Reklam
ModaDüğünGenelGüncel HayatKombinler

2023 Abiye Elbise Modelleri

Reklam

Abiye elbise modelleri, diğer bir deyiş ile abiye oldukça tercih edilen özel gün ve davetlerde giyilen bir elbise çeşididir. Abiye elbisesi modelleri, elbise çeşitleri arasında en çok çeşidi olan elbise modelidir. Kısa, uzun, balık, büyük beden, nişan, düğün, davet, gece ve mezuniyet elbisesi olmak üzere birçok çeşit bulunmaktadır.

Türkiye’de abiye elbise çeşitleri açısından birçok kaliteli üretici ve tasarımcı bulunmaktadır.

İçindekiler

Genç Kadınlar İçin Abiye Elbise

Herhangi bir abiye elbise  herhangi bir organizasyonda giyilmez. Her konsept için farklı elbise modelleri bulunmaktadır. Bunun seçimi oldukça dikkatli yapılmalıdır.

saten abiye modeli 2020
saten abiye modeli 2021

Örnek olarak bir düğüne veya nikaha gideceksiniz. Daha önce bir davette veya kokteylde giydiğiniz bir elbise ile gitmeye kalkarsanız oldukça sade kalır veya düğünde giydiğiniz gece elbisesini kokteyl ya da davette giyerseniz uyumsuz bir şekilde aşırı durur.

dekolteli abiye elbise modeli
dekolteli abiye elbise modeli

Geceye uygun olarak ciddi veya ihtişamlı, detaylı veya sade bir elbise seçilmelidir. Gece elbisesi modelleri her yere ve zamana göre elbise seçeneği sunmaktadır.

Kır Düğünü İçin Nasıl Abiye Tercih Etmeliyiz? veya Balık Model Abiyeye Hangi Saç Modeli Yapılır? başlıklı yazı dizilerimize de göz atabilirsiniz.

kısa elbise modelleri
kısa elbise modelleri

Genç kadınların tercih ettiği abiye elbiseler arasından kısa abiyelerde en fazla tercih edilenler arasında. Özellikle topuklu ayakkabılar ile kısa abiyeler gecenin yıldızı olmanın şartı diyebiliriz.

Abiye elbise modelleri arasında birkaç tip çok rağbet görmektedir. Başlık başlık incelemek gerekir ise;

Balık Model Abiye Elbise Modelleri

balık model abiye elbise
balık model abiye elbise

Uzun abiye modelleri arasından balık modeli en çok rağbet gören modellerdendir. Davetlerde, nişan veya düğün organizasyonlarında tercih edilen bu model tüm vücudu saran bir forma sahiptir. Formu sayesinde kalça bölgesine oturan bu model alt etek kısmındaki kuyruk çeşitleri ile adeta kırmızı halıda yürüyor imajını sağlamaktadır.

kadife balık abiye 2020
kadife balık abiye 2021

Balık abiyelerin özellikle yanları fırfırlı ise daha dikkat etmek gerekiyor diyebiliriz. Fırfır demek daha fazla gösteriş ve bir tık da daha fazla iri göstermek demek. Bu yüzden mümkün olduğu kadar daha iri gözükmesini istemediğiniz vücut hatlarının üzerinde tercih etmemelisiniz.

Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri

Büyük Beden Gece Elbisesi; vücudun yapısı ile bütünleşip oldukça şık bir görünüme neden olur. Balık etli kadınlar için özel davet ve organizasyonlarda vazgeçilmez olan bu elbise modelleri vücudunun bazı bölümlerinin belli olmasından şikayet eden kadınlar için birebirdir.

büyük beden abiye
büyük beden abiye

Bilindiği gibi balık etli kadınlar siyah tunik veya pantolon gibi giyim ürünlerinden başka çeşitlere yönelmekte zorluk çekerler. Büyük beden modeller, yuvarlak hatlarınızı öne çıkararak küçük ipuçları ile beraber oldukça şık bir görünüme sahne olabilirler.

yırtmaçlı abiye elbise
yırtmaçlı abiye elbise

Tesettür Büyük Beden Abiye Modelleri veBüyük Beden Abiye Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakarak, fikir edinebilirsiniz.

balık model büyük beden abiye
balık model büyük beden abiye

Büyük beden abiye seçerken vücudunuzda öne çıkmasını istediğini kısmı göz önüne almalısınız. Bu modellerde en çok tercih edilenler beli ince gösteren ve elbise eteğine doğru genişleyen forma sahip olanlardır.

Tesettürlü Kadınlar İçin Abiye Elbise Modelleri

Günümüzde artmakta olan muhafazakar moda anlayışı ile beraber tesettür abiye modelleri de hayatımıza girdi. Tesettür kullanan muhafazakar kadınlara özel tasarlanan bu modeller özel günlerde çokça tercih edilen bir diğer abiye elbise modelleridir.

en güzel abiye modeli
en güzel abiye modeli

Diğer abiye modellerine göre tesettür abiyeler, farklı bir tarzı yansıtmaktadır. Sade ve naif görünümünün yanı sıra dikkat çekici detaylar ile oldukça şık bir görünümü sağlamaktadır.

kuşaklı tesettür abiye modeli
kuşaklı tesettür abiye modeli

Tesettür Abiye ModelleriGenç Kadınlar İçin Tesettür Elbise Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

tesettür abiye 2020
tesettür abiye 2021

Kokteyl Gece Elbisesi Modelleri

Kokteyl tipi etkinlikler fazla vakit almayan etkinliklerdir. Her ne kadar kısa süreli bir etkinlik olsa da, elit, özgüvenli bir imaj sergilenmesi oldukça önemlidir. Tam bu noktada karşımıza çıkan kokteyl gece elbisesi uzun veya kısa, dekolteli detayı ile oldukça şık bir görünüm sunmaktadır.

kokteyl için abiye modeli
kokteyl için abiye modeli

Çeşitli aksesuarlar ile beraber kombinlendiğinde asil bir görünüme kavuşursunuz.

Kalem Elbise Modelleri adlı yazı dizimize bakarak da farklı kalem model elbiselere göz atabilirsiniz.

değişik elbise modelleri
değişik elbise modelleri

 

yazlık abiye modeli
yazlık abiye modeli

Mezuniyet Elbisesi Modelleri

İnsanların hayatlarında düğün veya nişandan önce önemli özel günleri vardır. Bunlardan en öne çıkanları ise lise ve üniversite mezuniyetleridir.

parıltılı elbise modeli
parıltılı elbise modeli

Yıllarca verilmiş olan emeklerin bir gecede anılması ve kutlanması için düzenlenen bu organizasyonda şık ve gösterişli olmak tüm kadınların hayalidir. Öyledir ki aylar öncesinde elbiseler bakmaya başlanır ve satın alınır.

kısa mezuniyet elbisesi
kısa mezuniyet elbisesi

Uzun veya kısa olmak üzere birçok çeşidi bulunmakta olan mezuniyet elbisesi en çok aranan ve rağbet gören gece elbisesi modelleri arasındadır.

dekolteli elbise modeli
dekolteli elbise modeli

Birbirinden Güzel Mezuniyet Elbisesi Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

V yaka abiye modeli
V yaka abiye modeli

2021 abiye elbise modelleri adlı yazı dizimizde sizler için çeşit çeşit modellere yer verdik. Özel günler öncesinde seçim yapmakta zorlansanız dahi farklı alternatifleri görerek değerlendirmek sizler için çok daha kolay olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu