Reklam
Güncel Hayat

Zencefilin Cinselliğe Faydaları

Reklam

Zencefil, dünya çapında libido artırıcı, tıbbi tedavi olarak kullanılan afrodizyak bir besindir. Zencefil, sağlık yararları ile ünlü bir baharat olan zerdeçalın akrabasıdır. Zencefil, bu baharatın libidoyu etkileyebileceği yönlerde zerdeçalla bazı benzerlikler bile paylaşıyor. Zerdeçal gibi zencefilin de vücuttaki oksidatif stresi azalttığına inanılıyor. Daha fazlası için zencefilin cinselliğe faydaları adlı yazımıza göz atın.

İçindekiler

Zencefilin Erkek Cinselliğe Faydaları

Daha iyi dolaşım, hem kadınlara hem de erkeklere yatak odasında daha iyi bir deneyim sağlayabilir. Ancak zencefilin en heyecan verici özelliklerinden bazıları özellikle erkekler tarafından beğenilmektedir. Bu nedenle, kadınlar lezzeti ve sağlık özellikleri nedeniyle kesinlikle zencefilin tadını çıkarsa da, bu lezzetli baharattan en çok ödül alan erkeklerdir.

zencefilin cinselliğe faydaları
zencefil cinselliğe faydaları

Erektil Disfonksiyonu Giderir

Journal of Cardiovascular Pharmacology’de yayınlanan bu çalışma da dahil olmak üzere çok sayıda araştırmaya göre zencefil, erektil disfonksiyonu (ED) tedavi etmek için kullanılan bazı reçeteli ilaçlara benzer şekilde kan basıncını düşürebilir. Zencefilin kan basıncını düşürmeye yönelik doğal faydası kalp ve damar sağlığını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda cinsel performansı ve cinsel doruğa ulaşma yeteneğini de etkiler.

Ek olarak, zencefilin dolaşım takviyesi olarak kullanımına ilişkin 2017 yılında yapılan bir araştırma, baharatın ED tedavisi olarak potansiyelini vurguladı. Tam bir kanıt değil ama zencefilin cinsel işlev üzerinde olumlu bir etkisi olabileceği iddiasına kesinlikle meşruiyet kazandırıyor.

Testosteron Üretimini Artırabilir

2018 yılında yapılan bir araştırma zencefil ve testosteron üretimini ilişkilendirdi. Ve bu, zencefilin erkekliğe faydalarının gerçek anahtarı olabilir. Kesinlikle, hormonal dengesizlikle mücadele eden erkekler için umut verici olduğunu kanıtlıyor.

Testosteron, erkeklerin cinsel performansı ve cinsel dürtüsü için hayati hormonlardan biridir. Çalışmaya göre zencefil, kan akışını artırarak ve lüteinizan hormon düzeylerini artırarak testosteron üretimini uyarabilir. Bu düşük libidodan muzdarip erkekler için umut verici bir haber.

Erkeklerde Doğurganlığı Artırabilir

Zencefilin erkekler için faydalarından biri de erkek doğurganlığını artırabilmesidir. 2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre, zencefil doğurganlık sorunları olduğu bilinen erkeklerde sperm hareketliliğini artırdığı gözlemlenmiştir.

Zencefili cinsel sağlıkla ilişkilendiren tüm bu araştırmalar inanılmaz derecede umut verici görünse de, zencefilin tüm erkeklerin cinsel sağlığını iyileştirip iyileştiremeyeceğini ve doğurganlık için nasıl kullanılabileceğini belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğu eklenmelidir. Erkeklik için zencefil kullanmayı kendi başınıza denemeden önce lütfen bir tıp uzmanıyla konuşun.

Zencefilin Kadınlara Faydaları

Kadınların erkekler için olduğu kadar kanıta dayalı faydalar olmasa da zencefil, zencefilin kadınların cinsel sağlığını ve cinsel işlevini de destekleyebileceğinin bir göstergesidir.

Kadın Doğurganlığını Artırabilir

Bir hayvan çalışmasında, zencefilin dişi doğurganlığını iyileştirdiği görülmüştür. Zencefil ve doğurganlık üzerine araştırmalar henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen, bu baharat hamile kalmaya çalışan kadınlara yardım etme konusunda kayda değer bir umut vaat ediyor.

Cinsel Sağlık İçin Beslenme Sunar

Zencefilin kadınlar için hiç düşünmemiş olabileceğiniz bir cinsel faydası, düşük kalorili olmasına rağmen besleyici olmasıdır. Zencefil potasyum, magnezyum ve C vitamini içeren kadınların cinsel sağlığına faydalı eser miktarda besin içerir.

Cinsel İşlevi ve Cinsel Yaşam Kalitesini İyileştirebilir

Ancak zencefilin kadınlara yardımcı olmasının en iyi yollarından biri, libido ve cinsel işlevi nasıl etkileyebileceğidir. Daha önce de belirttiğim gibi baharat dolaşımı artırabilir ve bunun sonucunda ortaya çıkan faydalar sadece erkekler için geçerli değildir. Zencefilin dolaşımı iyileştirmesi, bir kadının cinsel zevkini ve doruğa ulaşma yeteneğini doğal olarak artırabileceğini gösterir.

Zencefil Cinsel Gücü Artırır Mı?

Zencefilin sekse yardımcı olarak kullanılmasının en dikkat çeken yolu, bu mütevazi baharatın artan kan akışı ve gelişmiş dolaşım ile bağlantılı olmasıdır. Ancak daha iyi kan akışı, cinsel performansınızı nasıl artırır?

Zayıf dolaşım, erkeklerde erektil disfonksiyonun en yaygın nedenlerinden biridir. Ve zencefil, şaşırtıcı derecede yaygın olan bu cinsel işlev bozukluğuyla mücadelede güçlü bir yardımcı olabilir. Yetersiz dolaşım erkekler için bir sorun olarak daha sık konuşulsa da, kadınların libidosunu ve doruğa ulaşma yeteneğini de olumsuz etkileyebileceğini unutmayın.

Tabii ki, dolaşımın iyileştirilmesi zencefilin cinsel olarak kullanılmasının birincil yoludur, ancak zencefili baştan çıkarma ve cinsel tatmin için kullanmanın başka yolları olabilir.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu