Reklam
Genel

Twitter Yeni Rakibi: Instagram Threads Nedir, Nasıl Kullanılır?

Reklam
Instagram Threads, Facebook, WhatsApp vb. arkasındaki aynı teknoloji devi olan Meta’nın desteğine sahiptir. Aynı zamanda, muhtemelen zaten bir hesabınız olan ana Instagram uygulamasına da doğrudan bağlanır.

Threads bir sonraki “büyük” sosyal medya uygulaması olacak mı? Bunu söylemek zor ama kendiniz denemek isterseniz bunu yapmak oldukça kolay. İşte ücretsiz olan Instagram threads hakkında bilmeniz gerekenler…

Threads An Instagram Nedir?

Başlamadan önce önemli bir soruya cevap verelim: Instagram Threads nedir?

Instagram threads, Instagram hesabınıza bağlanan yeni bir sosyal medya platformudur. Instagram’ın arkasındaki aynı kişiler tarafından yapılmıştır ve fotoğraf ve video paylaşımına odaklanmak yerine, Twitter’dan farklı olarak, aklınızdakileri paylaşmak için metin tabanlı bir platformdur.

En fazla 500 karakter uzunluğunda gönderiler oluşturabilir, bağlantılar paylaşabilir, fotoğraf ve videolar yayınlayabilir (en fazla beş dakika uzunluğunda), diğer gönderileri yanıtlayabilir ve diğer hesaplardaki şeyleri kendi profilinizde yeniden yayınlayabilirsiniz.

Instagram Threads Nasıl İndirilir?

Instagram threads katılmanın ilk adımı, uygulamayı indirmektir. Threads kaydolmak için Instagram hesabınızı kullanabilseniz de, erişmek için yeni bir uygulama indirmeniz gerekir.

Instagram Threads iOS’ta indirebilir ve Instagram Threads Android’de indirebilirsiniz ve her ikisi için de adımlar aşağıdaki gibidir.

  • Adım 1: Bir iPhone’unuz varsa, App Store’u açın. Android telefon kullanıyorsanız Play Store’yi açın.
  • Adım 2: iPhone’unuzdaki App Store’den, ekranınızın sağ alt kısmındaki Ara simgesine dokunun, üst kısımdaki arama çubuğuna dokunun ve Instagram Threads arayın. Android telefonunuzdaki Play Store’den, ekranın üst kısmındaki arama çubuğuna dokunun ve Instagram Threads arayın.
  • Adım 3: Gördüğünüzde Threads uygulamasına dokunun — uygulama simgesi siyah bir arka plan üzerinde beyaz bir @ simgesidir.
  • Adım 4: iPhone’unuzda, Threads indirip yüklemek için Al’a dokunun. Android’de Yükle düğmesine dokunun.

Threads Nasıl Kaydolunur?

Artık telefonunuzda yüklü olan uygulama ile Instagram Threads gerçekten kaydolmanın zamanı geldi! Aşağıdaki adımları takip ederek kaydolabilirsiniz.

  • Adım 1: Threads uygulamasını açın ve Instagram hesabınızla oturum açmak için Instagram ile Giriş Yap düğmesine dokunun.
  • Adım 2: Profil bilgilerinizi Instagram’dan içe aktarmak için Instagram’dan İçe Aktar düğmesine dokunun. Alternatif olarak, her bir simgeye dokunarak biyografinizi, bağlantınızı ve profil resminizi manuel olarak girebilirsiniz. İşiniz bittiğinde İleri’ye dokunun.
  • 3. Adım: Genel profil mi yoksa Özel profil mi istediğinizi seçin. Birini seçtikten sonra İleri’ye dokunun.
  • Adım 4: Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin bir listesini göreceksiniz. Hepsini Threads’te takip etmek için Tümünü takip et düğmesine, yalnızca istediğiniz kişileri takip etmek için tek tek adların yanındaki Takip düğmesine veya bu adımı atlamak için sağ üst köşedeki Sonraki düğmesine dokunabilirsiniz .
  • Adım 5: Threads Katıl’a dokunun.
  • Adım 6: Ve hepsi bu kadar! Bu adımlar tamamlandığında, Instagram Threads resmi olarak kaydoldunuz ve uygulamayı kullanmaya başlamaya hazırsınız.

Instagram Threads Nasıl Kullanılır?

Ana sayfa, takip ettiğiniz kişilerin tüm gönderilerini ve takip etmediğiniz kişilerin önerilen gönderilerini gösterir. Twitter’daki Sizin İçin sayfası gibi düşünün. Yalnızca takip edilen hesapların gönderilerini görüntüleme seçeneği yakında kullanıma sunulacaktır, ancak şimdilik bu, Konular Ana sayfasının varsayılan görünümüdür.

Arama sayfası, önerilen hesapları gösterir ve belirli hesapları aramanıza olanak tanır. Arama çubuğuna dokunmak, isterseniz temizleme seçeneğiyle birlikte arama geçmişinizi de gösterir.

instagram threads
instagram threads nasıl açılır

Ortadaki Oluştur düğmesine dokunduğunuzda yeni bir gönderi paylaşmaya hazır olursunuz. Kalp simgesine dokunmak sizi tüm bildirimlerinizin bir koleksiyonu olan Etkinlik sayfasına götürür.

Son olarak, Profil sayfası profilinizi, düzenleme ve paylaşma seçeneklerini, ana Instagram hesabınızın bağlantısını ve üzerinde çalışabileceğiniz çeşitli uygulama ayarlarını gösterir.

Instagram Threads İçin Bir Instagram Hesabına İhtiyacınız Var Mı?

Zaten bir Instagram hesabınız varsa, Instagram Threads uygulamasına kaydolmak son derece basittir. Ancak Threads uygulamasını kullanmak için bir Instagram hesabına ihtiyacınız var mı?

Evet, Threads kullanmak istiyorsanız, uygun bir Instagram hesabınızın olması gerekir.

Neyse ki, bugünlerde bir Instagram hesabı oluşturmak inanılmaz derecede basit. Instagram uygulamasını indirin veya Instagram web sitesini ziyaret edin ve hesabınızı oluşturmaya başlamak için Kaydol düğmesini seçin. Hesabınızı manuel olarak oluşturabilir veya bir Facebook hesabınız varsa, Instagram hesabınızı oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Bir Instagram hesabı oluşturup kullanıma hazır hale getirdikten sonra, Threads kullanmaya hazırsınız demektir.

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu