Reklam
Güzellik ve bakımGüncel HayatGüzellik ve Bakım

Evde Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Reklam

Dış görünüş konusunda pek çok kişi için geçerli olan bazı kanılar bulunuyor. Bu kanılar genel olarak daha çok güzel ve bakımlı bir görünüme sahip olmakla ilgili olabiliyor. Genellikle dış görünüş denilince ilk akla gelen şeylerden biri tırnaklar oluyor. Tam da bu nedenle pek çok kişi evde tırnak uzatma yöntemleri nelerdir? sorusunu soruyor.

Pek çok kişi için sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olmak oldukça önemlidir. Fakat güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmak kadınlar için daha önemli bir yerdedir. Eğer sizde tırnaklarınızı uzatmak istiyorsanız bu yazıda detaylı bilgiyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

evde tırnak bakımı nasıl yapılır
evde tırnak bakımı nasıl yapılır

Kadınlar İçin Evde El Ayak Tırnak Bakım Önerileri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

Tırnak Nasıl Uzar?

Her el ve ayak parmaklarında adeta bir koruyucu tabaka olarak bulunan tırnaklar bulunuyor. Tırnakların sağlıklı bir şekilde uzaması diğer pek çok organ hakkında doğrudan ya da dolaylı olarak bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir. Tırnaklarda tıpkı saçlar gibi temelinde keratin adlı maddeyi bulundurur.

İşte tam da bu nedenle saç ve tırnak yapı olarak da birbirine benzer özellikler gösterebilir. Bu yüzden saçlarınız ile tırnaklarınızın sağlıklı olması için aynı malzemeleri ya da ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz evde tırnak uzatma yöntemleri ile ilgili pek çok faydalı ve işe yarayan tarifleri bu yazıda oldukça detaylı bir şekilde bulmanız gayet mümkündür.

Tırnakları Uzatan ve Besleyen Şeyler

Tırnaklarınızı uzatmak istemeniz gayet doğal bir şeydir. Ancak tırnaklarınızı uzatırken aynı zamanda beslemeniz ve daha bakımlı hâle getirmenizde gayet mümkün olabilir. Tırnaklarınızı uzatırken bakım yapabileceğiniz şeyleri evde tırnak uzatma yöntemleri içerisine ekleyebilirsiniz. Tırnaklarınızı hem uzatıp hem de bakım yapmanıza yardımcı olacak şeyler şunlardır:

evde french oje yapımı
Evde Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?
  • Hindistan cevizi yağı
  • Zeytinyağı
  • Limon suyu
  • Susam yağı
  • Aleo vera jeli

Bu ve bunun gibi daha pek çok doğal içerikli ürünü kısa bir süre bile tırnaklarınızda bekleterek düzenli yaptığınız takdirde rahatlıkla etkilerini görebilirsiniz.

Tırnak Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tırnak Uzatan Karışımlar

Tırnaklarınızı uzatmak istiyorsanız yapmanız gereken bazı şeyler bulunuyor. Bu şeylerin başında ellerinizi temiz tutmanız ve bol su içerisinde tutmanız gerekiyor. Ancak tırnak uzatan malzemelerden daha kısa sürede etki almak isterseniz birkaç malzemeyi bir arada kullanmanız gerekebilir. Bundan dolayı evde tırnak uzatma yöntemleri arasında yer ala karışımları mutlaka yapmanızda fayda vardır.

evde el ve ayak bakımı
Evde Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Tırnaklarınız için yapabileceğiniz karışımlar şunlardır:

  • Hindistan cevizi ve zeytinyağı
  • Limon suyu ve aleo vera jeli
  • Susam yağı ve hint yağı
  • Gül suyu ve lavanta suyu
  • Elma sirkesi ve su

Bu karışımlardan bir ya da birkaçını düzenli olarak yaptığınız takdirde tırnaklarınızın oldukça hızlı bir şekilde uzayıp daha bakımlı bir hale geldiğini göreceksiniz. Tırnak bakımınızı yaparken bu yağları eksik etmeyin.

Evde Tırnak Nasıl Uzatılır?

Evinizde pek çok şeyle ilgili bakım ve onarım yapmanız gayet mümkün bir durumdur. Özellikle evinizde kişisel bakımla ilgili pek çok şey yapmanız oldukça mümkündür. Bunun için gerekli olan tek şey yeterli malzemeleri temin etmek ve biraz zaman ayırmaktır.

Özellikle evde tırnak uzatma yöntemleri ile ilgili yapabileceğiniz pek çok şey bulunuyor. Evinizde yaptığınız bakım ürünlerini ya da karışımları oldukça kısa süre içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Aynı zamanda tırnaklarınızı uzatırken aynı zamanda bakım da yapmış olursunuz. Zaten sağlıklı ve bakımlı olmayan tırnakların uzaması ne yazık ki pekte mümkün bir şey değildir. Bu nedenle tırnaklarınızı sadece uzatmak yerine bakım yapan ve besleyici etkisi olan ürünler kullanmanız her zaman daha faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu