Reklam
ModaDüğünEğlenceGüncel Hayat

Pırıltılı Abiye Elbise Modelleri

Reklam

Özellikle bir yakınımızın düğünü veya kendimizin özel bir günüyse pırıltılı abiye elbise modelleri arasından seçim yapmayı tercih edebiliyoruz. Bu özel günde şık görünmek isteyip, dikkatleri üzerinizde toplamak istiyorsanız parıltılı abiyeler tam da sizlere göre…

Uzun Pırıltılı Abiye Elbise Modelleri

Özellikle bir yakınımızın düğünüyse ve o düğün salon düğünü veya şık bir mekanda yapılacaksa uzun abiye modelleri tercih ediliyor. Abiye elbisesi seçiminde az önce bahsettiğimiz iki durum önemli. İlki yakınlık dereceniz/ sizin ev sahibi olmanız ve bu organizasyonun yapılacağı yer.

pırıltılı uzun abiye elbise modelleri
pırıltılı uzun abiye elbise modelleri

Özellikle pırıltılı abiye elbise seçimi yapacağımız için tercih edilen yerin bu elbiseyi kaldırabilmesi gerekiyor.

Çok geniş omuzları olmayanlar yukarıdaki gibi bir abiye elbise modeli tercih edebilirler. Kayık yaka şeklinde olması omuzları daha fazla ortaya çıkartacaktır. Uzun abiye modeli tercih ederek ön tarafı açık ayakkabı modeli tercih edebilirsiniz.

uzun taşlı abiye modeli
uzun taşlı abiye modeli

Göğüs detayları dikkatleri üzerine çeken yukarıdaki gibi bir abiye elbise modeli tercih etmeye ne dersiniz?  Üst kısmı büstiyer gibi durmasıyla kendine çekiyor. Belden aşağısına ise prenses model gibi inen bir abiyeyle günün yıldızı olarak parıldayabilirsiniz.

Üniversite mezuniyetinde yukarıdaki gibi uzun abiyeler tercih edebilirsiniz.

pırıltılı uzun abiye modelleri
pırıltılı uzun abiye modelleri

Yukarıdaki fotoğrafta son dönem abiyelerde oldukça popüler olan bir detaya yer veriliyor. Abiye elbise üzerine tercih edilen tül detaylar artık fazlasıyla moda haline geldi. Son dönemlerin balon kol modasıyla birleşen abiye modellerine bakmanızı tavsiye ederim.

Dilerseniz bir süre sonra kemer ve tül detaylarını atarak da kullanabilirsiniz. Özellikle ağır bir davet ise ve gün sonunda partiye dönüşecekse yukarıdaki gibi abiye modeli sizler için ideal bir seçim olacaktır.

uzun siyah taşlı abiye elbise
uzun siyah taşlı abiye elbise

Vücudu saran siyah bir abiye ile gidilmeyecek yer yok. Özel ve şık bir yerin açılışı, düğünden kırmızı halıya kadar bir çok yerde giyilebilir.  Kadınları zayıf göstermesiyle bilinen siyah abiye elbiseler oldukça zarifte duruyorlar.

pırıltılı abiye elbise modeli
pırıltılı abiye elbise modeli

Bu senenin gelinlik modasını bilenler bilir. Dünyaca ünlü gelinlik modellerinde V şeklinde inen göğüs dekoltesi oldukça ön plandaydı. Bu durum abiye elbise modellerinde de yer etti. Özellikle göğüsleri çok büyük olmayan kadınlar için bu tarz abiyeler tercih edilebiliyor.

Kısa Pırıltılı Abiye Elbise Modelleri

Bacak dekoltesini seven veya boyu görece daha kısa olan kadınlar ise kısa abiye elbise modelleri arasından rahatlıkla seçimlerini yapabilirler.

taşlı abiye mini elbise modelleri
taşlı abiye mini elbise modelleri

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi kol detayları püsküllü, kısa parıltılı abiye tercihi yapabilirsiniz. Kol detayları olmasa sıfır kol olarak düşünürsek parti için de uygun bir elbise seçimi olacaktır. Üstelik bu elbise rengini bir çok farklı renkle kombinleyebilirsiniz. Aynı rengi kullanabileceğiniz gibi bej, toprak, krem, pembe bir çok alternatifiniz bulunmaktadır.

pullu kalem abiye elbise modeli
pullu kalem abiye elbise modeli

Kombini tamamlarken dikkat edilmesi gereken sadece renkler olmuyor tabi. Elbisenin modeli de burada önem taşıyor. Özellikle diz kapağınızın altında veya tam üzerinde bir elbise modeli tercih edecekseniz topuklu ayakkabı tercih etmenizi tavsiye ederim.

pullu abiye modelleri
pullu abiye modelleri

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi parlaklığı bol olan abiye modeli tercih edecekseniz ayakkabıyı daha mat duran bir model tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu elbise modelini sadece düğünde değil mezuniyette de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz Birbirinden Güzel Mezuniyet Elbisesi Modelleri adlı yazı dizimizi de okuyabilirsiniz.

simli abiye elbise modelleri
simli abiye elbise modelleri

Gece partilerinde ise tamamen pullardan oluşan mini elbiseler tercih edebilirsiniz. Partide oluşan loşluk veya karanlıkla harika bir uyum sergileyebilirsiniz.

En Güzel Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbise modelleri de her şeyde olduğu gibi bir çok farklı model ve tarz barındırıyor. Önemli olan sizin tarzınızla en uygun olanı seçebilmek.

zarif abiye elbise modelleri
zarif abiye elbise modelleri

Son dönemlerin modası olarak üstü işlemeli altı saten düz inen abiye elbise modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle üst kısmı ince bacak kısmı kalın olduğunu düşünen ve gizlemek isteyen kadınlar yukarıdaki gibi bir abiye elbise tercihi yapabilirler.

uzun kollu abiye elbise
uzun kollu abiye elbise

Göğüs dekoltesinin oldukça moda halin geldiğini söylemiştik. Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi bir elbise tercihi yapacaksanız fakat göğüs dekoltesini taşıyamayacağınızı düşünüyosanız artık çok da fazla endişelenmeyin.

Bare lifts bantlar sayesinde göğüs dekoltesini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde istediğinizden daha fazla bir dekolte oluşmayacaktır.

kısa taşlı abiye elbise
kısa taşlı abiye elbise

Kısa elbiseleri uzun elbiselere oranla daha fazla yere giderken kombin yapabiliyoruz. Uzun elbiseler daha ağır oldukları içindir belki de.

taşlı abiye elbise modeli 2019
taşlı abiye elbise modeli 2019

Özellikle kendi nişanınız ise yukarıdaki gibi uçuş uçuş abiye elbise modeli tercih edebilirsiniz. Üç Boyutlu Abiye Elbise Modelleri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

siyah yırtmaçlı abiye elbise
siyah yırtmaçlı abiye elbise

V şeklinde inen göğüs dekoltesi ve derin bir yırtmacın buluştuğu pırıltılı siyah abiye modelleri oldukça seksi görünüyor. Cep detayları ise özellikle poz verirken işlevsel olacaktır.

Daha fazla siyah abiye için Siyah Dantelli Abiye Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

parıltılı balon kol abiye modelleri
parıltılı balon kol abiye modelleri

Uzun balon kol şeklinde inen yırtmaç detayı bulunan parıltılı bu abiye elbise ise oldukça ihtişamlı duruyor. Dileyen bu şekilde bir abiye elbise alarak yırtmaç detayını kapattırabilir. Bu şekilde vücut hatlarını da belli etmediği için tesettür abiye elbise olarak da kullanabilirsiniz.

Tesettür Nişan Elbisesi ModelleriTesettür Söz Elbisesi Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Kalın Askılı Parıltılı Abiye Elbise Modelleri

Kalın askılar nerede olursanız olun sizleri rahat ettirecektir. Özellikle bol dans edecekseniz straplez veya omzu düşük elbiselere kıyasla kalın askılı elbiseler daha rahat ettireceklerdir.

parıltılı kısa elbise modelleri
parıltılı kısa elbise modelleri

Yukarıdaki gibi bir abiyeyi bir çok yere giderken kullanabilirsiniz. Aşırı abartı olmamasını ama göz doldurmasını istiyorsanız yukarıdaki gibi bir abiye tercih edebilirsiniz.

Abiyelerin üst kısmının transparan olması da son dönemlerde abiye ve gelinliklerde çok sık rastlanabiliyor. Göğüs kısmının taşlarla kapalı bel kısmının transparan detaylara sahip olması çok da şık duruyor.

taşlı saten uzun abiye
taşlı saten uzun abiye

Saten abiye elbise modelleri söz, nişan, düğün de bir çok yerde tercih edilebiliyor. Saten abiye elbiseler oldukça şık gözükürken en büyük dezavantajı ise bütün kusurları gösterebiliyor oluşu. Yukarıdaki abiye elbise de görmüş olduğunuz gibi üst kısmı taşlarla kaplı, belden aşağısı saten abiye elbise tercih edilebilir.

Özellikle bel kısmını ortaya çıkarmak isterseniz bu tarz bir abiye elbise tercih edebilirsiniz.

Pırıltılı abiye elbise modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu