Reklam
Güncel Hayat

Sevgiliyle Ne Konuşulur? | Sevgili İle Konuşulacak 23 Konu

Reklam

Partnerinizle bir dakika birlikte olduktan sonra, bazen her şeyi konuşmuş gibi hissedebilirsiniz. Gününü anlattın, hayallerini paylaştın ve akşam yemeğinde ne yemek istediğine dair birkaç kelime mırıldandın. Şimdi, kelimenin tam anlamıyla söyleyecek yaratıcı, ilginç veya önemli hiçbir şeyinizin kalmadığını hissediyorsunuz? Peki, bundan sonra ne yapacaksın? Sevgiliyle ne konuşulur merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

İçindekiler

Sevgilimle Ne Hakkında Konuşabilirim?

Sevgiliyle konuşulacak konuların ne olduğu bilmek, ilişkinizi baltalamak için değil, sadece iyileştirilmesi gereken bir alana işaret etmek içindir, sadece iyi zamanlardan değil, aynı zamanda kötü zamanlardan da geçmeyi umuyorsanız, güçlendirilmesi gereken bir şey.

Sevgiliyle ne konuşulur
sevgilimle ne hakkında konuşabilirim

1. Sağlıklı Bir Tartışmaya Girin

Konuşmalarınız durmuş gibi geliyorsa, sağlıklı bir tartışma başlatmayı deneyin. Eğlenceli bir konu açın, örneğin “uzaylıların var olduğunu düşünüyor musun?” bunun üzerine tartışın.

İkiniz de aynı fikirdeyseniz, harika. Ama eğer değilse, bu konu eğlenceli bir şakaya dönüşecek. Ve kim bilir? Hatta birbiriniz hakkında yeni bir şeyler bile öğrenebilirsiniz.

2. Günlerini Sorun

Bu, her gün yapabileceğiniz bir konuşmadır. Bu nedenle, zaten alışkanlığınız yoksa, ayrı zaman geçirdikten sonra iniş ve çıkışlarınızı paylaşmayı düşünün. İş nasıldı? Ne iyi gitti? Nasıl geçti?

Bu basit dialog, bağlantınızı derinleştirecek ve nihayetinde bir çift olarak hayatın iniş çıkışlarını atlatmanıza yardımcı olacaktır.

3. Gelecek İçin Planlar Yapın

Geleceğiniz hakkında birbirinizle en son ne zaman görüştünüz? Üzerinden bayağı zaman geçtiyse veya hiç konuşmadıysanız, nereye seyahat etmek istediğiniz, kariyerinizin nereye gittiğini gördüğünüz gibi gelecek yıl, beş yıl vb. içinde ne yapmak istediğiniz hakkında konuşun.

Hayal etmek ve heyecanlanmak eğlencelidir. Ayrıca sizi günlük rutinin dışına çıkarmaya yardımcı olabilir ve bu şeyler için birlikte çalıştığınızdan emin olabilirsiniz.

4. Geçmiş Hakkında Konuşun

Öte yandan, geçmiş aynı zamanda iyi hikayeler için kullanılmayan bir kaynaktır. Bu nedenle, muhtemelen temel konuları ele almış olsanız da, çocukluk sırlarını paylaşarak veya eski aile hikayelerini anlatarak daha derine inmeye çalışın.

Oynamayı en sevdikleri oyun, ziyaret etmek için en sevdikleri yer gibi daha önce hiç bilmediğiniz şeyleri öğrenebilir ve hatta bunu sürpriz bir geziye veya eğlenceli bir randevu gecesine dönüştürebilirsiniz.

5. Soru Oyunu Oynayın

Hiç soru oyunu oynadınız mı? Basittir, çünkü içerdiği tek şey (tahmin ettiniz!) birbirlerine sorular sormaktır. Önce, derin ve karanlık sorular sormalısınız, birbirinizin sırlarını öğrenmeye çalışın. İkincisi, olabildiğince dürüst cevap vermelisiniz.

Tabii ki, her sırrınızı paylaşmak zorunda değilsiniz, hiç kimse, sırf bir ilişkiniz var diye tamamen açık bir kitap olmanız gerektiğini söylemedi. Ancak bu oyun, birbirinize bir veya iki sır verecek kadar güveniyorsanız, aranızda bir yakınlık duygusu oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

6. Birbirinize Tam Olarak Nasıl Hissettiğinizi Anlatın

Partnerinizin tam şu anda nasıl hissettiğini sorun. İlişkinizde ne üzerinde çalışmak isterler? Onları rahatsız eden ne? Ne kadar dürüst ve açık olursanız, ilişkiniz o kadar iyi hissedecektir.

7. Rastgele Düşünceleri Paylaşın

Aynı şekilde, konuşmaya değer görünmeseler bile “rastgele” düşünce ve duyguları paylaşmayı düşünün. Kafanızın içindeki gürültü oldukça ilginç olabilir. Ve sürekli değiştiği için, teknik olarak söyleyecekleriniz bitmez.

Elbette bu, incitici şeyleri ağzınızdan kaçırmak ya da sırf konuşmak için konuşmak anlamına gelmiyor. Bunun yerine, iç diyaloğunuzdan ilham almakla ilgilidir – hayalleriniz, düşünceleriniz, endişeleriniz vb. Her şeyi yüzeye çıkarın ve konuşmanın nereye varacağını görün.

8. Fiziksel Yakınlık Hakkında Konuşun

Bu, hem mutlu hem de aynı düşüncede olduğunuzdan emin olmak için düzenli olarak sohbet etmeniz gereken bir konudur. Ama fantezilerinizi paylaşmak da eğlencelidir, özellikle de onlardan daha önce hiç bahsetmediyseniz.

Öyleyse bunun hakkında konuşun: İkiniz de tatmin oldunuz mu? Yeni bir şey denemek ister misiniz? İlk başta garip gelebilir, ancak bunun gibi sorular muhtemelen daha önce hiç yaşamadığınız sağlıklı bir konvoyu ateşleyebilir.

9. Onlara Neyi Değiştireceklerini Sorun

Partneriniz geçmişinden bir şeyi değiştirebilseydi, bu ne olurdu? Zamanda geriye gidebilselerdi neyi farklı yaparlardı?

Bu sorular, eşiniz, nelerden pişmanlık duyabilecekleri, onlara neyin ilham verdiği ve onlara neyin mutluluk getirdiği hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar.

Bonus olarak, ileriye dönük bir çift olarak daha iyi kararlar vermenize yardımcı olacaktır. Partnerinizin nelerden pişmanlık duyduğunu bilerek, tarihin tekerrür etmemesini sağlamak için bir çift olarak birlikte çalışabilirsiniz.

10. Pişmanlıklar Hakkında Konuşmak

Benzer şekilde, pişmanlıklar hakkında sohbet ederek birbirinizin geçmişleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bir insanın hayatındaki en büyük pişmanlığı onlar hakkında çok şey ortaya çıkarabilir.

Bu nedenle, ruh hali uygun olduğunda, en büyük hatalarınızı ve kaçırdığınız fırsatları birbirinizle paylaşın ve bu sadece bazı samimi tartışmalara kapı açabilir.

11. Yeni Bir Hobi Hakkında Sohbet Edin

Her gün aynı programı takip ettiğinizde hayat kesinlikle monoton hissettirebilir. Birlikte eğlenmek için yeni bir hobi bulun. Örneğin yemek yapmak, egzersiz yapmak gibi etkinlikler.

Ya da bir akşam tek başınıza dışarı çıkın. Yolları ayırın ve arkadaşlarınızı ziyaret edin, yalnız bir hobi deneyin ya da sadece biraz yalnız zaman geçirin. Tekrar buluştuğunuzda, ikinizin de konuşacak çok şeyi olacaktır.

12. Onları Nelerin Etkilediği Hakkında Konuşun

Aile üyeleri, favori yazarlar, siyasi şahsiyetler vb. dahil olmak üzere eşinizi etkileyen kahramanlar veya kişiler veya şeyler hakkında sorular sorun. Bu soru, eşiniz ve hayatlarını şekillendiren insanlar hakkında çok daha fazla şey öğrenmenize yardımcı olabilir. Böylece, eşinizin değerlerini ve seçimlerini daha iyi anlayabilirsiniz.

13. İdealleri Hakkında Konuşun

Tutku yerine maaş için bir kariyer alanında takılıp kalmak kolaydır. Öyleyse sorun, para sorun olmasaydı eşiniz ne yapardı?

Çoğu insan nadiren hayallerindeki işi takip eder. Eşinizin müzisyen, profesyonel atlet veya dansçı gibi hiç bilmediğiniz bir rüya kariyeri olabilir.

Oradan, mümkünse daha ideal bir işe doğru adımlar atarken birbirinizi desteklemenin yollarını düşünün. İkinizden biri hayatta ya da ilişkinizde sıkışmış hissediyorsa, okula geri dönmek ya da kariyer değişikliği yapmak, yeniden ilham almak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

14. Birbirinizi Güldürün

Bir konuşma rutininden çıkmanın bir başka yolu da birbirimizi güldürmeye çalışmaktır. Can sıkıntısına yenik düştüğünüzde veya sıkıcı bir rutin içinde olduğunuzda, komik hikayeler anlatarak, birbirinizle şakalaşarak ve espriler yaparak gününüze neşe getirmeye özen gösterin. Muhtemelen bunu ilk çıkmaya başladığınızda her zaman yaptınız, o yüzden geri getirin!

15. Utanç Verici Anları Kabul Edin

Birbirinizi güldürmenin başka bir yolun mu arıyorsunuz? İster beş dakika önce, ister beş yıl önce olsun, utanç verici anlarınıza meydan okuyun.

Bir hatadan sonra birbirinize hafifçe vurmanın eğlenceli olmasının yanı sıra, eşinizin hatalarının üstesinden nasıl geldiğini veya bırakmakta zorlandıklarını da öğrenmenizi sağlar.

16. Kitaplar ve Filmler Hakkında Konuşun

Ne sıklıkla birlikte bir dizi izleyip ardından televizyonu kapatıp kendi yollarınıza gidersiniz? Bu soruya her zaman yanıtını verdiyseniz, az önce izlediğiniz şey hakkında konuşmak için önemli bir fırsatı kaçırıyorsunuz demektir.

Birlikte kitap okumak veya bir film izlemek ve ardından bu konudaki düşüncelerinizi çevreleyen dikkatli konuşmalar yapmak, bağlantı kurmanın ve günden güne başka bir şey hakkında konuşmanın harika bir yolu olabilir.

17. Para Hakkında Gerçekçi Olun

Çiftler tarihsel olarak para hakkında konuşmayı sevmediğinden, son zamanlarda finans konusunu tartışmamış olma ihtimaliniz vardır. Eğer öyleyse ve ne hakkında konuşacağınızı bilmiyorsanız, bu sizin konuşacak konunuz olabilir.

Konular, aylık faturaların nasıl azaltılacağını tartışmaktan, işyerinde zam pazarlığına, yeni bir mobilya parçası için en iyi anlaşma için alışverişe kadar her şeyi içerebilir.

18. Arada Sessiz Kalın

Tüm bunları, siz (veya eşiniz) istemiyorsanız, 7/24 konuşmak için baskı hissetmeyin. Çoğu zaman tüm alanımızı eğlenceli sohbetlerle doldurmamız gerektiğini hissediyoruz. Gerçekten de arada bir sadece bakmak, gülümsemek, sarılmak, el ele tutuşmak vb. harika hissettirebilir.

İlişkinizde sessizlik anlarının yanı sıra harika sohbetler ve daha derin tartışmalar olacak. Üçü arasında bir denge bulun, zorlamayın ve muhtemelen söyleyecekleriniz asla bitmeyecektir.

19. Olmak İstediğiniz Ebeveyn Türlerinden Bahsedin

İlişkinizde ikinizin de çocuk istediğini belirlediğiniz bir noktadaysanız, bunu bir konuşma konusu yapın. Ebeveynlik hakkındaki görüşleriniz değişti mi? Beş yıldır birlikte olduğumuza göre, iyi bir ebeveyn olacağımızdan emin olmanı sağlayan şey nedir? Ebeveyn olmadan önce yaşamak istediğiniz şeyler nelerdir? Ne tür ebeveynler sizi rahatsız eder? Nasıl bir ebeveyn olmak istersiniz? Bunların birkaçının cevabını bilseniz bile yine de sormaktan zarar gelmez.

20. Bir Çift Olarak Neye Minnettar Olduğunuzu Konuşun

Bir süre birlikte olduğunuzda, birlikte kurduğunuz hayatı hafife almak kolaydır. Dikkat çeken belirli anlar var mı? Belki birlikte atlatmayı başardığınız zorlu bir dönem oldu. Bir çift olarak şükran duymak, bağınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

21. 60 Yaşınızdayken Ne Yapacağınız Hakkında Konuşun

Partnerinizin sizinle uzun vadeli bir gelecek görüp görmediğini görmek istiyorsanız, 60 yaşına geldiğinde ne yapacaklarını sorun. Kendilerini nerede yaşarken görüyorlar? İdeal günleri nasıl olacak? Kendilerini alışılmadık hobiler edindiklerini görüyorlar mı? Bir soru ne kadar aptalca görünse de, yine de sormak iyi bir fikirdir.

22. Güven Üzerine Görüşlerinizi Paylaşın

Bir süredir birlikte olsanız bile, yaşam deneyimleri güven gibi büyük konulardaki görüşlerinizi değiştirebilir. Partnerinize bugün onlar için ne anlama geldiğini, en çok kime güvendiklerini ve birinin güvenini nasıl kaybedeceğini sormayı düşünün. Güven hakkında bir konuşma yapmak, partnerinizi daha derin bir düzeyde anlamanıza yardımcı olabilir.

23. Sınırlarınız Hakkında Konuşun

Geçen yıl sizin veya eşiniz için önemli olmayan sınırlar şimdi çok önemli olabilir. Sınırlarınızı – aile, para, yakınlık veya başka bir şey hakkında – derinlemesine tartışmak, ilişkide güvende hissetmek için birbirinize ihtiyaç duyduğunuz şeyi verdiğinizden emin olmanın iyi bir yoludur.

Sevgiliye Etkileyici Günaydın Mesajları

PUBG Sevgili İsimleri Önerileri

Rüyada Eski Sevgiliyle Barışmak Ne Anlama Gelir?

En Güzel Sevgili Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu