ton olsa da o saç daha çok bakıra yakınken yukarıdaki gibi olan bakır sarı ise sarı rengine daha yakın bir tondur.

Eğer koyu renk saçlarınız var ise çoğu açık renk sarı saç tercihinizde olduğu gibi dip boya zamanı geldiği zaman hoş görünmeyebilir.

Sarı saç güzel olduğu kadar emek isteyen saç rengi de diyebiliriz. Çoğu kişinin yüzünü solgun göstermesi veya sürekli saçın bakım istemesini de bunlar arasında sayabiliriz.

Uzun süre koyu saç tercihi etmiş olsalar da bir çok ünlü sonrasında koyu saçtan sarı saç rengine geçiş yaparak uzun bir süre bu şekilde devam etmişlerdir. Bunlar arasında Britney Spears, Scarlett Johansson, Taylor Swift’i sayabiliriz. Türk ünlülere ise Sinem Kobal, Petek Dinçöz’ü örnek gösterebiliriz.

Bu yüzden sarı saç tercihi yapacaksanız saç bakımını da ihmal etmemenizi öneririm. Doğal ve Etkili Saç Bakım MaskesiEvde Kolaylıkla Yapılan Saç Bakım Maskeleri Saç Nemlendirici Maske TarifleriYanan Saç Nasıl Düzelir? Yanmış Saçlara Bakım Nasıl Olmalı? adlı yazı dizilerimize de bakmak isteyebilirsiniz.

Sarı saçın en güzel tonları adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu