Reklam
Güzellik ve bakım

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Neler Yapılmalı?

Reklam

Hepimiz toplumun kabul gördüğü güzellik algısına uyabilmek için sık ve uzun kirpiklere kavuşmak isteriz. Bizde bu yazı dizimizde uzun ve gür kirpikler için neler yapılmalı? sorusuna yanıtlara yer vermek istedik.

Dolgun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

  1. Rimel- Maskara: En basit ve uygulanan ilk tercih maskaralardır. Fakat rimel çeşitleri arasından kendinize en uygun olanı seçmek en önemlisi diyebiliriz. Kendinize en uygun olandan kast ettiğim ise öncelikle nasıl kirpiklere kavuşmak istiyorsunuz?
hangi rimeli secmeliyim
hangi rimeli secmeliyim

Eğer hacimli kirpikler istiyorsanız kalın ve sık aralıklı maskara tercih etmeniz gerekiyor.Eğer kirpiklerinizin sadece boyunu uzatmak istiyorsanız daha ince uçlu fırçalar tercih etmelisiniz. Eğer maskara sürerken kirpiklerinizde topaklanma sorunu yaşıyorsanız, huni şeklinde fırçalar da tercih edebilirsiniz.

2. Takma Kirpik: Eğer makyaj yapmaktan keyif alan ve uğraşan bir yapıya sahipseniz takma kirpikleri de tercih edebilirsiniz.

ipek kirpik uygulaması nasıl
ipek kirpik uygulaması nasıl

Eğer her seferinde kirpik takıp- çıkarmakla uğraşmak istemiyoruz der iseniz yine ‘ipek kirpik’ uygulamasını tercih edebilirsiniz. 45 dakika-1 saat arası işlem sonrasında kirpikleriniz hazır! Üç haftada bir uygulanan bakım ile altı ay boyunca kirpiklerinizi rahat kullanabilirsiniz.

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Bitkisel Çözüm

  1. Çözüm: Büyüklerimizden duyduğumuz en basit çözüm vazelin kullanmak. Her gece uyumadan önce vazelin kullanabilirsiniz. Üstelik durulamanıza gerek bile kalmayacaktır.

2. Çözüm:

Malzemeler:

1 çay kaşığı zeytinyağı

E vitamini yağı

1 çay kaşığı hint yağı

1 çay kaşığı badem yağı

Yağları karıştırdıktan sonra kulak pamuğu yardımıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Neler Yapılmalı
Uzun ve Gür Kirpikler İçin Neler Yapılmalı

3. Çözüm: Uzun vadeli olarak düşünüyorsanız kirpik kıvırıcı ve rimellerden uzak durun. Özellikle makyajınızı temizlerken pamuğa gelen kirpiklerden anlayabilirsiniz rimelinizin nasıl bir ürün olduğunu.

4. Çözüm: Yeşil çayı demledikten sonra yine pamuk sayesinde kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika kadar kirpiklerinizde beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

5. Çözüm: Kaş ve kirpik serumlarını deneyebilirsiniz. İçerdikleri besleyici takviyeler kirpiklerinizin daha çabuk uzamasını ve gürleşmesini sağlayacaktır.

Kaş Gürleştirmek İçin Doğal Öneriler yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Neler Yapılmalı? başlıklı yazı dizimiz umarım işinize yaramıştır. Yorumlarınızı bekliyorum.

Hoççakalın 🙂

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu