Reklam
TesettürKombinler

Tesettür Giyimde En Çok Tercih Edilen Kombin Parçaları

Reklam

Giyim sektöründe oldukça fazla kişiye hitap eden tesettür giyimde en çok tercih edilen kombin parçaları konusunda birbirinden farklı ve pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen giyim ürünleri bulunuyor. Moda dünyası her zaman ve devamlı bir şekilde değişim gösteriyor. Buna bağlı olarak da moda sektörünün temel taşı olan giyim ürünleri de değişiklik gösteriyor.

Giyim ürünleri arasında kendi alanında oldukça fazla kişiye hitap eden tesettür giyimine ait ürünlerde moda sektörüne yön vermeye devam ediyor. Tesettür giyimin son zamanlarda dünyanın pek çok farklı yerindeki insanlara daha fazla hitap ediyor olması giyim sektöründe bu alanı daha aktif kılıyor.

spor kışlık kombin önerileri
spor kışlık kombin önerileri

Tesettür giyimin temelinde dini açıdan değerleri daha yüksek olan ve dini değerlerini gündelik yaşamlarına dâhil etmek isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu nedenle tesettür giyimde her ürün ve tasarım kullanılmıyor. Tesettür giyimin son dönemlerde gençler tarafından da ilgi çekici olması daha fazla kişi tarafından tercih edilmesine olanak sağlıyor.

Tesettür Giyim Nedir?

İnsanlık ortaya çıktığından beri birtakım temel ihtiyaçlara normal olarak ortaya çıkmıştır. Giyimin ortaya çıkması her ne kadar oldukça eski çağlara tekabül etse de giyim sektörü oldukça dinamik bir şekilde değişim gösteriyor.

spor kombini önerileri
spor kombini önerileri

Bu yazınında temel noktası olan tesettür giyimde birtakım değerler doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Tesettür giyimin temelinde dini inanç ve değerler bulunuyor.

spor tesettür kombinleri
spor tesettür kombinleri

Yaşamlarını dini değerlere bağlı olarak yaşamak isteyen kişilerin bu duruma uygun şekilde giyinmek istemesinden dolayı tesettür giyiminde ortaya çıktığına dair pek çok farklı görüş bulunuyor. Günümüzde tesettür giyimin tercih edilmesinde ve artış göstermesinde de pek çok kişinin değerlerine bağlı bir şekilde giyinmek istemesi de etkili olabiliyor.

Tesettür Giyimde Ürünler Nelerdir?

Tesettür giyiminde temelinde diğer giyim ürünleri bulunuyor. Ancak giyim ürünlerinin moda bakımından tasarımları burada farklılık gösterebiliyor. Genel olarak bakıldığında tesettür giyim ürünleri de tasarım bakımından farklı olduğu gibi boyut olarak da farklı olabiliyor. Tesettür giyimin en çok tercih edilen modelleri denilince ilk akla gelenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

spor tesettür takım kombinleri
spor tesettür takım kombinleri
 • Uzun etek
 • Pantolon
 • Elbise
 • Penye
 • Bluz
 • Gömlek

Tesettür giyimde bu giyim ürünleri oldukça fazla tercih ediliyor. Aslında bu ürünler giyim ürünlerinin temeli olduğu için tesettüre uygun bir şekilde oluşturularak tesettür giyim alanında sunuluyor.

Tesettür Giyimde En Çok Tercih Edilen Renkler

Moda denilince ilk akla gelen renklerin uyumlu bir şekilde bir araya getirilmesi ile oluşturulan kombinlerdir. Giyim sektörünün temelinde hiç şüphesiz renkler bulunuyor. Birçok rengin bir arada kumaşlarla beraber kullanılması giyim sektöründe modayı belirliyor. Tesettür giyimde en çok tercih edilen renkler şunlardır:

şık tesettür kombin önerileri
şık tesettür kombin önerileri
 • Beyaz
 • Siyah
 • Mor
 • Mavi
 • Pembe
 • Gri
 • Fuşya
 • Sarı
 • Yeşil

Tesettür giyimin en çok tercih edilen modelleri üst tarafta sıralamış olduğumuz renklerle kombinlenebilir.

tesettür giyimde en çok tercih edilen kombin parçaları

Tesettür Giyimde Tercih Edilen Kombinler

Giyim denildiğinde akla birtakım giyim ürünlerini birbirleriyle uyumlu olacak şekilde kombinlemek gelmektedir. Tesettür giyimde kombin yapılacak ürün sayısı diğer giyim çeşitlerine göre daha az olabiliyor. Tesettür giyimde en çok yapılan kombin çeşitleri etek ve pantolonun üzerine yapılan kombinlerdir.

Tesettür giyimin en çok tercih edilen modelleri adlı yazı dizimizin yanında Genç Kadınlar İçin Tesettür Kombinleri ve Tesettür Giyimde Spor Kombinler adlı yazı dizilerimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

tesettür kombin 2020 modelleri
tesettür kombin 2020 modelleri

Genellikle etek ya da pantolon ürünlerinin üzerine gömlek ya da tunik benzeri ürünler ile uyumlu bir kombin yapıldığı görülüyor. Tesettür giyimde kombin yapılırken genel olarak renk ve kumaş uyumu göz önünde bulundurulur. Ayrıca tesettür giyimin temelinde olan başörtüsü ve türban modelleri de yapılan ya da yapılacak olan kombinleri etkilemekle beraber belirleyici olabiliyor.

tesettür giyimde en çok tercih edilen kombin parçaları
tesettür ofis stili kombin

Tesettür Giyimde Aksesuar Kullanımı

Aksesuar giyim sektöründe oldukça önemlidir. Neredeyse her kombinin en önemli tamamlayıcısı aksesuar ürünleridir. Tesettür giyimde aksesuar genellikle daha az tercih ediliyor. Genel olarak bakıldığında kolye, bilezik ve broş tesettür giyimde en çok tercih edilen aksesuar çeşitlerinden biridir. Ayrıca çanta ve ayakkabı kullanımı da tesettür giyiminde büyük bir öneme sahiptir.

trençkot tesettür kombini
trençkot tesettür kombini

Tesettür giyimin en çok tercih edilen modelleri adlı yazı dizimizdeki görsellere bakarak tarzınıza en uygun seçimleri yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu