Reklam
Eğlence

Valorant Val 59 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Reklam

Valorant Hata Kodu 59 ile karşılaştıysanız merak etmeyin, burada neden olduğunu ve Valorant val 59 hatası nasıl düzelteceğinizi öğreneceksiniz.

Her oyun iniş ve çıkışlarıyla birlikte gelir. Riot Games’in Valorant oyunu da farklı değil, zaman zaman hata kodları ve bir sorun çıkıyor. Her yeni güncelleme ve battle pass çıkışıyla birlikte Valorant oyunu, hata kodlarıyla zora giriyor gibi görünüyor.

Valorant Val 59 Hatası Neden Olur?

Valorant hata kodları için resmi Riot Games destek sitesi başlığında, Hata Kodu 59’un arkasındaki nedenin “LoginQueueFetchTokenFailure” olduğu belirtiliyor. Bu, temel olarak oturum açma sırasında görünen bir sorun olduğu anlamına gelir, bu nedenle Valorant val 59 hatası görünecektir.

Ancak neden oturum açma sırasındaki sorunlar sizin tarafınızda görünsün? Yeni başlayanlar için, göz önünde bulundurmanız gereken ilk neden, Valorant istemcisinin kötü bir şekilde başlatılıp başlatılmadığıdır. Bazen oyun istemcisi, Riot ID gibi giriş sırası bilgilerini düzgün yüklemez, bu nedenle Valorant val 59 hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Başka bir nedeni ise, Riot Vanguard’ın oturum açma sırası bilgilerini işlevsel olarak işlememesi olabilir. Riot Vanguard’ın Valorant’ta birçok hata koduna neden olduğu biliniyor.

Val’de Hata Kodu 59’u Nasıl Düzeltirim?

Val 59, oyuncuların Valorant oynarken yaşadığı yaygın bir hatadır. Ancak, bu sorunu oldukça kolay bir şekilde çözebilirsiniz. İşte Valorant Val 59 hatasını çözmek için izlemeniz gereken tüm adımlara bir göz atın.
valorant val 59 hatası çözümü
val 59 hatası çözümü

Riot İstemcisini ve Bilgisayarı Yeniden Başlatın

Bu Hata Kodu Val’i düzeltmek için deneyebileceğiniz ilk çözüm, Riot İstemcisini ve PC’nizi yeniden başlatmaktır. Riot Games, sorunu çözmek için bu çözümü denemenizi tavsiye ediyor.

Oyun istemcisini tamamen yeniden başlatmak için öncelikle Ctrl+Shift+Esc tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açacaksınız. Yukarıdaki İşlemler sekmesini seçin ve burada Valorant istemcisini bulun. Onu bulduğunuzda seçin ve Riot Client sürecini kapatmak için Görevi sonlandır’a tıklayın. Buradayken, Valorant Hata Kodu 59’unuzu düzeltme şansınızı artıran Valorant oyunuyla ilgili diğer işlemleri de sonlandırmalısınız.

Riot İstemcisini tamamen kapattıktan sonra, oyunu yeniden başlatmayı deneyebilir ve Valorant Hata Kodu 59 ile ilgili bir sorun olup olmadığına bakabilirsiniz. Bir sorun varsa, oyun istemcisini kapatıp bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

Valorant Hata Kodu 59 hala devam ediyorsa sorunu çözmek için deneyebileceğiniz bir sonraki çözüm şudur:

Vanguard’ı Yeniden Yükleyin

Sevilen Riot oyunu Valorant’ın Vanguard hile önleme sistemi, Val 59 Hata Kodu gibi Valorant Hata Kodlarına neden olmasıyla ünlüdür. Bu durumu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Görev Yöneticisi’nde (Ctrl+Shift+Esc) istemciyi ve Valorant oyunuyla ilgili diğer işlemleri kapattığınızdan emin olun. Ayrıca Windows Görev Çubuğunuzun sağ alt kısmındaki Sistem Tepsisi seçeneğini de açmalısınız (yukarıyı gösteren ok) ve Vanguard veya Riot Client’ı görürseniz, onlara sağ tıklayın ve kapatın.
  2. Aşağıdaki Arama Çubuğuna gidin, Komut İstemi’ni arayın, sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın.
  3. Bu komutları birer birer yazın: “sc delete vgc”, Enter’a basın ve “sc delete vgk”, Enter’a basın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor
  5. PC’niz tekrar açıldığında, Arama Çubuğuna gidin, Bu Bigisayar’ı arayın ve seçin.
  6. C bölümünüzde olması gereken Program Files klasörünü bulun (“C:\Program Files”)
  7. Riot Vanguard klasörünü burada bulun ve bulduktan sonra sağ tıklayın ve Sil’e tıklayın.
  8. Riot Client’ı tekrar açın, bu, Vanguard’ı yeniden yüklemeye başlamalıdır.
  9. Vanguard’ın yeniden yüklenmesi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu, Hata Kodu Val 59 ile ilgili sorununuzu çözmenize yardımcı olmadıysa, Riot destek ile iletişime geçmeniz gerekir.

Riot Destek İle İletişime Geçin

Valorant val 59 hatası hala devam ediyorsa, Riot Destek ekibi ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Bazen sunucu bakımı nedeniyle sunucu durumu kapalı olabilir veya acil bakım bile olabilir, bunların hepsi Riot Games tarafında sorunlardan kaynaklanan Valorant Hata Kodlarının nedenleridir. Bu tür hata kodlarının nedenlerini ve çözümlerini Valorant Hata Kodu Merkezi’nde bulabilirsiniz.

Valorant Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant Nick Değiştirme Nasıl Yapılır? | Valorant İsim Önerileri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu