Reklam
GenelSağlık

Alerji ve Kaşıntı Karşıtı Krem Önerileri

Reklam

Vücudun belirli bölgelerinin hatta kimi zaman vücudunuzun tamamının kaşındığını hissedebilirsiniz. Bu durumun basit bir şeye vücudun reaksiyon göstermesinden, egzamaya kadar bir çok nedeni olmasının yanı sıra  çözüm için alerji ve kaşıntı karşıtı krem önerileri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

Alerji ve Kaşıntı Karşıtı Krem İsimleri

Öncelikle kaşıntı için cilt doktoruna görünmenizi tavsiye ederiz. Doktora gitmeden önce ilaç isimlerine ve fiyatlarına bakarak kullanmadan önce fikir edinebilirsiniz.

  • Dermovate krem- Özellikle egzama tanısı almışsanız bu ilaç bire bir etkili. Kortizon içerdiği için ince bir tabaka halinde kullanmak gerekiyor. Doktor önerisi olmadan kullanılmaması gerekmektedir.
  • Travocort krem- Kan damarlarını büzdüğü için kaşıntıyı gidermenin yanı sıra böcek ısırıklarına karşı da iyi gelmektedir.
  • Fenistil- Özellikle cilt rahatsızlıklarına bağlı olan kaşıntılara iyi gelmektedir.
  • Stilex jel- Alerji ve kaşıntı giderici olmasının yanı sıra güneş yanıklarına ve böcek sokmalarına karşı da iyi gelmektedir.
cilt kaşıntısı için krem önerileri
cilt kaşıntısı için krem önerileri
  • Sudocrem- Genellikle akşam kullanımı tavsiye edilir.
  • Bepanthol kaşıntı giderici krem- Özellikle kuruluk ve alerjik reaksiyonlarda kullanabilirsiniz.
  • Pruzon pomad
  • Hipokort
  • Momecon
  • Ketoral

Alerji ve Kaşıntı Karşıtı Krem Önerileri ve Fiyat Listeleri

Alerji ve Kaşıntı Karşıtı Krem Önerileri
Alerji ve Kaşıntı Karşıtı Krem Önerileri

Kremlerin en yüksek ve en düşük fiyatları bulunmaktadır. Bu yazı dizimizde sizler için krem ve jel önerilerinin ortalama olarak fiyatları sunulmaktadır.

Dermovate krem 50 gr- 16 tl

Travocort krem 15 gr- 17 tl

Fenistil 30 gr- 13 tl

Stilex 30 gr- 16 tl

 

En İyi Kaşıntı Kremi Hangisidir?

Her vücuda iyi gelen ürün farklı diyebiliriz aslında. Kimisinin belirli bir ürüne karşı alerjisi varken kimisinin kaşıntısı bu durumdan kaynaklanmıyor olabilir. Kimisi belirli bir ürüne karşı alerjenden kaynaklanırken kimisi bambaşka bir nedenden dolayı kaşınmaktadır.

Bu yüzden en sağlıklı tercih özellikle cilt doktoruna danışarak krem veya benzeri ürünleri kullanmak olacaktır. Kimi zaman doktor tavsiyesinde dahi hastaya iyi geleceği düşünülen ilaç beklenilen etkiyi göstermez. Yine bu durumda bir uzman doktora danışarak daha etkili olan bir ilaç yazmasını isteyebilirsiniz.

Alerji ve kaşıntı karşıtı krem önerileri yazı dizimiz umarız sizler için de faydalı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu