Reklam
ModaKombinlerTesettür

Çiçek Desenli Tesettür Blazer Ceket Modelleri

Reklam

Blazer ceket modelleri arasında son zamanlarda günün modası haline gelen çiçek desenli tesettür blazer ceket modelleri eskiden düz renklerde kullanılırdı ve geçmişi biraz eskiye dayanıyor. 19. yy. başlarında İngiliz Donanması tarafından tercih edilen, 1837 yılında ise İngiliz Kraliyet tarafından resmi giysi seçilen blazer ceketler, günümüzde erkek ve kadın modasına uygun olarak tasarlanmıştır.

Tesetür Giyimde Blazer Ceket

Tesettür giyimine özel olarak tasarlanmış olan birbirinden özel tasarımların olduğu blazer ceketler, farklı renk ve çiçeklerden oluşan baskısıyla ilkbahar ve yaz aylarına uygundur. Spor ceket türleri arasında olup birçok kıyafetle kullanımı uygundur.

Kombin kıyafetler;

  • Pantolon
  • İş kıyafeti
  • Abiye
  • Etek
  • Jean
  • Şort

Birçok kıyafet türüne spor şıklık katar. Tercih edilmesinin en büyük nedeni hem şık hem de rahat bir görünüm elde etmektir. Son zamanlarda çiçek desenli tesettür blazer ceket modelleri yaz için uygun bir görüntü vermektedir. Birbirinden farklı renklerle kombinlenmiş çiçek tasarımları oldukça şık.

Tesettür Giyimde En Çok Tercih Edilen Kombin Parçaları adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

çiçek desenli tesettür blazer ceket modelleri
çiçekli tesettür ceket

Blazer Ceket Kombin Önerileri

Blazer ceket kadın giyiminde oldukça tercih edilmektedir. Uzunluğu, duruşundaki şıklık tesettür giyimi tarafından da tercih edilmeye başlanmıştır. Birbirinden güzel çiçek modelleri ile eşarpları kombin yapabilirsiniz. Kontrast renkler ya da ton sür ton kullanım ile zarafet katacağınız giyim tarzı oluşturmanız mümkün.

Tesettür Giyim için Moda Penceresinden Bir Bakış adlı yazı dizimize göz atabilirsiniz.

Blazer Ceket Tesettür Giyimde Nasıl Kullanılır?

Blazer ceketlerin boy uzunlukları değişmektedir. Genellikle kalça altına kadar inen uzunlarda tasarlanan blazer ceketler ile boyunuz daha uzun gözükecek ve zarif bir görünüm sağlayacaksınız. Blazer ceketlerde yapmanız gereken giyeceğiniz kıyafeti seçmenizdir. Tesettür kıyafetler arasında çiçek desenli tesettür blazer ceket modelleri birçok ürünle kullanabilirsiniz.

Tesettür kıyafeti;

  • Pantolon
  • Etek
  • Elbise

Bu kombinleri sade renklerde tercih ederek oluşturacağınız kombinler daha estetik duracaktır. Ton sür ton olarak tercih yapacağınızda eşarbınızı açık renk tercih etmeniz daha aydınlık bir görüntü verecek ve çiçekli blazer cekete uyum sağlayacaktır.

Blazer Ceket Neden Tercih Edilir?

Blazer ceketin tercih edilme sebebi; spor olması, günlük şıklığa uygun olması, tercih edilir renklere ve desenlere sahip olmasıdır. Bir ceketi üzerinize alarak her ortama uyum sağlamak isterseniz bu blazer ceket olmalıdır. Her tür ayakkabı, aksesuar ve kıyafetle kullanabileceğiniz oldukça kullanışlı bir yapıdadır.

Kadınlar; çiçek desenli tesettür blazer ceket modelleri kullanımı ile gün içerisinde birkaç farklı tarz ortama katılabilmenin rahatlığını yaşamaktadır. Örneğin; pantolon ve bluz üzerine giyeceğiniz blazer ceketi işyerinde kullanabilirsiniz. İşyerinizden çıkışta ise arkadaş sohbetine gitmeniz mümkün olur. Tesettür giyimde klasik tasarımların dışına çıkarak, bu giyimi tercih eden kadınların da estetik duruşu önem kazanmıştır. Her zaman şık olmayı tercih eden kadınlar, oluşturdukları kombinlerle kendi tarzını yaratıyor.

çiçek desenli tesettür blazer ceket modelleri
çiçekli blazer ceket kombin önerisi

Tesettür Blazer Ceket Kumaşı

Blazer ceket kumaş türleri; taranmış yün, kaşmir, şayak, pazen, fresk kumaşlarıdır. Bu kumaş türleri arasındaki taranmış yün; blazer cekette kullanılan kumaş türlerindendir fakat duruşu itibari ile basit görünebilir.

Şayak kumaşı; askeri üniformalarda kullanılan kumaş türüdür, tok görünüm verir.

Kaşmir; yumuşak dokuya ve kaliteli görünüme sahiptir. Dayanıklı yapısı ile çiçek desenli tesettür blazer ceket modelleri %100 kaşmir ürünlerle kullanılabilir.

Pazen; yün ve pamuktan oluşan kaliteli bir kumaştır.

Fresk; Yaz aylarına hitap eden fresk kumaş blazer üretiminde düz dokuma yapılır. Yünde bulunan ipliklerden oluştuğu için nadir kumaş kategorisindedir. Bu kumaş türlerinde üretilen blazer ceketleri farklı kıyafetlerde kullandığınızda tam kaliteli bir görünüm verir. Estetik duruş açısından kullanacağınız ürünün daha şık durması için ayakkabı ve çanta kullanımını da önemsemeniz gerekir. Seçeceğiniz renkler, kumaş bütünlüğü, kombin gibi detaylar ile tesettür modasına şıklık katacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu