Reklam
Genel

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Reklam

Twitter, kullanıcıların güncel olaylar, kişisel deneyimler ve genel konular hakkında kısa yazılar yayınlamasına olanak tanıyan bir sosyal ağ ve mikroblog platformudur. Twitter haberler, eğlence, spor ve yorumlar için popüler bir kaynaktır. Ancak Twitter, İnternet güvenliğiniz için zararlı olabilecek troller ve istenmeyen e-postalarla doludur. Twitter akışınıza yaptığınız gönderiler Google ve Bing tarafından taranabilir ve dizine eklenebilir. Twitter, halka açık bir platform olduğu için gizlilikle ilgili endişeleri de dile getiriyor. Tüm bunlar dikkate alındığında, uygulamadan sonsuza dek ayrılma zamanının geldiğini düşünebilirsiniz. Öyleyse, Twitter hesabınızı nasıl sileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Twitter hesap silme ile alakalı bilgi verdiğimiz içeriğimize göz atmak için okumaya devam edin.

Twitter Hesap Silme Bilgisayardan Nasıl Yapılır?

Hesabınızı kapatmadan önce, tweet’lerinizden bir arşiv oluşturmayı düşünün. Twitter’ı bilgisayarınızın web tarayıcısında kullanıyorsanız hesabınızı şu şekilde silebilirsiniz.

 1. Twitter hesabınızda oturum açın.
 2. Soldaki menüde Diğer > Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin.
 3. Hesabınız bölümünün altında Hesabınızı devre dışı bırakın seçeneğine tıklayın.
 4. Yeniden etkinleştirme sürelerinden birini seçin: 30 gün veya 12 ay.
 5. Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın.
 6. Daha sonra parolanızı girmeniz istenecek ve ardından Hesabı devre dışı bırak seçeneğine tıklayarak devam etmek istediğinizi onaylayacaksınız.

Fikrinizi değiştirirseniz, hesap devre dışı bırakma işleminizi nasıl geri alacağınızı öğrenmek için aşağıya bakın. Aksi takdirde, hesabınız silinecektir.

Twitter Hesap Silme Telefondan Nasıl Yapılır?

Hesabınızı kapatmadan önce, tweet’lerinizden bir arşiv oluşturmak isteyebileceğinizi unutmayın. İşte Twitter hesabınızı telefonunuzdan nasıl sileceğiniz…

 1. Twitter hesabınızda oturum açın ve sol üst köşedeki profil simgenize dokunun.
 2. Yan menüde aşağı kaydırın ve Ayarlar ve gizlilik öğesine dokunun.
 3. Hesabınız > Hesabınızı devre dışı bırakın öğesini seçin.
 4. Bir yeniden etkinleştirme süresi seçin: 30 gün veya 12 ay.
 5. Devre Dışı Bırak öğesine dokunun.
 6. Parolanızı girmeniz istenecek ve onaylamak için Devre Dışı Bırak’a dokunacaksınız.

Hangi yeniden etkinleştirme süresini seçtiğinize bağlı olarak, kararınızı her zaman geri alabilir ve bu süre dolmadan hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz (aşağıya bakın). Aksi takdirde, yeniden etkinleştirme süresi sona erdikten sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Twitter Hesap Silme Android

Nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Android cihazınızda Twitter uygulamasını açın.
 2. Sol üst köşedeki profil resminize dokunun.
 3. Aşağı kaydırın ve Ayarlar ve gizlilik öğesine dokunun.
 4. Hesabınıza basın.
 5. En altta, Hesabı Devre Dışı Bırak adlı bir seçenek olacak . Ona dokunun.
 6. Devre dışı bırakma şartlarını dikkatlice okuyun, çünkü orada bazı önemli bilgiler var. Okuduktan sonra Devre Dışı Bırak’a dokunun.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakınca Ne Olur?

Twitter, hesabınızı silmeden devre dışı bırakmanıza izin verir. Twitter’ı devre dışı bırakmak, Twitter hesabınıza odaklanamadığınız veya işten uzaklaştığınız dönemler için uygundur. Hesabınızı dondurduğunuzda 30 güne kadar tüm gönderileriniz, tweet’leriniz, beğenileriniz ve yorumlarınız siteden kaybolur. Bu işlem, Twitter varlığınızın ne kadar verimli olduğuna bağlı olarak dakikalar veya birkaç gün sürebilir.

Twitter Hesabımı Nasıl Aktif Edebilirim?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Twitter, Twitter hesabınızı yeniden etkinleştirme sürecini, onu arşivlemek veya silmekten çok daha kolay hale getirir. Tek yapmanız gereken 30 gün veya 12 ay içinde (devre dışı bırakırken hangisini seçtiyseniz) hesabınıza giriş yapmak. Giriş yaptıktan sonra, hesabınızı yeniden etkinleştirmek isteyip istemediğinizi soran bir bildirim alacaksınız. Evet’i seçerseniz, hemen geri yüklenen Ana sayfanıza yönlendirileceksiniz.

Twitter hesap silme
Twitter hesabı yeniden nasıl etkinleştirilir

Twitter’ın, takipçileriniz, medya ve geçmiş tweet’ler ve DM’ler dahil olmak üzere hesabınızın tüm içeriğini tamamen geri yüklemesi biraz zaman alabilir, bu nedenle ana sayfanıza geri döndüğünüzde bir şeyler eksikse paniğe kapılmayın.

Kwai Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu