Reklam
Genel

4444 Salatı Tefriciye Duası Nasıl Okunur? Ne İçin Okunur?

Reklam

Genellikle bir isteği olanlar, sınava girecekler veya hastalar 4444 Salatı Tefriciye duası okur. Gerçekten de Salatı Tefriciye fazileti diye bir şey var. Her kim ki bu duayı okursa, sıkıntılarından kurtulacak, istekleri kabul olacak ve hastalara şifa olacaktır. Peki, bu dua nasıl okunur, ne kadar okunmalı sorusunun yanıtını arıyorsanız, içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Salatı Tefriciye Fazileti

4444 Salat-ı tefriciye duası ne kadar okunmalı, neye iyi gelir? Salatı tefriciye mucizeleri nelerdir?

4444 Salatı Tefriciye duası
Salat-ı Tefriciye mucizeleri
  • Her gün 41 kere Salatı Tefriciye okuyan kişinin rızkı bollaşır ve ayrıca Allah’u Teala huzursuzluk ve sıkıntılarını giderir.
  • Günde 4444 kere Salatı Tefriciye duasını okuyan kişinin her ne sıkıntısı olursa olsun o sıkıntıdan kurtulur.
  • Her gün 21 kere bu duayı okuyan kimsenin rızkının yağmur gibi yağacağı ifade edilmiştir.
  • Günde 100 kere okuyan kimsenin her amacına ulaşacağı ve kişinin aklına ve hayaline bile gelmeyecek lütuflara nail olacağı beyan edilmiştir.
  • Hasta olan bir kimse bu duayı okursa şifa bulur.
  • Önemli ve hayırlı işlerden olumlu sonuç almanıza yardımcı olur.
  • Kişinin üzerindeki bela ve musibetleri ortadan kaldırır.
  • Vakit namazlarından sonra 11 kere Salatı Tefriciye duası okuyan kişinin rızkı kesilmez, ayrıca kişiyi maddi ve manevi açıdan yüce bir mertebeye ulaştırır.
  • Bu duayı okumakta ısrarcı olanlar her türlü düşman şerrinden muhafaza edilirler.

Salatı Tefriciye Okunuşu

4444 Salatı Tefriciye duası
Salat-ı Tefriciye duası Arapça

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

Salatı Tefriciye Türkçe Meali

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu?

Salat-ı Tefriciye duası abdestsiz okunabilir. Ayrıca kadınlar adetliyken de bu duayı okumalarında herhangi bir sakınca yoktur.

Nazar Belirtileri ve Nazardan Korunma Yolları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu