Reklam
Saç

Bebek Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Reklam

Bebek kumralı saç rengi, özellikle açık ve buğday tenli sıcak cilt tonlarına sahip kadınlar için mükemmel bir renk. Saçlarınız için yeni bir renk arayışı içindeyseniz, bebek kumralı tam size göre!

Kadınlar saçlarının bakımlı görünmesi için her türlü ürünü kullanırlar. Saçlarında değişiklik yapmanın en kolay yolu ise boya yapmaktır. Bebek kumralı için saçınız açık tonlarda ise, evde kendi kendinize elde edebileceğiniz bir renktir. Koyu renk saçlar için bu rengi elde etmenin tek yolu kuaförde saçların işleme tabi tutulmasıdır.

Bebek Kumralı Ne Renk?

Bebek kumralı saç rengi, yaz aylarında bronz tenli kişilerde hoş bir yansıma yapar. Soğuk saç renklerinden olan bebek kumralı gri, küllü ve dore tonların karışımıyla elde ediliyor.

Bebek kumralı saç rengi
Bebek kumralı

Saç boyanızı seçerken ten renginize ve göz renginize göre tercih yapmanız gerekir. Bunun yanında, daha önce saçlarınızda boya kullandıysanız bu konuyu da dikkate alarak karar vermelisiniz.

Bebek kumralı saç rengi
Açık bebek kumralı

Saçlarınızın bakımlı ve hoş bir görüntü kazanması için çok sık işlem yaptırmamanız gerekir. Özellikle yaz aylarında havuz, deniz ve güneşin etkisiyle saçlarınızın nem dengesi değişir.

Saç açma ve renk değişimleri yapmak istiyorsanız, ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapmanızın faydası olur. Zira, yazın havuz ve denizin etkisiyle saç renginizde akma yaşanır. Bu sebepten saçlarınızın yıpranmaması için iyi düşünmeniz önemlidir.

Bebek Kumralı Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Bebek kumralı saç rengi ilk defa saçınızda boya kullanacaksanız ve açık tonlarda bir saç renginiz varsa tek boyada elde edebileceğiniz bir renktir.

Koyu bir renk, röfle ve balyaj gibi işlemlerden geçmiş bir saçınız varsa, kuaförünüz birkaç boya karışımıyla bebek kumralına kavuşmanızı sağlayacaktır.

Evde saç açma işlemi yapmayı tercih ediyorsanız, bu amaçla üretilen malzemeleri kullandıktan sonra bebek kumralı saç rengini deneyebilirsiniz. Tüm saçınızda aynı rengin hâkim olması için saç boyunuza göre bir veya iki kutu boya kullanmanız gerekebilir.

Bebek Kumralı Saç Boyası Numaraları

Bebek kumralı saç rengi, birkaç boyanın karışımıyla elde edilebilir. Ya da birçok boya markasının bebek kumralı olarak satışa sunduğu bir üründür.

Saçınızın alt rengine bağlı olarak tek uygulamada bebek kumralı saç rengine sahip olabilirsiniz.

Her markada farklı numaralarda olsa da istediğiniz saç rengini katalogdan veya boya kutularının üzerinde bulunan görsellerden inceleyerek de seçebilirsiniz.

Boya markalarına göre bebek kumralı saç rengi numaraları:

  • Igora Royal Bebek Kumralı: 8.4
  • Palette Bebek Kumralı: 7.0
  • Loreal Excellence Bebek Kumralı: 7.3
  • Colour Specialist C.Expert Bebek Kumralı: 8.1
  • Garnier Bebek Kumralı: 7.0

Bebek Kumralı Ombre

Açık kumral tonlarında saç rengine sahipseniz daha da doğal bir hava kazanmak için bebek kumralı ombre yaptırmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede yaz mevsimde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir saç rengine kavuşmuş olursunuz.

Bebek kumralı saç rengi
Bebek kumralı ombre

Bebek kumralını kullanan kadınlar daha genç ve canlı görünmesi sebebiyle bu rengi tercih ederler. Siz de saçlarınızda küçük değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız ve açık tenliyseniz bebek kumralı ombreyi deneyebilirsiniz.

Bebek Kumralı Esmerlere Yakışır Mı?

Bebek kumralını ton olarak birçok kadın beğenir ve uygulamak ister. Ancak saç boyası her tende farklı bir duruş sergiler.

Bebek kumralı saç rengi beyaz ve buğday tenli kadınların rahatlıkla tercih edebileceği bir renktir. Ama koyu tene sahip esmer tenli kadınlar, bebek kumralını tercih ederek istediği görüntüyü elde edemeyebilirler.

Bebek kumralı saç rengi
Bebek kumralı esmerlere yakışır mı

Ancak bebek kumralını kullanmak isteyen esmer tenli kadınların kendilerine yakışan bir ton elde edebilmek için mutlaka kuaförlerinden yardım almalı. Bu sayede sonuçtan daha fazla memnun kalabilirler. Zira, kuaförler birçok farklı rengi karıştırarak size yakışan tonu bulmanızda yardımcı olacaktır.

Türk Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu