Reklam
SaçDüğün

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Reklam

Gideceğiniz yere uygun olarak topuz modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Kimi zaman sıkı sıkıya toplanmış bir topuz ile ciddi bir görüşmeye gidebilirsiniz. Biz bu yazı dizimizde günlük kullanımda, özel günlerde hatta düğünlerde sıkça tercih edilen dağınık topuz saç modelleri ile sizlere seçenekler sunmak istedik.

İçindekiler

Günlük Dağınık Topuz Saç Modelleri

Gündelik hayatta kolay şekil verilebilirliği, sadeliği ve tatlı görünümü sayesinde dağınık topuz tercih edebiliyoruz. Eğer tamamen bozulacak raddeye gelmiyor ise saçı çabuk bozulanlar için de güzel bir alternatif oluşturuyor. Zaten aralardan çıkmış tutamların biraz daha çıkması kötü bir görüntü oluşturmuyor.

salaş topuz yapımı
salaş topuz yapımı

Ensede Dağınık Topuz

Dağınık topuzda ensede toplanmış modeller çok sık tercih ediliyor. Dağınıklığı sayesinde diğerine nazaran daha hoş ve doğal bir görünüm verdiğini de ekleyebiliriz.

gunluk daginik topuz
gunluk daginik topuz

Tek dezavantajı eğer yaz aylarındaysanız ensede toplanması daha fazla hararetin artmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden havanın çok sıcak olduğu durumlarda topuzu biraz daha yukarıdan yapmak daha işlevsel gözüküyor.

ensede daginik topuz
ensede daginik topuz

Kısa saçlı kadınlar da dağınık topuz saç modeli tercihi yapabilirler. Hatta saçı toplanacak kadar uzun saçı yok ise tel tokalar desteğiyle de dağınık topuzunuzu yaratabilirsiniz.

kisa sac daginik topuz
kisa sac daginik topuz

Yine özel günler için dağınık topuz  tercih etmek istiyorsanız aşağıdaki gibi zarif ve sade bir saç modeli yapabilirsiniz.

ensede daginik topu sac
ensede daginik topu sac

Maşalı Dağınık Topuz Saç Modelleri

Eğer saç konusunda el becerim var diyorsanız bir maşa desteğiyle sizde kuaföre gitmeden bu güzel saç modellerini uygulayabilirsiniz.

masali daginik topuz
masali daginik topuz

Gelin İçin Dağınık Topuz Saç Modelleri

Gelinler için düğün günü yapılan saçın titizlikle seçilmesi gerekiyor. Hatta çoğu gelin günümüzde provasını yaptırarak o günü sabırsızlıkla bekliyor. Açıkçası bence de böyle olması daha yararlı. O gün dar bir zaman diliminde beğenmediğiniz saçınızın bozulup tekrar yapılması düğününüze geç kalmasına neden olabilir.

gelin saci topuz
gelin saci topuz

Duvak tercih eden gelinler için de dağınık topuz en mantıklı seçeneklerden biri. Rahatlıkla saçlarınıza tutturabiliyorsunuz. Açık saç çok daha fazla kendini saldığı için böyle özel bir günde toplu saç çok daha işlevsel oluyor.

daginik topuz gelin saci
daginik topuz gelin saci
gelin topuzu sac modelleri
gelin topuzu sac modelleri

Duvak yerine topuzunuzun arasına bir taç veya minik çiçeklerle de süsleyebilirsiniz.

gelin icin örgülü daginik topuz sac
gelin icin örgülü daginik topuz sac

Dağınık Saçta Favori Modeller 2021

2018 senesinde de birçok kadın tarafından günlük dışarı çıkmadan özel günlere kadar bir çok farklı yere giderken dağınık topuzlar sık sık karşılaşılıyor. Hatta her gün bu saç modelini tercih edenler dahi var.

dağınık topuz 2018
dağınık topuz 2018

İnce telli ve hacimsiz görünen saçların daha dolgun bir görünüm elde etmesini sağladığını da söylemeliyiz. Katlı kesim saçları da unutmamak gerek. Salaş bırakacağınız tutamlar katlı kesim saçınız sayesinde daha hoş duruyor.

Kolay Topuz Saç Yapımı

daginik topuz nasil yapilir
daginik topuz nasil yapilir
örgülü daginik topuz sac modelleri
örgülü daginik topuz sac modelleri

 

Topuz saç modellerinden vazgeçemiyor iseniz Donut Topuzu Saç Modelleri ve Örgülü Topuz Saç Modelleri

yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Daha fazla görsel görmek istiyorsanız galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Hoççakalın 🙂

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu