Reklam
Eğlence

Bride To Be Partisi Nasıl Yapılır? Bride To Be Malzemeleri Nelerdir?

Reklam

Bride to be partisi olarak da geçen bekarlığa veda partisi, gelinlerin evlilik öncesi düzenlediği ve sadece kadınların katıldığı bir organizasyondur. Bu parti, gelin adayı için bekarlığın son günü olduğu için en yakınlarıyla kutlanır, eğlenilir. Bride to be partisi hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık ve derledik. İçeriğimize göz atın ve bekarlığa veda partinizi doğru organize edin.

İçindekiler

Bride To Be Ne Demek?

Bride to be Türkçe karşılığı “gelin adayı” ve “gelin olma” anlamlarına gelir. İngilizce kelime olan bride to be, düğün öncesi gelinlerin bekarlığa veda partisidir. Bu partide pek çok malzeme ve eşyada “bride” kelimesi kullanılır.

Bride Partisini Kim Yapar?

Bride to be partisi gelinin yakın kız arkadaşları, annesi, kayınvalidesi ve diğer yakın kadın akrabalar tarafından organize edilir.

Bride Parti Nerede Yapılır?

Bekarlığa veda partisi için genel olarak tekne, bir otelin davet ya da parti salonu, gelin hamamı veya ev tercih edilir. Mekana karar verildiğinde bir organizasyon şirketi ile tüm gerekli malzemeler hazırlanır.

Bride To Be Malzemeleri

 • Bride to be taç
 • Bride to be masası
 • Renkli tüylü otriş
 • Bride to be pastası
 • Bride to be dövme
 • Konfeti
Bride to be
bride to be malzemeleri
 • Bride sabahlık
 • Bride bileklik
 • Bride to be balon
 • Bride to be banner
 • Bride to be kuşak
 • Bride to be flama

Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Hazırlanır?

Bekarlığa veda partisini düzenlemekle görevlendirildiyseniz, size yol haritası olacak 7 adımı paylaşmak isteriz. İşte bride to be partisini planlamak için 7 adım.

Bride to be
bride to be partisi

1. Konuk Listesini Belirleyin

Gelinlere bir yer belirlemeden önce bekarlığa veda katılımcılarının kim olacağına karar verilmeli. Böylece grup büyüklüğü, konaklama ve faaliyetlerle ilgili kararları etkileyecektir.

2. Bir Yer seçin

Bir bekarlığa veda destinasyonu seçmede birkaç faktör vardır. İklim, hava ve aktivite tercihleri ile buna karar verebilirsiniz.

 1. Sıcak mı yoksa soğuk hava mı tercih edersiniz?
 2. Alkolsüz olmasını ister misiniz?
 3. Bir kulüpte parti yapmak mı yoksa gözlerden uzak bir kulübede eğlenmek mi istiyorsunuz?
 4. Ormanda yürüyüşe mi çıkmak istersiniz yoksa büyük bir şehirde lüks restoranlara mı gitmek istersiniz?

Bu soruları sormak seçenekleri azaltmaya yardımcı olacaktır. Oradan, zamanı ve uçuşların maliyetini de düşünmek isteyeceksiniz. İki destinasyon benzer olanaklar sunuyorsa ancak birine seyahat etmek daha ucuzsa, kararınız bazen sizin yerinize verilebilir.

3. Tarih Belirleyin

Bekarlığa veda partisinin ev sahibi, kendisi için en uygun olan iki ila dört tarihi seçmek için gelinle birlikte çalışmalıdır. Bu tarihlerden hangilerine katılıp katılamayacaklarını netleştirmek için davetliler bir aplikasyon üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yoklanır.

4. Konaklama Yerinizi Ayırtın

Bekarlığa veda partisi için neredeyse her zaman otel odaları yerine bungalov tarzı evler kiralayabilirsiniz. 15-25 arası büyük bir grupsa, şehrin biraz dışına çıkmak iyi fikirdir.

5. Faaliyetlerinizi Planlayın

Geldiğiniz gece ya da üç gün kalıyorsanız tam gün olsun, evinizin havuzunda takılmak veya daha mütevazı bir şey yapmakta yanlış bir şey yok. Bekarlığa veda etkinliği seçenekleri arasında kulüplere ve barlara gitmenin ötesinde, genellikle tekne kiralama, spa etkinlikleri, açık hava piknikleri, özel yoga ve fitness dersleri, yürüyüş turları ve mum yapımı veya yemek pişirme dersleri gibi grup dersleri bulunur.

6. Grup Yemekleri Düzenleyin

Büyük bir grupla akşam yemeğine veya brunch’a gidecekseniz, faturayı daha az baş ağrısına dönüştürmek için önceden ayarlamanız sağlıklı olur. Restoranın grup için belirli bir fiyattan oluşan ve belirli sayıda içki içeren sınırlı bir menü hazırlamaya istekli olup olmadığına bakın.

7. Katılımı Onaylayın

Bekarlığa veda partisi öncesinde, ev sahibi, konaklama ve etkinlikler için temel maliyetler hakkında iyi bir fikre sahip olmalıdır. Bu noktada, davetlilerin katılımla ilgili nihai kararlarını verebilmeleri için grupla tekrar iletişime geçmek ve tahmini maliyetleri paylaşmak iyi bir fikirdir. Belirli bir tarihten sonra iptal ederlerse, katılımcıların bu masrafların kendilerine düşen kısmı için hala hazır olacaklarını açıkça belirtin.

Cinsiyet Partisi Nasıl Yapılır? | Cinsiyet Partisi Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu