Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Tüy Sarartıcı Krem Nasıl Kullanılır? Tüyleri Çoğaltır Mı?

Reklam

Acil durumlarda başvurulan tüy sarartıcı krem, kadınlar için hayat kurtarıcı bir ürün. Tüyleri almak yerine 15-20 dakikada tüyleri sarartma fikri son derece mantıklı.

Ancak tüy sarartıcı kremin zararları var mı? Acil durumlarda işe yarayan bu ürün, tüyleri çoğaltır mı, kalınlaştırır mı? İşte bu yazımızda, tüy sarartıcı kremin kullanımından tutun da aklınıza takılan soruların hepsine cevap vereceğiz.

Tüy Sarartıcı Krem Kullanımı

Piyasalarda birçok markanın tüy sarartıcı kremi yer alıyor. Ancak bunlardan en çok tercih edileni Sesu tüy sarartıcı kremidir. 

Tüy sarartıcı kremin kutusu içerisinde aktivatör krem, renk açıcı krem, ölçülü karıştırma kabı ve spatula bulunuyor. Tüyleri sarartmak için bu iki kremi birbirine doğru ölçülerde karışmanız önemlidir. 

Tüy sarartıcı krem
Sesu tüy sarartıcı kremin kullanımı

Eğer tercihiniz Sesu markasından yanaysa, karıştırma kabına 1 ölçü aktivatör krem, 2 ölçü de renk açıcı krem koyup karıştırmanız gerekiyor. Ardından, tüylerinizin sararmasını istediğiniz bölgeye karışımı spatula yardımıyla ince tabaka halinde sürerek kaplayın. Yaklaşık 4-10 dakika beklettikten sonra su ile yıkayın. 

Diğer markaların kremlerini ise, kutu arkasında yazan bilgilere bakarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Tüy Sarartıcı Krem Nerelerde Kullanılır?

Tüy sarartıcı kremin özellikle kol ve bacaklarda kullanımı bulunuyor. Ancak yüz, kirpik, kaş, genital bölge, perianal ve göğüs için kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Tüy Sarartıcı Kremin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Tüy sarartıcı kalıcı mı? Ne kadar etkili? soruları internette çok aranır olmuş. Kremi kullandıktan 2 hafta sonra sararmış tüyler eski rengine dönecektir. Bundan dolayı, kalıcılık söz konusu değildir. Ancak birkaç hafta ten renginize yakın tüylerle konforlu kullanımı vardır. 

Tüylerden kurtulmanın en etkili yolu elbette ki lazer epilasyon yöntemidir. Fakat lazer kadar etkili olmasa da jilet, tüy sarartıcı kremler, tüy dökücü krem, ağda ve epilasyon aleti ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün.

Tüy Sarartıcı Krem Tüyleri Çoğaltır Mı?

Herhangi bir kalıcı sararma yöntemi olmadığı için yaklaşık 2 haftada tüyleri orijinal rengine döndürecektir. Ayrıca kullanıcı yorumlarına göre, kıl köklerini beslediği, hatta olduğundan daha koyu renkte ve sert tüylerin çıktığı iddia ediliyor.

Tüy Sarartıcı Kremin Yan Etkileri Var Mı?

Kutu halinde satılan tüy sarartıcılar, kimyasal bir sürü içerikten oluşuyor. İçeriğinde herhangi bir maddesi sizde kaşıntı, kızarıklık ve tahriş yapması olası. Haliyle içeriğinde bulunan maddeye alerjiniz olması dahilinde bu gibi yan etkilerle karşılaşmanız mümkün.

Bunun yanı sıra, kullanım sırasında cildinize uyguladığınızda bekletme süresini aşmanızla kaynaklı görülebilir. Özellikle genellikle bekletme süresi 4-6 dakika dense de, hassas ciltlerde 4-5 dakika yeterli geleceğini de söylemekte yarar var.

Uraw Tüy Dökücü ve Azaltıcı Sprey Gerçekten Etkili Mi?

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu